Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

InBev Belgium, Leffe Royale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    InBev Belgium, Leffe Royale

    InBev, Leffe Royale [a.7.5%]

    Biere d'Abbaye Belge, Blonde Superieure

    Sugerują serwowanie w temperaturze 8-10*C

    Kolor: jasny bursztyn, klarowny [5]

    Piana: wysoka, średnioziarnista, ecru, redukuje się dosyć szybko do grubawego kożucha, który na szczęście nie dziurawieje zanim upijemy połowę [4]

    Zapach: na początku drożdżowo-pszeniczno-kwiatowy, bananowo-goździkowy, weissbierowy trochę, przebijają się jakieś belgijskie owoce i nuta przypraw ale nie są to pierwszoplanowe role; po ogrzaniu czuć delikatny chmiel i słód jęczmienny, wychodzi też trochę więcej jabłek, gruszek, brzoskwini i kwiatów, minimalnie zalatuje cytrusami w tle, podstawa zaokrągla się i dociąża dzięki słodyczy tofi; przyjemny aromat jednak zapowiada dosyć wodniste i jak na klasztorniaka płaskawe piwo, coś w stronę Grimbergena Tripla i Palm Royale (ten drugi posłużył najwyraźniej za pierwowzór nie tylko z nazwy)[4]

    Smak: na początku drożdże i klasztorne, przyprawowe smaczki dopełnione chmielem, też dosyć wyraźne kwiaty i banany, w podstawie jednak pszenicy niewiele, czuć głównie słód jęczmienny (w posmaku przechodzi w przyjemną chlebowość) i karmel... i jeszcze więcej chmielu, goryczka średnia, delikatnie cytrynowa, miesza się ona z cytrusową pikantnością i kwaskiem wyprodukowanym przez jakieś magiczne, belgijskie drożdże; dobre, smakuje mi... nic poza tym, za te pieniądze (z zastawem za flaszki wychodzi €8.6 za 6-paka) na prawdę można coś lepszego dostać, a ten dizajn sugeruje, że mamy do czynienia z czymś nadzwyczajnym (bo wszystkie Leffe są dobre więc wersja królewska musi być nadzwyczajna)[4]

    Nasycenie: odpowiednio wysokie [5]

    Opakowanie: dizajn godny jakichś specjalnych, okolicznościowych warek Trapistów, czarna, matowa etykieta (kontra i front) ze złotymi i białymi napisami, mimo kapsla i szyjki oklejonej złotą folią aluminiową, znalazło sie też miejsce na złotą krawatkę z parafką głównego piwowara [5]

    Producent: InBev dla Br. Abbaye de Leffe s.a., Place de l'Abbaye 1, B-5500 Dinant, Belgia
    Zakupione w: Albert Heijn w Haarlemie
    Degustowane: 24.11.2012r. ok. godz. 15:45 w Haarlemie
    Data ważności: 28/03/14
    Partia: 49 11:46
    Soundtrack: "Out In L.A." by Red Hot Chili Peppers

    Click image for larger version

Name:	InBev Leffe Royale 7.5%.jpg
Views:	1
Size:	52,2 KB
ID:	2086651
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #2
    Próbowałem na miejscu wersję beczkową, smaczne jak wszystkie Leffe - tu zgadzam się z przedmówcą, ale bardziej zachwyciła mnie wersja "świąteczna". W Royale wcale nie wyczułem pszenicy, ale miałem tylko 4 godziny na degustację, a chciałem spróbować jak najwięcej
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #3
      Od Royale spodziewałby się człowiek większego nasycenia barwy, a tak dość jasne. Za to solidnie huknęło po otwarciu korka, a nic się nie wylało.

      W aromacie wcale nie goździki jak piszą na kontrze, ale pszenica, świeży banan i zielone pomarańcze. Zapach jest typowo belgijski, lekko mydlany od kolendry.

      W smaku pszenica się cofa, daje wieść prym przyprawom-może tutaj ewentualnie jakiś goździk mały, alkohol ukryty po mistrzowsku, niesamowita pijalność. Bardzo smaczne piwko, dużo lepsze od bruin i blonde, ale jednak gorsze od vieille cuvee. W Real'u/Auchan ma chodzić po 10zł za 0,75, więc warto.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
        W Real'u/Auchan ma chodzić po 10zł za 0,75, więc warto.
        Chodzi po 10,99 .
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          W Auchan jest teraz po 15,53 zł, wziąłem jedną butelkę na spróbowanie, w tym tygodniu zrecenzuję.
          Nadaje się to piwo do leżakowania? A raczej czy to piwo coś zyska na leżakowaniu?

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Głośny strzał korka, na szczęście piwo nie ucieka, piana beżowa, średnia, całkiem trwała, ładnie oblepia szkło, barwa piwa to klarowne złoto.
            W zapachu drożdże belgijskie, słód pszeniczny, banan, przyprawy(głównie goździki), owoce, między innymi gruszka.
            Delikatna słodycz i lekka kwaskowatość, troszkę karmelu, banan i goździki, alkohol dobrze zamaskowany(dopiero pod koniec butelki, w temperaturze pokojowej jest lekko wyczuwalny)
            Wysycenie średnie, odpowiednie.
            Piwo jest niezwykle pijalne, smaczne, trochę lepsze od Leffe Blonde, ale nic po za tym.
            Bardzo przydała mi do gustu butelka(0,75 l), tzn czarna, matowa, nieprzepuszczająca światła powłoka którą pokryte jest szkło, to powinien być standard w butelkowaniu piwa, w dodatku ładnie się komponuje z złotym kolorem.

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              #7
              U mnie w osiedlowym spożywczaku 0,75l po 14,80 zł. Dla mnie bardzo przywoite piwo. Choć nie powiem, wolę Satana lub Duvela, ale jednak dość mocny belg w takiej cenie cieszy.
              Last edited by Dukat_WSI; 10-12-2015, 15:50.

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                U mnie w osiedlowym spożywczaku 0,75l po 14,80 zł. Dla mnie bardzo przywoite piwo. Choć nie powiem, wolę Satana lub Duvela, ale jednak dość mocny belg w takiej cenie cieszy.
                Sorry, w spożywczaku (ostatnio również we Freshu) dostępne jest: Leffe Royale (Whitbread Golding). Z tego co wiem, zwykłe Royale było droższe. We Freshu Whitbread Golding jest za niecałe 12 zł.

                Comment

                • GSE
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 424

                  #9
                  a Whitbread Golding to nie jest właśnie "zwykłe Royale"? na RateBeer nie ma rozróżnienia (tutaj jest drugi wątek https://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=1271915), są inne wersje: Cascade, Mapuche i Mount Hood.

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    #10
                    Zwykłe Royale, to po prostu Leffe Royale, ale nie wiem czy jest jeszcze produkowane...

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      #11
                      A te na angielskim chmielu co piłem, podchodzi pod dość lekkie BSA. Zastanawia mnie ta inwazja Leffe w promocyjnych cenach i w butelkach 0,75 l i często na regałach z winem - sypnęli na święta, czy InBev wchodząc na polski rynek zamierza zrobić małą rewolucję i wypromować belgijskie piwa na naszym rynku w dość masowej skali, jak to się wcześniej udało z whisky i winem. Kiedyś min. Palma próbowano wepchnąć pod strzechy.

                      Comment

                      • Dzoshu
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 496

                        #12
                        Zły temat.
                        Last edited by Dzoshu; 22-12-2016, 23:36.

                        Comment

                        • Dukat_WSI
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 781

                          #13
                          Leżakowania nie polecam - paskudztwo wychodzi.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎