Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Kraftwerk][Kattowitzer] Ur-Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Kraftwerk][Kattowitzer] Ur-Weissbier

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • cejot
    Member
    • 11-2014
    • 64

    #2
    Piwo jak dla mnie słabe, Kraftwerk się nie popisał. Weissa mało, wędzonki prawie w ogóle (jakieś tam posmaki tylko) i do tego dość mocno kwaskowate. Nie, nie dla mnie i nie polecam.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo pijalne ale faktycznie "nic nie urywa":
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, mało zmętnione. [3.5]
        Piana: Biała, zbita, ale dramatycznie krótka. Nie przypomina pszenicy, słabo też zaznacza ślad na szkle. [2.5]
        Zapach: Wanilia, przyprawy, lekki banan. Wędzonka na granicy autosugestii. [4]
        Smak: Mało pszenicy, jeszcze mniej Ur - wędzonki. Goryczka znośna, ziołowa i niska, piwo jest lekko kwaskowate, pozbawione słodyczy banana. Ogólnie jakieś szorstkie i bez wyrazu. [2.5]
        Wysycenie: Za niskie, piwo nie orzeźwia. [2]
        Opakowanie: Chyba najsłabsza etykieta z browaru Kraftwerk. Stylizowana na niemiecką modłę, tylko szkoda że nie w wędzonce i pszenicy. Podany jest pełny skład, również drożdże. Słód jęczmienny jest wędzony torfem. [3]
        Uwagi: Nie smakowało mi. Warka 11.03.2016.

        Moja ocena: [3.075]

        Comment

        • diebels
          Senior
          • 11-2005
          • 170

          #5
          W zamyśle piwo nie miało być wędzoną pszenicą, choć takie wrażenie po składzie można wnosić, Było wzorowane na prapiwie pszenicznym.

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółty, nieprzejrzysty. [4]
            Piana: Właściwie... nie tworzy się. Cienka obrączka wokół szklanki. [1]
            Zapach: Początkowo jakby ananasowy... po chwili czuć gumę balonową/landrynki, zbożowość, lekki goździk, trochę akcentów bananowych i cytrusowych oraz drożdżowych. Bez oznak wędzonych/torfowych. [3.5]
            Smak: Podobnie jak w zapachu, może bez ananasów. Piwo kwaskowe i lekko słodkawe z minimalną goryczką. [3.5]
            Wysycenie: Składające się z drobnych bąbelków. [3]
            Opakowanie: Etykieta samoprzylepna w starym stylu (z podanym składem i ekstraktem), nawet niezła. Czarny kapsel bez nadruku. [3.5]
            Uwagi: Warka do 11.03.2016, wypite 8.03'16. Nie było złe, dość treściwe piwo. **157**

            Moja ocena: [3.25]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎