Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    Z tego co pamiętam na dole puszki był kod L1 coś tam (czyli Szczecin?), ale nie mogę znaleźć odpowiedniego wątku to machnę tutaj (nie chce mi się zakładać osobnego tematu na takie "cuś")

    Z przodu puchy pierdoły i recepturze browaru SIERPC, zatem już od samego frontu dają do zrozumienia, że tam nie warzą tylko mają stamtąd "przepis".

    PIANA i KOLOR: całe 3 sekundy i spadłą do zera. Wygląda jak sok jabłkowy

    ZAPACH: słodowo-apteczno-landrynkowaty?

    SMAK: ciężkawe, bardziej idzie w kategorie LAGER MOCNE niż w rześkość. Wyraźniejsze w smaku od tatrożubroharnasiów, ale nie idzie to w parze z pijalnością i szlachetnością.
    Smakuje jak te kilka marnych Kasztelanów N. które piłem właśnie z Bosmana. taka ciężkość rodem z Leżajska Niepasteryzowanego czy Specjala N. Metaliczna goryczka, ciężka słodowość rodem z tanich mocnych dyskontowców.

    W połowie szklanki wlałem lemoniadę i wypiłem resztę jako "radlera"

    Kupiłem na jakiejś stacji benzynowej w ramach zrobienia fotki i przekonania się czy aby ta "gorsza pasteryzowana" wersja nie jest aby lepsza od tej niepasteryzowanej.

    Nie jest, nie widzę różnicy. Obie wersję są do zapomnienia.
    Last edited by dlugas; 21-12-2013, 16:16.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoto, bardzo klarowne. [NP: 4,5] [5]
      Piana: Nie najgorsza przez kilka chwil, błyskawicznie znika do cieniutkiej obrączki i lekkiej mgiełki na powierzchni. Troszkę brudzi szkło. [NP: 2,5] [2.5]
      Zapach: Lekko zatęchły słód, przy nalewaniu nawet niezły chmiel, po sekundzie głównie zimna stal ze słodowo-landrynkowym tłem. [NP: 2,5] [2.5]
      Smak: Mała pełnia słodowa ze szmatowato-maślanym wykończeniem, średni kwasek, odrobina goryczki. [NP: 3] [2.5]
      Wysycenie: Średnio-wysokie, szczypie w gardło. [NP: 4] [3]
      Opakowanie: Ładna puszka. Brak miejsca wytworzenia i ekstraktu. [NP: 2] [2.5]
      Uwagi: Kod L3..., więc Okocim, ale nie widzę sensu zakładania wątku, jak ktoś zgłosi, to przeniosę ocenę.
      Degustacja równoległa z Kasztelanem Niepasteryzowanym (w nawiasie kwadratowym jego oceny). Jasne Pełne przegrywa...

      Moja ocena: [2.65]
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6130

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoto klarowne. [3.5]
        Piana: Tylko większa na początku, potem niepełna warstewka i drobny "lejsing". [3.5]
        Zapach: Znośny słód. [3.5]
        Smak: Słód z dość mało przyjemną owocowością. Noooo wypiło się. Goryczka mała, malutka. [3]
        Wysycenie: Nie za słaby. [3.5]
        Opakowanie: Pogorszona grafika przez "dowalenie" linijek tekstu zamiast medali itp. Kompozycja rozwalona. [3]
        Uwagi: Moja flacha miała L2 czyli Sierpc... ale tez chyba nie warto tworzyć nowego wątku. Niech te produkty trafią do jednego wora bo doszukiwanie się subtelnych różnic nie ma raczej większego sensu. Piwo nie było w tej kategorii "jakieś bardzo" złe ale wiadomo to tylko masówka...

        Moja ocena: [3.275]

        No i fizjonomia jeszcze...
        Attached Files
        Last edited by Javox; 09-12-2014, 17:33.

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty,przejrzysty z pływającymi drobinkami. [3.5]
          Piana: Nie najlepsza,głównie średnioziarnista,trochę oblepiła szkło...druga wlewka była lepsza,piana utrzymała się przez 3.5 minuty i zmalała do otoku z firanką,istniała do końca picia. [3]
          Zapach: Prawie żaden,później ujawnił się niewielki zapach słodu i owoców. [2]
          Smak: Słodowy,owocowy z lekką goryczką [3.5]
          Wysycenie: Początkowo spory,do końca widoczne były pojedyncze bąbelki. [3.5]
          Opakowanie: Okocimska butelka z promocyjnymi etykietami "Wielkie Żniwa",kapsel specjalny. Na naklejkach brak konkretnych informacji o składzie i ekstrakcie,czyli koncernowa norma. [3.5]
          Uwagi: Warka do 22.12.2014,wypite 26.11'14. Smakowało mi bardziej od wersji niepasteryzowanej.

          Moja ocena: [2.925]

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6130

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
            Opakowanie: Okocimska butelka z promocyjnymi etykietami "Wielkie Żniwa", kapsel specjalny.
            Skoro wspomniałeś o tym fakcie to się dopiszę.

            Piana - tylko gdy nalewałem, zaraz potem z trzaskiem skończyła na niepełnej warstewce.
            Barwa - żółto złoty.
            Gaz - średni.
            Aromat - słodowy słaby.
            Smak - słodowe ale nie bardzo przykre, podchodzi trochę pod czeskie bo jest trochę diacetylu lub kukurydzy. Pod koniec jest nawet jakaś goryczka.

            Zdecydowanie lepsze niż ostatnio piłem. Grillowe jak znalazł.
            Attached Files

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              Ciekawa jest ta nowa puszka... pełna złotych podpisów pracowników browaru.
              Praktycznie wszystkie wolne miejsca mają te podpisy.
              Chyba rzemiosło im się na mózg rzuciło...

              Przecież nie chodzi o potwierdzenie podpisem że mi smakuje /zwłaszcza jak jestem pracownikiem to muszę/ ale ważny jest /jak już musi być/ podpis piwowara.
              A tu dyrektor i pracownicy... pani Jadzia z kadr, pan Zbyszek z zaopatrzenia, pani Anetka z marketingu... który to z piwowar?

              Widzieli że inni dają jeden podpis to my na bogato, po całości.

              Z podpisami ich nie przebiją... a może warzyć lepsze piwo? nieeeeeeeeeeeeee
              Attached Files

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Ta puszka przypomina mi jak to kiedyś było, że podpisywało się na czyimś "gipsie" :]
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  hahahha no tak jest tu podobieństwo...

                  No ale tu poważny browar i musi być bogato... złoty marker od pana Dyrektora.
                  Ciekawe czy mu oddali pisaczek?!

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6130

                    Niedawno zobaczyłem kolejną ciekawostkę z Kasztelana w sklepie Mila.
                    CP poszło ostro w nurt rzemieślniczy
                    Nalali swoje piwo do bączków. Bączki te są butelkami zwrotnymi.
                    Szkoda że w swoim rzemiośle nie popracują też nad piwem nie tylko wizerunkowo.
                    No ale przecież chyba nawet technologicznie a na bank mentalnie jest to niemożliwe .
                    Attached Files

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2293

                      To nie nowość.
                      Jasnego Kasztelana już od kilku dobrych lat można spotkać w zwrotnych bączkach, głównie w wiejskich sklepikach.
                      Last edited by kosher; 03-09-2015, 07:29.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6130

                        Dla części ludzi pewnie będzie jednak nowością tak jak dla mnie z południa.
                        Może te bączki są /były/ sprzedawane w okolicach browaru Sierpc.
                        Może rozprowadzają po okolicznych wioskach jak u nas Śląskie właśnie w bączkach?

                        Last edited by Javox; 03-09-2015, 08:35.

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          Od Wołomina do Sierpca jest jakieś 100 km, w MarcPolu od zawsze jest Kasztalon w zwrotnych bączkach.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Pinio74
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 3881

                            Kasztelan w bączkach jest najlepszy ze wszystkich Kasztelanów. Smakuje inaczej, prawie jak kiedyś...
                            Last edited by Pinio74; 08-09-2015, 19:33.
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, klarowny. [5]
                              Piana: Niska i nietrwała. [2]
                              Zapach: Lekka słodowość oraz wyczuwalna już w aromacie pustka. [2.5]
                              Smak: Piję to piwo po raz drugi w życiu (pierwszy raz miesiąc temu wersję beczkową) i mam o nim równie złe zdanie, co poprzednio. Woda, woda woda. Standardowy, chamski, głębokoodfermentowany lager bez smaku. Ba! Trochę czuć go alkoholem. Można wypić w celu ugaszenia pragnienia - albo jak w kieszeni wiatr, a znaleźliśmy się na krakowskiej starówce i chcemy wypić coś budżetowego (tam piłem za 4 zł). Ale Na pewno nie po to, by rozkoszować się głębokim, złożonym smakiem albo sprawić sobie przyjemność po ciężkim dniu w pracy. [2]
                              Wysycenie: Wysokie, pasuje do tak wodnistego piwa. [5]
                              Opakowanie: Nie wygrałem Kasztelana, och nie Ale i tak nie można go odebrać na terenie Województwa Śląskiego. Składu podanego nie ma, bo po co, podobnie jak miejsca uwarzenia. Etykieta - standardowa polska etykieta popularnych lagerów. [3]
                              Uwagi: Nie.

                              Moja ocena: [2.525]

                              Comment

                              • Mario_Lopez
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 991

                                W porównaniu do K. Niepasteryzowanego wypada moim zdaniem lepiej, mocniej zaznaczona goryczka, odpowiednie wysycenie, spoko, tak na 3 z małym plusikiem.

                                Butelka bączek zwrotny.
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                                EBE EBE

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎