Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czeskie odwiedzone browary

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #16
    A ja nie liczę odwiedzonych browarów i skonsumowanych piw. Nie ilość się liczy ale jakość
    Chyba pierwszym moim browarem był Kozel, jeszcze troszkę przed zmianami jakie dokonywały się po fuzji z PU. Browar nie zrobił na mnie istotnego wrażenia, nawet wtedy. Ale impreza - dni kozła Oldy była bardzo fajna. A osobiście i bardzo miło, też z prywatnych powodów będę wspominał jedną z wizyt w Broumowie i chętnym na zwiedzanie czeskich browarów polecam rozpocząć przygodę od spotkania z jego właścicielem, niesamowitym Jardą Noskiem

    Tu ciekawie napisane o takich pasjonatach:




    Bo browary tworzą ludzie. Dlatego bardzo miło wspominam też Jirkę Štverkę z ostrawskiego Qáska, pana Rambouska z HK czy też Pavla Proppera z Praskačky, naszego wspólnego znajomego z Dadkiem z którym mam nadzieję niebawem się spotkam znowu

    Fajnie jakby kiedyś powstał wątek o najprzyjemniejszych odwiedzanych browarach, bo Karola i Dadka i jeszcze innych nie dogonię, a ich opisy wywołują u mnie co najmniej zazdrość

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      Bo browary tworzą ludzie. Dlatego bardzo miło wspominam też Jirkę Štverkę z ostrawskiego Qáska, pana Rambouska z HK czy też Pavla Proppera z Praskačky, naszego wspólnego znajomego z Dadkiem z którym mam nadzieję niebawem się spotkam znowu

      Fajnie jakby kiedyś powstał wątek o najprzyjemniejszych odwiedzanych browarach
      No właśnie za to kocham Czechy. Tam browary i piwa tworzą pasjonaci, ludzie otwarci, spontaniczni, pełni radości życia i chętni do dzielenia się nią z innymi - poznałem takich bardzo wielu. Są oczywiście wyjątki ale tylko potwierdzają regułę. Może i jest warzonych mniej piwnych "wynalazków" ale miejscowe społeczności bardzo się identyfikują ze "swoim" piwem i browarem. W Polsce jest inny świat, idzie to bardziej w twardy "byznes", nastawiony na szybki zysk (wystarczy porównać ceny piw), a wielu naszych kolegów zatrudnionych w minibrowarach musi często zmagać się z własnym sumieniem i wymaganiami pracodawcy.

      A Pavel Propper z Praskački (gdy byliśmy ponownie w browarku w końcu lipca), wspominał że wrocławski DD coś ostatnio słabo go odwiedza.

      Comment

      • dzidek1960
        Senior
        • 01-2003
        • 1548

        #18
        Ja w ubiegłym tygodniu skończyłem taki niewielki rowerowy trip po restauracyjnych i małych browarach północnych Czech. W sumie obejrzałem dokładnie tylko jeden, do reszty odmawiali wstępu. Napiszę, że nie znam czeskiego a browary odwiedzałem bez wcześniejszego kontaktu, z marszu. W sumie widziałem budynki 16 czeskich browarów a wcześniej zaliczyłem trasę turystyczną w PU. Jeżeli ktoś zainteresowany to tu http://dzidek1960.geoblog.pl/podroz/...lnocnych-czech jest moja relacja z tego tripu. Uprzedzam, że więcej tam o mojej podróży niż o browarach ale jest to relacja z całej trasy.
        "Ma jednak kraj polski napój warzony
        z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
        piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
        do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
        mieszkańców, lecz i cudzoziemców
        wybornym smakiem"
        Jan Długosz, Historie Piwne
        Moja strona www w początkowym okresie budowy

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #19
          Dzidek fajny wyjazd Tutaj opis moich rowerowych, piwnych wycieczek
          W tym miejscu recenzje miejsc gdzie możemy się napić dobrego piwa... ogródki piwne, knajpki, puby, sklepy, importerzy, hurtownie i inne miejsca z piwem związane. Poddziały: Sklepy z piwem | Piwiarnie polskie | Piwiarnie zagraniczne | Hurtownie / Importerzy piwa | Handel i gastronomia | Poszukuję miejsca...

          pozdrawiam
          LP

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #20
            Obecnie 103 browary, ale tegoroczny rowerowy Tour de Pivovary jeszcze przede mną.
            Od kilku dni chodzi za mną pytanie czy da się wjechać rowerem na Snieżkę?
            LP

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              #21
              No to ja już mam zaliczonych 225.
              Rowerem na Śnieżkę chyba kiepska droga, ale do Luční boudy docierało mnóstwo rowerzystów - oczywiście od strony czeskiej bo jest ścieżka asfaltowa.

              Comment

              • beerconcept
                Senior
                • 09-2013
                • 499

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Dokładnie to nie wiem, ale po bardzo szybkim przejrzeniu mapy wychodzi mi, że 40, więc jeszcze daleka droga. Byłoby więcej, ale okolice Cieszyna odwiedzam wielokrotnie, zamiast za każdym razem gdzie indziej uderzyć.
                I znowu to samo

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerconcept Wyświetlenie odpowiedzi
                  I znowu to samo
                  Nie do końca, bo doszło 16 nowych, zatem powiedzmy - mam zaliczonych 56 browarów.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • dzidek1960
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1548

                    #24
                    Po tegorocznym rowerowym wypadzie zrobiło mi się 30 czeskich czeskich browarów.
                    Podobnie jak rok temu opisałem trasę na blogu. Tym razem jest trochę więcej o piwie i browarach, zwłaszcza w galerii zdjęć. Jak komuś się chce to może poczytać i ocenić.
                    "Ma jednak kraj polski napój warzony
                    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                    wybornym smakiem"
                    Jan Długosz, Historie Piwne
                    Moja strona www w początkowym okresie budowy

                    Comment

                    • karol1000
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 1823

                      #25
                      Kurde ja chyba nie dam rady opisac mojej tegorocznej wycieczki rowerowej.
                      Widze ze mielismy po czesci podobna trase. Nam udalo sie w 7 dni zahaczyc o zdaje sie 34 browary.
                      Co do Excelenta i Melicharka mialem opodobne negatywne odczucia. Chomout rzadzi, zaluj ze nie byles dluzej. Nam bylo straszliwie ciezko wyjechac z tego browarku dalej. Jedno piwo lepsze od drugiego i jedzenie tez wysmienite.

                      Gratulacje za fajna wycieczke. Kilometrowo jezdzimy podobnie. Moze kiedys polaczymy sily
                      LP

                      Comment

                      • AndrewZG
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 261

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...Nam udalo sie w 7 dni zahaczyc o zdaje sie 34 browary.
                        ...Jedno piwo lepsze od drugiego...
                        Rozumiem, że pijący wycieczkowicze podróżują w specjalnych przyczepkach ciągnionych przez niepijących rowerzystów?

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          #27
                          oczywiscie pilismy tylko probki ale o jakiej pojemnosci to juz nie powiem
                          LP

                          Comment

                          • karol1000
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 1823

                            #28
                            Policzyłem browary czeskie i wyszło mi dokładnie 150
                            (choć pewnie jakieś 10 nie przeszłoby weryfikacji u zwiedzacza abernacka )
                            LP

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10836

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Policzyłem browary czeskie i wyszło mi dokładnie 150
                              (choć pewnie jakieś 10 nie przeszłoby weryfikacji u zwiedzacza abernacka )
                              Chyba u nikogo by to nie "przeszło". Wszak co to za podnieta z oglądania bram browarów.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • noiser
                                Senior
                                • 08-2010
                                • 101

                                #30
                                Dwa kolejne browarki za jednym zamachem - w jednym miasteczku, na tej samej ulicy:
                                Vrchlabi is a small, charming town in Czech Republic in which you can find two breweries: Pivovar Hendrych and Krkonossky Medved in Pivovarska Basta. Check o...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎