Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Argus Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #61
    Ktoś tu napisał, że kupił na Giszowcu w Katowicach za 2,22 - jak normalnie uznałbym to za bezsensowny post, tak dzięki tej osobie udało mi się dostać to piwo, bo wcześniej byłem w 4 innych Lidlach i nigdzie go nie było, a tak to kopsnąłem się te 5 kilometrów do innej dzielnicy i mogłem ocenić

    Załączam zdjęcie, bo aż dziwne, że nikt wcześniej jeszcze nie wrzucił:
    Attached Files

    Comment

    • Sim666
      Senior
      • 01-2015
      • 153

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Może piłeś mocno zimne?
      Przez grubo ponad godzinę

      Comment

      • ArtK31
        Senior
        • 04-2005
        • 708

        #63
        [QUOTE=WojciechT;1265044]Ktoś tu napisał, że kupił na Giszowcu w Katowicach za 2,22 - jak normalnie uznałbym to za bezsensowny post, tak dzięki tej osobie udało mi się dostać to piwo, bo wcześniej byłem w 4 innych Lidlach i nigdzie go nie było, a tak to kopsnąłem się te 5 kilometrów do innej dzielnicy i mogłem ocenić

        Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale doszczegółowienie, iż chodzi o Lidla na Giszowcu moim zdaniem miało sens, bowiem tak w tyskich Lidlach "odbiłem" się od ściany pytając o to piwo.
        Mimo wszystko miło mi, że mogłem w jakiś sposób pomóc.

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ArtK31 Wyświetlenie odpowiedzi
          Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale doszczegółowienie, iż chodzi o Lidla na Giszowcu moim zdaniem miało sens, bowiem tak w tyskich Lidlach "odbiłem" się od ściany pytając o to piwo.
          Mimo wszystko miło mi, że mogłem w jakiś sposób pomóc.
          Tak tak tak, dlatego też napisałem, że w tej sytuacji fajnie, że napisałeś o Giszowcu, gdyż w dwóch Lidlach w Gliwicach i w dwóch innych w Katowicach nie udało mi się go dostać

          Comment

          • Bolo88
            Member
            • 06-2014
            • 40

            #65
            Dziś i u mnie po 2,22 na Białołęce w Warszawie. Dwa packi do piwnicy.

            Comment

            • marqqq
              Senior
              • 12-2014
              • 659

              #66
              Dobre piwo do dobrego meczu, to jakaś reguła. A jeszcze za 2,22 :-)
              Warka ta co poprzednio, moim zdaniem bardzo ok.

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. No, może nie do końca, pod światło są rubinowe refleksy. Ok. [5]
                Piana: Ładna, drobna, beżowa. Średniotrwała. [3.5]
                Zapach: No jest sos sojowy. Zaskakująco wyraźny. Ciekawe, zwykle to efekt utlenienia się piwa uwarzonego przy udziale palonych słodów, a więc sytuacja gdy piwo ma już swój wiek. Ale to chyba nie ten przypadek. To piwo raczej długo nie czekało zanim trafiło do sprzedaży.
                Wracając do aromatu: w tym Argusie jest też czekolada, a może bardziej wiśnie w czekoladzie. I alkohol. Ale nie jakoś nachalnie.
                W sumie średnio. [3]
                Smak: Nie jest źle, pije się w sumie dość przyjemnie. Ale zgadzam się z opinią kolegi Wojciecha: do czołówki brakuje dużo.
                Pierwsze wrażenie: jest raczej słodko, ale z czasem już takie wrażenie zanika. Pozostaje przyjemny czekoladowy posmak. Z drugiej strony czuć, że to piwo jest dość "cienkie" (to ma być przecież porter). Na plus, że alkohol nie narzuca się mocno. [3.5]
                Wysycenie: U mnie niskie, porterowe, takie jak należy. [5]
                Opakowanie: Widać, że to klasa ekonomiczna. Odejmuję za utajnienie miejsca produkcji (na podstawie smaku upierałbym się, że to nie Grand Imperial, więc pewnie rzeczywiście Łódzkie. Może ten statek na puszce to delikatna sugestia ), a dodatkowo też za niepełny skład.
                U mnie dwie kropki na spodzie puszki [1.5]
                Uwagi: Piwo z datą 23/09/2016.
                Wypiłem bez problemu, z umiarkowaną przyjemnością.
                Na rynku jest kilka dużo lepszych i dużo droższych porterów. Ale jest też np. Komes za niecałe 5 pln, do którego ten Argus nie ma startu.

                Moja ocena: [3.375]
                Last edited by Admirador; 13-10-2015, 17:57.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                  Załączam zdjęcie, bo aż dziwne, że nikt wcześniej jeszcze nie wrzucił:
                  Zdjęcie podkreśla ciężkość piwa i metaliczny posmak .
                  Sorka, wzięła mnie głupawka, poważną ocenę zamieszczę za chwilę .

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny nieprzejrzysty. Pod światło ciemnorubinowy. [4]
                    Piana: Beżowa, średniowysoka, drobna, niezbyt trwała. [3.5]
                    Zapach: Słód, karmel, powiew winno-alkoholowy. Ubogo dość... [3]
                    Smak: Goryczka lekko palona, czuć alko, lekki posmak popiołu bilansowany nutą karmelową. [3.5]
                    Wysycenie: Niewysokie. [4]
                    Opakowanie: Czarna pucha z czerwono-złoto-białymi dodatkami. Porterowa klasyka. Na dokładkę dwumasztowiec pod pełnymi, czerwonymi żaglami. Generalnie nieobrzydliwa puszka, choć producenta brak. [3.5]
                    Uwagi: Partia 23.09.16. Generalnie w Lidlu jest sporo artykułów naprawdę dobrych, ale ten porter to taki mocno niedorobiony jest...

                    Moja ocena: [3.375]

                    Comment

                    • Kones
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 160

                      #70
                      kupiłem 8 na leżak i wszystkie wypiłem. Teraz nie wiem czy jest sens znowu kupować bo on słabuje, nawet w tej cenie. Co ciekawe, łódzki wczoraj pity też jechał puszką i alko a już kilka miechów się odstał. Jakoś mi nie podchodzi ten warzelnik. Jak już się pierwsza warka odstoi niech ktoś da znać czy jakieś spektakularne zmiany zachodzą czy szkoda czasu i pieniędzy.
                      "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                      Comment

                      • puhacz
                        Junior
                        • 11-2014
                        • 29

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno brązowy, prawie czarny. [4.5]
                        Piana: Obfita na początku, dość szybko opadła [4]
                        Zapach: Słodowy, palony i lekki alkohol, bez rewelacji. [3.5]
                        Smak: Słabo, na głównym planie paloność, następnie alkohol i troszkę nut słodowych. Piwo strasznie męczące, ciężko dopić do końca. [2.5]
                        Wysycenie: Niewysokie, odpowiednie [4.5]
                        Opakowanie: Takie sobie, kojarzy się z wypustami marketowymi za 1,70zł. Brak jakichkolwiek informacji na puszce, oprócz woltażu, dopełnia wrażenie taniego mózgotrzepa [2.5]
                        Uwagi: Chyba najsłabszy, obok Raciborza porter. Wolę dołożyć dwa zeta i kupić Komesa

                        Moja ocena: [3.2]

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #72
                          Słodycz, słodycz, słodycz. Poza tym słabo palone, w ogóle nie gorzkie, raczej marnie.

                          Tanie i to je ratuje.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pod światło rubinowy, ze światłem bardzo ciemny brąz. [4]
                            Piana: Słaba o beżowej barwie. Po wlaniu była poniżej średniej, szybko zmniejszyła się do obwódki i taką pozostała, nie obklejała szklanki. [1.5]
                            Zapach: Całkiem mocny, ale brakowało nut owocowych w typie suszonych śliwek/wiśni... może z wyjątkiem orzechów, ale sam nie jestem pewny czy to nie złudzenie. Poza tym, to wyczuć można słody palone, czarną czekoladę, chleb razowy, kawę, kakao. Zapach był słodki, palony i lekko kwaśny. [3.5]
                            Smak: Słodów palonych, gorzkiej czekolady, karmelu, kawy... Goryczka pochodziła od paloności. Alkohol i metaliczność niewyczuwalna... wodnisty, też nie był. [3.5]
                            Wysycenie: Na początku było wysokie, utrzymało się do końca. [4]
                            Opakowanie: Puszka z nieco apokaliptycznym obrazkiem... Po krwistoczerwonym morzu płynie ku piekłu, czarny okręt o purpurowych żaglach, przed nim widoczne są opary dymu i siarki ;-)). Wizualnie nie jest źle... brak składu i ekstraktu. [3]
                            Uwagi: Warka do 9.09.2016, wypite 25.12'15. Słodki ten porter, ale całkiem niezły, biorąc jeszcze cenę pod uwagę, to można brać i nie gadać. **126**

                            Moja ocena: [3.325]

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #74
                              Słodko-kwaskowate, z niewysoką za to podłą goryczką. W aromacie miesza się wiśnia ze spalenizną.

                              Puszka z pierwszej lidlowej dostawy. Podłe.

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                #75
                                Warka warce nie równa, panie drogi
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎