Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marston's, Marston's Old Empire India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #16
    Kolor ciemnozłoty. Taki trochę strongowaty Klarowny.
    Piana jasnokremowa, drobnoteksturowa, dość mięsista. Wcale nie opada zbyt szybko, czym nie przypomina większości angielskich IPA.
    Zapach to zbilansowany mariaż chmielu i słodu. W tle nieznaczna owocowa przestrzeń.
    W smaku wyrazista nuta kwiatowo - owocowa na początku, po niej następuje średnio wytrawna, aromatyczna goryczka, by w posmakach oddać częściowo pola słodowej chlebowości. Wyczuwalne także delikatne smaki siarkowe. Goryczka pozostaje na dość długo na podniebieniu.
    Stosunkowo wysoko jak na styl nagazowane. Lekko podszczypuje podczas degustacji.
    Opakowanie jak na zdjęciu przedpijcy. W typowym wyspiarskim stylu. Butelka ma się rozumieć z tłoczeniami. Kapsel firmowy, fiolotowy. Ogólnie może się podobać.

    Solidny ejl. Z dobrą pianą, ciekawym profilem smakowym i uczciwą goryczką. Jak dla mnie mógłby być jeszcze mocniej przyprawiony aromatycznymi chmielami, ale czepiać się nie mam czego. 8,5 w skali 1-10.

    Podziękowania dla Lagrimy
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #17
      Kolor bursztynowy bez zmętnienia.
      Piana szybko opadła, ale obrączka jest zadziwiająco gruba i trwała.
      Zapach jest najlepszy w tym piwie. Ziołowy, leśny, trochę tytoniowy, jest też jakiś dziwny karmel, albo słód melanoidynowy ... sam nie wiem. Wszystko jednak świeże, naturalne i przyjemne.
      W smaku trochę za mało goryczki jak na IPA, to bardziej podrasowany ESB. Choć właściwie nie mam się czego czepiać, takie są wyspiarskie IPA... Jest coś z ciasta(?), piwo jest treściwe, czuję gorzką skórkę od chleba i jakieś zioła plus to co w zapachu, czyli machorkę albo i tabakę w gębie zamiast w nosie.

      U mnie butelka jest brązowa. Data do 21.05.2015.
      Attached Files

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6124

        #18
        Barwa - jasny bursztyn.
        Piana - startowa większa potem cienka warstewka i fajny lacing.
        Gaz - średni.
        Aromat - przyjemnie ziołowy na słodzie.
        Smak - zioła potem owoce. Jakby żółte śliwki i niemała goryczka.

        Bardzo smakowało, smaczne, zmienne smaki w trakcie spożycia.

        Takie było z Lidla a z Aldi było było bardziej płaskie i słodowe za to miało kapsel jak w dwóch poprzednich zdjęciach.

        Niezła lokalna propozycja z marketu w UK za 1,25 £.
        Attached Files

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6124

          #19
          Nowa szata...

          wg mnie "unowocześnienie" nie wszystkim będzie się podobać...
          Mnie pasowało to godne "złoto, biel i fiolet"...

          Ale do sedna... najważniejszy smak, który pozostał na poprzednim poziomie czyli jest ok.

          A oto najnowsza odsłona:
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎