Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gloger, Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gloger, Stout

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno rubinowy kolor stouta jest dla mnie nie przyjęcia [1]
    Piana: mierna, bezowa, szybko opadła do krzaków na szkle [2]
    Zapach: karmelowo-słodowy, leciutki [3]
    Smak: w miarę pełne choć momentami przebija wodnistość, lekkie wytrawne akcenty, trochę palone, trochę owocowe z tym ze wytrawność jest pestkowa, w kącikach da się wyczuć karmelowe akcenty, jak dla mnie mało co tu gra [3]
    Wysycenie: troszkę za duże [4]
    Opakowanie: ładna etykieta, firmowy kapsel [5]
    Uwagi: Nieudane piwo, gdzie stout a gdzie to co było w butelce?

    Moja ocena: [2.95]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno rubinowy, brązowy, nawet w najszerszej części szkła są przebłyski światła, klarowne. [2]
      Piana: niezbyt wysoka, drobnopęcherzykowa, szybko się redukuje i znika niemal bez śladu. [2.5]
      Zapach: niezbyt intensywny, do stoutu niepodobny, są aromaty ciemnych słodów, ale w postaci, ciemnych owoców, ciemnego pieczywa, sporo karmelu, jest trochę aromatów chmielowych. Aromatów charakterystycznych dla stoutu brak. [1.5]
      Smak: średnia pełnia, jest wyraźna słodycz, karmel, całość kojarzy się z jakimiś tanimi landrynami, są również jakieś nuty ciemnego pieczywa oraz ciemnych owoców, goryczka niska, trochę jak by herbaciana, znów nic co by nawiązywało do stoutu. [1.5]
      Wysycenie: średnie, mogło by być trochę niższe. [4]
      Opakowanie: technicznie z pompą, etykieta, krawatka, metalizowane litery, firmowy kapsel. Szkoda tylko, że graficznie już gorzej, nic się nie dzieje. A na deser morska opowieść zaczynająca się słowami "Piwo ciemne, dolnej fermentacji". [3]
      Uwagi: warka do 07.11.2015, bardzo daleka droga przed browarem, chyba lepiej było pójść w jakość na nie w ilość premierowych piw.

      Moja ocena: [1.825]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 11-08-2015, 23:10.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafael52 Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor chyba lepiej było pójść w jakość na nie w ilość premierowych piw
        To sformułowanie chyba najlepiej opisuje piwa Glogera

        Comment

        • zohan666
          Senior
          • 11-2012
          • 259

          #5
          Słyszałem już złe opinie o piwach z tego browaru, ale dzisiaj skusiłem się na butelczynę.
          Kupowałem z myślą "może źle zrobili IPA (czy co oni tam robią), no ale stout-a to chyba się nie da spie......").

          Jednak się da xD. Nie jest to taka tragedia jak cechowe, ale w obecnej formie to gloger stout może co najwyżej konkurować z książęcym ciemnym łagodnym

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
            no ale stout-a to chyba się nie da spie......
            Też tak pomyślałem.
            Last edited by rafael52; 18-08-2015, 15:32.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
              w obecnej formie to gloger stout może co najwyżej konkurować z książęcym ciemnym łagodnym
              Chyba żartujesz, Książęce Ciemne Łagodne przy tym Glogerze to nektar
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Prawie czarny. Pod światłem jednak rubinowy. Barwa polepszyła się, wcześniej była zbyt jasna. [3.5]
                Piana: Kiepska. Opada tuż po nalaniu, do szkła się nie lepi i nawet o kożuszku trudno coś napisać. [1.5]
                Zapach: Karmelowy, śliwkowy jak połączenie koźlaka z belgijskim ciemnym. Na szczęście jest trochę palonych doznań. [2]
                Smak: Słodycz jakbym jadł landrynkę, pił koźlaka i zakąszał ciemnym chlebem. Goryczka jest niska i dobrze, bo jest mało przyjemna. Stout to nie jest. [2]
                Wysycenie: Za duże. [3]
                Opakowanie: Ładna etykieta i kapsel, przeważa kolor czarny. [4.5]
                Uwagi: W składzie chmiele Sybilla, Perle i Tettnanger.
                Warka 20.01.2016.

                Moja ocena: [2.2]

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ciemny brąz, lekkie rubinowe odblaski pod światło [4]
                  Piana: Nawet niezła. Obfitość na średnim poziomie. Za to dość trwała, ładnie przybrudzona. Oblepia szkło [4]
                  Zapach: Jak na stouta to bardzo dziwny. Słodkie owoce wymieszane z czymś kojarzącym się cukierkami. Do tego jakaś kwiatowa nuta [2.5]
                  Smak: Smak nawet interesujący, ale zdecydowanie za słodki. Sporo akcentów palonych, do tego subtelny posmak kawy. Zza tego wychyla się niestety wspomniana zbyt nachalna słodycz. Treściwość taka sobie, troszkę wodniście. Goryczka chmielowa lekka, ale nawet przyjemna. [3]
                  Wysycenie: Niskie, odpowiednie [4.5]
                  Opakowanie: Jak cała glogerowa seria - estetycznie OK, dokładny skład [4]
                  Uwagi: Data: 7.11.2015
                  Piwo nie jest złe, ale smakuje po prostu jak pospolity ciemniak. Ze stouta ma głównie nazwę

                  Moja ocena: [3.1]

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny brąz z rubinowymi refleksami [3]
                    Piana: Jasno-beżowa opadła do małego krążka [2]
                    Zapach: Ciemne słody, karmele i lekko kwasek [2.5]
                    Smak: Ciemne słody, znów karmel, lekka goryczka i w finiszu suszone owoce. [3]
                    Wysycenie: Średnie do niskiego, poprawia pijalność. [4]
                    Opakowanie: Poprawne i czytelne [3.5]
                    Uwagi: Niewiele to ma wspólnego ze stoutem. Ciemne piwo i tyle.

                    Moja ocena: [2.8]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Brązowy z rubinowym poblaskiem, klarowny. To ma być stout??? [3]
                      Piana: Beżowa, bardzo drobna, dość wysoka, średniotrwała. [3.5]
                      Zapach: Słodowy z powiewem karmelowym. Znowu - gdzie tu stout? [2.5]
                      Smak: Karmel, suszone owoce, lekkie posmaki winne i kawowe. Może być, ale nie jako stout. [2.5]
                      Wysycenie: Niewysokie, gdyby to był stout, to nieco jednak zbyt wysokie... [3.5]
                      Opakowanie: Wczesny styl browaru, proste i eleganckie, ładny kapsel. [4]
                      Uwagi: Jestem zaskoczony, bo do tej pory trafiałem na stouty dobre albo bardzo dobre. A to w ogóle nie jest stout... .

                      Moja ocena: [2.75]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎