Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Spirifer] The Box

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Spirifer] The Box

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty zamglony. Na dnie jakieś śmieci, i nie są to płatki złota. [3]
    Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka, sztywna i trwała. [4.5]
    Zapach: Sosna i zioła, lekkie owoce w tle. [3.5]
    Smak: Lekka oleistość, łagodna goryczka, posmak owoców tropikalnych. Piwo dość mięsiste. [4]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
    Opakowanie: Eta i smuty na niej to pean na cześć piłki spoconej.
    Ta dyscyplina do mnie nie przemawia, trudno... [3.5]
    Uwagi: Parafrazując kinematografię czasów minionych; "IPA jak IPA, wypić zawsze można" .

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: zmętniony, ciemny pomarańcz [4.5]
      Piana: bezowa, drobna, zwarta, niska ale mocna, do końca się utrzymuje [3.5]
      Zapach: słaby ale miły, chmielowo-cytrusowy z dominacją pomarańczy/mandarynek [3.5]
      Smak: pełne, treściwe, mocna chmielowa goryczka ale nie zalegająca, w tle dobrze wyczuwalne pomarańczowe cytrusy oraz zbożowa podstawa, całość fajnie zbalansowana [4]
      Wysycenie: odrobinkę za dużo [4.5]
      Opakowanie: fajna sportowa eta, złoty, gładki kapsel [4.5]
      Uwagi: Fajne i smaczne piwo

      Moja ocena: [3.85]
      Attached Files
      Last edited by becik; 19-01-2016, 21:06.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Mista_Pajonk
        Member
        • 10-2014
        • 47

        #4
        Browar: Spirifer (uwarzone w Gryfie)

        Nazwa: The Box

        Ekstrakt: 16,0%

        Alkohol: 6,9%

        Gatunek: West Coast India Pale Ale

        Kolor: karmelowy, pomarańczowo-brązowy, zmętniony.

        Zapach: świetny, intensywny, bardzo cytrusowy, żywiczny, białe winogrono.

        Piana: Kremowa, bardzo drobna, ładnie okleja szkło

        Smak: Piwo z konkretną, głęboką, oleistą, karmelową bazą słodową, trochę moim zdaniem zbyt słodką jak na zachodnie wybrzeże przystało. Silne nachmielone, białe owoce, cytrusy, sosna, żywica, wszystko trochę niespójne, niepoukładane. Wysycenie niskie. Goryczka trochę jednak za niska.

        Ogólne wrażenie: Nie rozumiem za bardzo koncepcji etykiety, która nawiązuje do pola karnego w piłce nożnej, ikony sportu w europie, natomiast piwo jest w jak najbardziej amerykańskim stylu. Piwo trochę zbyt mało wytrawne jak na ten styl przystało. West Coast to jest to, co pająki lubią najbardziej a niestety to piwo trochę za mało stylowe, mimo wszystko bardzo porządne.

        OCENA: 8/10
        Attached Files
        Brodaty Pająk - Mój piwny blog

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowo-beżowy. Mocno mętny [4]
          Piana: Dość skromna, cienka warstwa na powierzchni. Po chwili tylko niedobitki przy ścianach szkła [2]
          Zapach: Przyjemny, profil zdecydowanie owocowy. Tropiki i multiwitamina, egzotic taki. Zapach dość słodki, soczysty [4]
          Smak: Smakuje mi. Szalu nie ma, ale też nie ma co się czepiać. Piwo jest bardzo treściwe, pełne. Ciało słodowe - jak zapach - mocno zdominowane przez słodkawe owoce tropikalne. Po chwili kontra goryczkowa, dość długa, ale nie jest zalegająca. Smak w sumie dość klasyczny, bez fajerwerków, ale też poprawny, solidniak taki [4]
          Wysycenie: Dość niskie pasuje [5]
          Opakowanie: Dokładny skład, parametry też. Z tylu butelki jakiś przydługi bełkot o piłce nożnej [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.85]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎