Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Lemon Drop Single Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Bartek, [Doctor Brew] Lemon Drop Single Hop IPA

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowozłote, zmętnionie. [5]
    Piana: Ładna, biała, drobnopęcherzykowa, gruba, zbita, dosyć trwała. [4.5]
    Zapach: Typowy dla tego chmielu - cytrusowy, cytrynowy właściwie, ale szczerze mówiąc spodziewałem się intensywniejszego aromatu. [4]
    Smak: Dosyć wysoka, ale przyjemna i krótka cytrusowa goryczka szybko skontrowana przez wyraźny smak słodowy. Pojawia się trochę górnofermentacyjnych owoców, a także nutka chlebowa. [4]
    Wysycenie: Troszkę za niskie jak dla mnie. [4.5]
    Opakowanie: Typowe dla DB. [4.5]
    Uwagi: Nie wywala z butów, po prostu przyjemne piwo do picia.

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Tak teraz, przy końcu szklanki, mam wrażenie, że są lekkie warzywka, niekoniecznie przyjemne. Ale - jak twierdzi barmanka jednej z katowickich knajp - ja DMS bym nawet w wodzie mineralnej wyczuł, więc może przesadzam

      Comment

      • Nietoperz23
        Member
        • 09-2015
        • 44

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, mocno mętne, [4]
        Piana: Delikatna ale ładna, drobniutkie pęcherzyki, ładny lacing [4]
        Zapach: Z butelki: słodko cytrusowy, lekko ziołowy, kwiatowy. Ze szkła:Lekko cytrynowy z podbudową owoców leśnych w stylu zapachu jogurtu o smaku owców leśnych, [4.5]
        Smak: Aksamitne w odbiorze, niskie wysycenie podkreśla średnio-wysoką goryczkę. Słodkie, z przyjemną ziołową goryczka z owocowym finiszem, po lekkim ograniu piwo prezentuje dosyć solidną podbudowę smakową, owoce cytrusowe, leśne wychylają się spod ziołowej goryczki, przyjemne, bardzo fajne. Pijalne [5]
        Wysycenie: Być może troszkę za niskie, ale jak najbardziej pasuje do piwa, nie przeszkadza w odbiorze, wręcz je uzupełnia [4.5]
        Opakowanie: Etykieta wydaje się lekko przeładowana tym deseniem, w doktorkowym stylu, [4]
        Uwagi: Przyjemne doznania smakowe, polecam

        Moja ocena: [4.6]

        Comment

        • Glingorth
          Senior
          • 04-2014
          • 283

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Burztynowo pomarańczowy, mętne. [4.5]
          Piana: Drobna, pozostawia lekkie ślady na szkle. [4]
          Zapach: Średnio intensywny. Aromat cytrusowy, delikatnie owocowy. [3.5]
          Smak: Fajny balans pomiędzy słodowością a goryczką. Goryczka jest wyraźnie cytrusowa, w tle lekka ziołowość, nie zalega. [4.5]
          Wysycenie: Odpowiednie. [4]
          Opakowanie: Typowo dla DB, jednak powoli zaczynają dodawać więcej motywów na etykiecie. Pełen skład, firmowy kapsel. [4.5]
          Uwagi: Pierwszy raz mierzyłem się z tym chmielem i podoba mi się. Podobny do Citry jednak nieco łagodniejszy. Piwo dobrze się pije, warto wrócić do przy następnej warce.

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #6
            Wyraźne cytrusy muśnięte lekką ziemistą nutą, solidna cytrusowo/ziołowa goryczka, wszystko podparte słodową bazą. Jest smacznie,
            a piwo znika ze szkła szybko - brawo
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, ładnie opalizuje. Na samym dnie butelki sporo farfocli. [4]
              Piana: Śnieżna, złożona z drobnych pęcherzyków. Szkła nie zdobi, opada powoli. [3.5]
              Zapach: Owoce nasze, czyli jabłko i gruszka, później cytrusy. Leśnych owoców zapowiadanych na etykiecie właściwie nie ma, no... może jakaś poziomka jest. Zapach jest przyjemny i bez wad, ale za bardzo delikatny. [3]
              Smak: 71 IBU? Nigdy bym nie pomyślał... Piwo jest gładkie, nawet aksamitne z przyjemną podbudową słodową pod średnią goryczkę. Ogólnie jak w zapachu dominują owoce z lekkim dodatkiem ziół. [4]
              Wysycenie: Bardzo niskie. [3]
              Opakowanie: Jak inne od Doktorów, wyróżnia się kropkami. Morska opowieść już nie tak romantyczna jak kiedyś [4]
              Uwagi: Dobre piwo, szybko znika ze szklanki.
              Warka 30.04.2016.

              Moja ocena: [3.55]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎