Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

identyfikacja piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jarekb11
    Member
    • 06-2012
    • 46

    identyfikacja piwa

    Witam.
    Ostatnio piłem piwo ale zupełnie niewiem z jakiego brtowaru,.jak go w D.P zapisać.
    Piwo "MOCNE POLSKIE" Producent JAKO.Sp zoo Żelazków .
    Butelka 0,33 szklana "bączek".może ktoś podpowie jaki to browar???
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2835

    #2
    Sulimar :
    Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • jarekb11
      Member
      • 06-2012
      • 46

      #3
      Dzięki Jacekwerner

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        To ja się tu podepnę. Po czym poznać, z jakiego browaru jest ten gontyńcowy Gniewosz Ciemny? Wiadomo, że nie z browaru Gontyniec, a tylko taki adres figuruje na butelkach 0,33 l. . Wiem, że robili je i w Amberze i w Witnicy i w Krajanie chyba. Jak przyporządkować w Dzienniku Piwnym?

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Teraz coś czytam, że Gontyniec przejął Czarnków. Czyli tam robią tego Gniewosza czy dalej w jakichś innych browarach?

          Comment

          • bax
            Senior
            • 10-2003
            • 234

            #6
            Trafiłem na coś takiego w sklepie firmowym browaru Czarnków w Darłówku.
            Na kontrze - ,,Uwarzono dla PBR Sp. z o.o. ul J. Korczaka 100, Piła''. Edycja limitowana tylko 1000 butelek.. hm. Po kapslu Konstancina i butelkach 0,5 sądzę że to Kamionka. Czy ktoś coś wie na ten temat?
            Attached Files

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bax Wyświetlenie odpowiedzi
              Na kontrze - ,,Uwarzono dla PBR Sp. z o.o. ul J. Korczaka 100, Piła''.
              Pinta Browary Regionalne Sp. z o.o.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • mada1922
                Junior
                • 02-2015
                • 5

                #8
                To ja również pozwolę sobie wykorzystać to, ze taki temat istnieje.
                Otóż znalazłem w piwnicy piwo. Nie mam pojęcia co to jest ani jak się tam znalazło. Oczywiście jak to w takich przypadkach bywa na butelce nie ma nawet śladu etykiety
                Piwo w "bączku", najprawdopodobniej polskie.


                Czy ktoś byłby w stanie zidentyfikować co to może być za piwo? Może po tym złotym kapslu?
                Z góry dziękuję

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mada1922 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czy ktoś byłby w stanie zidentyfikować co to może być za piwo? Może po tym złotym kapslu?
                  Jest to piwo Ciemne Pełne

                  Typ bączka raczej mało popularny, również materiał z którego wykonano kapsel nie był za często stosowany w naszych browarach.
                  Jeśli to coś stało ze 20 lat w piwnicy to najprawdopodniej, któryś z okolicznych browarów, robiących piwa ciemne i mające je w małych butelkach, Byś może i Krotoszyn ale to tylko gdybanie. Również dobrze może to być i coś z zagranicy
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎