Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Galeria i "życiowe" rozmiary zdjęć.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #61
    Za mała ramka
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • dzidek1960
      Senior
      • 01-2003
      • 1548

      #62
      Szukałem ale nie znalazłem a jako że ten temat jest najbliższy to tu się zapytam.
      Czy ktoś może mnie uświadomić jak to jest, że oryginalny skan podstawki u mnie ma średnio ok. 150 - 200 KB. Zmniejszam go w IrfanViewie do niespełna 100 KB przez co robi mi się miniaturka a jak go załaduję na browarbiz to ma dużo mniej. Przykładowo: dodana przeze mnie podstawka id: 56185 ma tu rozmiar 280x274 i ciężar 16.07 KB podczas gdy u mnie na kompie ten sam zmniejszony plik miał 98,6 KB. Oryginał ze skanowania miał 434X425 i 203 KB. Jak widać załadowany przeze mnie plik jest ok. 30% mniejszy powierzchniowo od oryginału. W kolekcjonerstwie są dużo większe skany np. Złoty Pies, który jest w maksymalnym rozmiarze i dużo lepszej jakości a pomimo to wszedł i ma tu ciężar 67,4 czyli czterokrotnie większy od mojego. Korzystam do obróbki skanów z IrfanView. Kiedyś próbowałem się bawić w "fotoszopie" ale za bardzo się tam gubiłem. Może mnie ktoś uświadomić skąd tak duża rozbieżność w ciężarze pliku dodawanym a widocznym tu. Może mi ktoś polecić jakiś inny darmowy i prosty w obsłudze program do zmniejszania ciężaru skanów aby nie tracić na jakości w rozmiarze w px. Pytam się bo mam jeszcze kilka wafli do dodania a nie chcę zamieszczać miniatur skoro inni dodają lepsze.
      "Ma jednak kraj polski napój warzony
      z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
      piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
      do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
      mieszkańców, lecz i cudzoziemców
      wybornym smakiem"
      Jan Długosz, Historie Piwne
      Moja strona www w początkowym okresie budowy

      Comment

      • Mafar
        Senior
        • 04-2003
        • 1262

        #63
        Ja używam programu do obróbki skanów STGThumb
        Polakom gratulujemy Brackiego

        Gdy rozum śpi budzą się demony

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4996

          #64
          Ja uzywam PhotoScape.
          5400 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzidek1960 Wyświetlenie odpowiedzi
            Szukałem ale nie znalazłem a jako że ten temat jest najbliższy to tu się zapytam.
            Czy ktoś może mnie uświadomić jak to jest, że oryginalny skan podstawki u mnie ma średnio ok. 150 - 200 KB. Zmniejszam go w IrfanViewie do niespełna 100 KB przez co robi mi się miniaturka a jak go załaduję na browarbiz to ma dużo mniej. Przykładowo: dodana przeze mnie podstawka id: 56185 ma tu rozmiar 280x274 i ciężar 16.07 KB podczas gdy u mnie na kompie ten sam zmniejszony plik miał 98,6 KB. Oryginał ze skanowania miał 434X425 i 203 KB. Jak widać załadowany przeze mnie plik jest ok. 30% mniejszy powierzchniowo od oryginału. W kolekcjonerstwie są dużo większe skany np. Złoty Pies, który jest w maksymalnym rozmiarze i dużo lepszej jakości a pomimo to wszedł i ma tu ciężar 67,4 czyli czterokrotnie większy od mojego. Korzystam do obróbki skanów z IrfanView. Kiedyś próbowałem się bawić w "fotoszopie" ale za bardzo się tam gubiłem. Może mnie ktoś uświadomić skąd tak duża rozbieżność w ciężarze pliku dodawanym a widocznym tu. Może mi ktoś polecić jakiś inny darmowy i prosty w obsłudze program do zmniejszania ciężaru skanów aby nie tracić na jakości w rozmiarze w px. Pytam się bo mam jeszcze kilka wafli do dodania a nie chcę zamieszczać miniatur skoro inni dodają lepsze.
            Fotoszop jest bardzo prosty w obsłudze, jeśli chcesz zmienić "wagę" zdjęcia, to po prostu otwierasz zdjęcie, dajesz "zapisz jako", wybierasz .jpg i w trakcie zapisywania program pyta Cię o jakość - i tu jest suwak, gdzie możesz wybrać jakoś i "ciężar" zdjęcia.

            A skąd się bierze opisana przez Ciebie sytuacja? Różnica w kodowaniu i dekodowaniu strumienia bajtów przez serwer. Dlatego jak wrzucam zdjęcia piw, to mimo "legalnej" wagi do 100 kb spokojnie wrzucam zdjęcia mające ok. 110 kb

            Inna sprawa, że na pewno dałoby się podpiąć serwer do jakiejś chmury (Amazon AWS, Azure?) i tam wrzucać zdjęcia bez ograniczeń rozmiarowych. Ba! Ostatnio napisałem prostą stronkę (o ile można mówić o prostych stronkach, gdy tworzy się aplikacje webowe w JEE), gdzie podpiąłem api z... Imgura. Czyli całkowicie darmowego hostingu obrazków. Forum pewnie jest napisane w PHP, o którym nie mam pojęcia, ale nie sądzę, by było problemem połączenie go chociażby z rzeczonym Imgurem. Albo chociaż napisania prostej funkcji, która sama skalowałaby zdjęcie.
            Last edited by WojciechT; 29-11-2015, 14:07.

            Comment

            • bastion
              PremiumUżytkownik
              • 10-2006
              • 1117

              #66
              O ile pamiętam ( a z pamięcią w tym wieku już różnie) fotki wstawiane na forum miały zawierać się w 100kb a wymiar max 600*500 poziom i 500*600 pion.
              Z tego co widzę to jeśli chodzi o rozmiar dodawanych obecnie fotek, to się to mieści w tych ramach, ale wymiary już zupełnie nie. Są dużo większe. Tak więc moje pytanie brzmi- Jakie największe wymiary mogą mieć wstawiane fotki?

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23792

                #67
                Odpowiedź jest prosta.

                Rozsądne.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎