Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Olsztyn, Nowowiejskiego 15, Browar Warmia (d. Zamkowy Młyn)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Olsztyn, Nowowiejskiego 15, Browar Warmia (d. Zamkowy Młyn)

    "Browar Zamkowy Młyn” to miejsce unikatowe. Niewątpliwym walorem jest przepiękne położenie oraz połączenie restauracji z browarem własnego warzenia."
    Tak minibrowar "Zamkowy Młyn" reklamuje się na swoim profilu na popularnym portalu społecznościowym. Strona internetowa niestety nie działa, jest permanentne info o przebudowie strony.

    Faktycznie, położenie mikrusa jest atrakcyjne.
    Budynek, doskonale komponujący się z Zamkiem Kapituły Warmińskiej wzniesiono w Parku Zamkowym nad rzeką Łyną.
    Ciekawym elementem budynku są zainstalowane kadzie fermentacyjne na pierwszym piętrze, wyeksponowane w wielkim oknie, doskonale widoczne z zewnątrz i podkreślające charakter obiektu.

    Po przekroczeniu progu mamy do wyboru kilka sal do konsumpcji.
    Na górnym poziomie jest sala restauracyjna ze stolikami cztero i sześcioosobowymi, z pełnym nakryciem, talerzami i kieliszkami do wina. W sali tej znajduje się też bar z sześcioma nalewakami. W dniu 5 stycznia czynnych było cztery, tyle ile piw w ofercie.
    Charakterystycznym elementem wystroju sali restauracyjnej są żyrandole zrobione z różnokolorowych butelek typu Krachl.
    W menu dedykowanym tej sali są raczej wyszukane i drogie potrawy z górnej półki, jak dla mnie bardziej do popatrzenia i powąchania niż do zjedzenia, a na pewno nie zaspokojenia głodu
    Ogólnie w części restauracyjnej sztywny klimat, smętna muzyka i irytujący widok znudzonych kelnerów podpierających ściany i obserwujących zachowania klientów.
    Dwie dolne sale znajdują się na poziomie -1. W jednej znajdziemy tradycyjne stoliki, w drugiej sali połączonej z warzelnią znajdują się wysokie stoły barowe.
    Tu jest zdecydowanie lepszy swojski klimat, sprzyjający degustacji piwa.
    W menu jedzenie hamerykańskie - burgery, kanapki na ciepło, frytki i... rodzynek w postaci Weisswurst.
    Zaryzykowałem i zamówiłem, lecz wybór był ze wszech miar chybiony. Został mi podany na desce do krojenia jakiś cienki, suchy flak w połączeniu z ohydną sałatką ziemniaczaną i rozmazaną bryzą musztardy.

    A teraz kilka słów o tym co na kranach.
    W dniu 5 stycznia w ofercie były 4 piwa:
    - Kölsch 4,5% w cenie 5 / 7 / 14 zł (0,3 / 0,5 / 1 litr)
    - Pszeniczne 5% za 6 / 8 / 15 zł.
    - American Pale Ale - 6 / 8 / 15 zł.
    - Stout Owsiany - 6 / 8 / 15 zł.

    Od poniedziałku do czwartku do odwołania obowiązuje stała promocja: Każde półlitrowe piwo kosztuje wtedy tylko 6 zł.
    Ceny piw jak widać całkiem przyzwoite, gorzej z doznaniami smakowymi.
    Pszenicę uważam za poprawną, Kölsch to w ogóle nie moje klimaty, natomiast American Pale Ale i Stout Owsiany to sygnał dla piwowara, że jeszcze dużo jest do nauki i do poprawy.
    Nie ma firmowych podstawek, jest za do dedykowane szkło, także na sprzedaż w cenie 15 zł.
    W czasie konsumpcji zostałem zachęcony do zakupu piw na wynos. Sprzedawane są w kapslowanych butelkach 0,5 z etykietami w cenie 8 zł. za sztukę.
    Niestety, na koniec okazało się, że piwa sprzedać nie mogą, bo okazało się że nie mają jeszcze zgody sanepidu...
    Z uzyskanych informacji na miejscu wynikało, że od 7 stycznia miała być premiera dwóch kolejnych piw - Czeski Pils i Ciemny Pils Monachijski.
    Czekam zatem na kolejne relacje i recenzje.


    Zdjęcia:






    Attached Files
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Dobrze (?), że wrzuciłeś fotę tych weisswurstów, inaczej nie uwierzyłbym, że to danie może tak wyglądać... .

    Comment

    • Kazimierz_W
      Senior
      • 05-2009
      • 689

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Dobrze (?), że wrzuciłeś fotę tych weisswurstów, inaczej nie uwierzyłbym, że to danie może tak wyglądać... .
      Co chcesz od dania, prawdziwa niemiecka kuchnia Weissewurst mit Kartofelsalat.
      Mi kiełbaski (sa jeszcze Bradwurst i Currywurst) bardzo smakują. Żałuję natomiast, że znikły z menu kiełbaski w typowo niemieckiej ciabacie. To było smaczne, niedrogie i sycące danie barowe. Polecam również burgery i żeberka.
      Z piwa Kolesh i American Amber Ale mi smakowały.
      Raz w miesiącu w Zamkowym Młynie odbywają się Warmińskie Piwowary czyli bitwy piwne.
      Browar Bociana smaczny od rana
      Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

      http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

      Comment

      • dino19_87
        Member
        • 12-2006
        • 61

        #4
        pebejot - rozwiń proszę temat Amber Ale i Stoutu. Co jest Twoim zdaniem nie tak?
        Sędzia PSPD/BJCP. Prezes W-M OT PSPD. Browar Jaroty (domowy). Organizator Warmińskiego KPD. Główny piwowar Browar Warmia.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W Wyświetlenie odpowiedzi
          Co chcesz od dania, prawdziwa niemiecka kuchnia Weissewurst mit Kartofelsalat.
          Nie chodzi mi o składniki, co o ich wygląd: kiełbaski są sine, sałatka ziemniaczana wygląda, jakby już raz ktoś ją zjadł, a ten musztardowy kleks jak... wiadomo .
          Ale..., może w rzeczywistości i wygląda, i smakuje inaczej. W dalekosiężnych planach trzeba uwzględnić wizję lokalną we młynie .

          Comment

          • colkurtz
            Member
            • 05-2007
            • 65

            #6
            Nie znasz się! Kiełbaski nie są sine, tylko karmazynowe, a sałatkę akurat taką mieli w Makro, więc się nie czepiaj! Poza tym, serwowanie dania na terakocie to najnowocześniejszy światowy tręd, a jak wiadomo, skoro jest już płytka, to musi być i maz – ch., że z musztardy; maz to maz (czyżby przekoszenie maza zostało wykonane tłustym paluchem?). Klasa!
            Sam budynek kojarzy mi się z architekturą nowo-kościelną, a to przeszklenie jest, hmm… nadaje dramatyzmu
            Jadę!!

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              #7
              Świetne miejsce, to jeden z lepszych lokali jakie odwiedziłem - te cegły, kamienie to moje klimaty
              Piwo średnie, Kolsch to nie moje rejony, american amber ale aż nazbyt karmelowy, ale da się wypić, tym bardziej za taką śmieszną cenę (6 zł).
              O wyszynku się nie wypowiem, gdyż jednie degustowałem piwo.
              Aha - wybicie 16 hekto.

              Comment

              • fuliano
                Senior
                • 07-2010
                • 1825

                #8
                Specjalnie nadrobiłem kilkadziesiąt kilometrów by odwiedzić ten browar i kupić butelki na wynos. Jak się okazało, obecnie na wynos nie sprzedają, a butelki wcześniej to była jednorazowa akcja i nawet nie wszystkie osoby w browarze wiedziały o tym. Podobno pod koniec lutego butelki wrócą, obecnie czekają na naklejki. na górnym restauracyjnym poziomie nie doprosiłem się o nalanie do peta, dopiero na dole w pubie chłopak za barem się zlitował i choć jedno piwo z browaru wywiozłem. Miałem coś zjeść, ale po całej akcji mi przeszło. Tak czy inaczej browar bardzo fajnie prezentuje się z zewnątrz jak i od środka.

                Comment

                • tfur
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 1302

                  #9
                  niezależnie od nazwy oficjalnej przybytku
                  na zewnątrz widnieje duży napis
                  głoszący: browar warmia

                  byłem tam z miesiąc temu
                  wszystkie piwa mi smakowały
                  więc byłem pozytywnie zaskoczony

                  w weekendowy wieczór
                  obłożenie w salach na dole pełne
                  obsługa miała dużo pracy
                  ale trzeba uznać, że się wyrabiała
                  veni, emi, bibi

                  Comment

                  • sandacz
                    Senior
                    • 01-2007
                    • 345

                    #10
                    Byłem w połowie marca.
                    Faktycznie, obecnie to Browar Warmia.
                    Wrażenia wizualne z zewnątrz lepsze niż wewnątrz. Kompletnie nie pasuje mi goły, jak najbardziej współczesny strop we wnętrzu, gdzie obficie eksponowane są elementy ceglane. Siedziałem wyłącznie na dole, przy barze. Sama lada barowa też jakby prowizoryczna - zwyczajna gruba stalowa płyta, mało przyjazna podczas siedzienia przy niej. Przy barze usytuowane jest stanowisko burgermanów, więc ze względu na intensywne zapachy (same w sobie przyjemne - dla mięsożercy) miejsce to niezbyt nadaje się na degustacje piwa. Piwo - niby poprawne, niby nic nie odrzuca, ale jednak za bardzo zachowawcze, za mało złożone. Na plus na pewno przyjazna, uśmiechnięta i reagująca na potrzeby gościa obsługa.

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1302

                      #11
                      jest ciepło, więc przybyła opcja tarasowa
                      pils ciut wodnisty, ale tu wszędzie woda
                      jak widać na załączonym obrazku
                      no i na kuflu jednak nie ma nic o warmii
                      Attached Files
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      • canigggia
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 451

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                        no i na kuflu jednak nie ma nic o warmii
                        Bo kufle są jeszcze w starej odsłonie, ale oficjalnie nie ma juz Browaru Zamkowy Młyn, jest Browar Warmia, o czym świadczy wiele elementów i w samym browarze, jak i w wirtualnej rzeczywistości.
                        PS. Poza tym Warmii z dużej litery!
                        Browarnik Tomek
                        TomCani

                        Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          u tfura wszystko jest z małej

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            #14
                            Spory kompleks, z dużymi salami i bardzo fajnym miejscem nad Łyną. Trafiliśmy na bitwę piwowarów, w stylu witbier, który znakomicie pasował do pogody. Natomiast piwa browaru raczej przeciętne, warto wziąć próbki i tyle. Szkoda, że duża liczba polskich browarów restauracyjnych warzy po prostu słabe lub najwyżej przeciętne piwo. Za to dobre frytki własnej roboty.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • telek
                              PremiumUżytkownik
                              • 05-2011
                              • 530

                              #15
                              Tytuł do zmiany

                              W związku ze zmianami właścicielskimi oraz towarzyszącą im zmianą nazwy (szkło na razie że starą nazwą) warto albo:
                              - zmienić tytuł wątku,
                              albo
                              - zamknąć wątek i stworzyć nowy (choć sporo powyższych wpisów dotyczy już Browaru Warmia)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎