Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie z ostropestem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9731

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, lekko zmętniony. [4]
    Piana: Brudnobiała, dość drobna, niewysoka i nietrwała. [3]
    Zapach: Chmiel z odrobiną ziół (ostro... ten...?) z lekkim słodem w tle. [4]
    Smak: Silna goryczka chmielowa, być może ten ostro...?, całe szczęście, że można wymlaskać równoważący posmak owocowy. Jest także oryginalna, jakby prażono-pestkowa goryczka (czyżby ostro...?). Plus za oryginalność. [4]
    Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [4]
    Opakowanie: Kapsel browaru, bardzo dopracowana eta, zarówno od strony projektu, jak i wykonania. [4.5]
    Uwagi: Niebanalne piwo, wolę jednak inne piwa z Jury.
    Tego bym nie kupił, ale żona przywiozła z wypadu do Ogrodzieńca, to wypiłem .

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • Lila
      Junior
      • 02-2014
      • 5

      #32
      Faktycznie warka do 05.01.2015 słaba. Po dłuższej przerwie chciałam uraczyć się tym piwem na wieczór, a tu takie masło... do wypicia, ale warka ewidentnie nieudana.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #33
        Potwierdzam, warka styczniowa gorsza od październikowej ( ale głównie w zapachu).
        Dużo masła, trochę chmielu i lekki zielony groszek.
        Natomiast w smaku goryczka tak samo duża jak wcześniej, raczej większa niż deklarowane 35 IBU.
        Zatkać nos i można przyjemnie pić

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19165

          #34
          Lutowa OK. Fajne połączenie aromatów i rześkiego piwa, bądź co bądź dolnej fermentacji. Goryczka spora, ale nie razi.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #35
            Warka 05.01.2015
            Pite kilka dni przed a drugie kilka dni po terminie.

            Masła nie wyczułem, chmielowe cytrusy tak.
            Nie jest to jakiś bogaty aromat, ale od razu czuć "amerykę"

            W smaku też jest przyzwoicie. Podbudowa słodowa mogłaby być ciekawsza i wyraźniejsza, ale dzięki tej lekkości piwo pije się bardzo szybko. goryczka wyraźna, cytrusowa (pomelo i grejpfrut)

            Ogólnie ciekawe piwo, które warto kiedyś powtórzyć. Szczególnie jak trafi mi się świeże.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #36
              Kolor: Złoty, minimalnie opalizujący.
              Piana: Biała, mało obfita, mało gęsta, średnio obfita. Opada do obrączki.
              Zapach: Czysta, lagerowa podbudowa słodowa i wyważone, żywiczno-cytrusowe nuty amerykańskich chmieli.
              Smak: Treściwość średnio niska. Lekka podbudowa słodowa, czysta, lagerowa. Subtelne, cytrusowo-żywiczne nuty amerykańskich chmieli i niezła, średnio wysoka goryczka, niestety o lekko nieprzyjemnym, takim 'lekarskim' (jak gorzkie tabletki) profilu smakowym, mocno zalegająca. Na finiszu razem z goryczką czuć taki nietypowy posmaczek, który może być ostropestem (jadłem raz w życiu i wydaje mi się, że coś jest na rzeczy, ale głowy nie dam).
              Wysycenie: Średnie.
              Ogółem: Całkiem niezły nowofalowy lager. Goryczka na plus za jej wysokość, niestety na duży minus za to jaka ona jest i jak okropnie długo zalega.
              BeerFreak.pl

              Comment

              • RobertK
                Senior
                • 02-2013
                • 113

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złoty, lekko opalizący [4.5]
                Piana: biała, drobna utrzymuje sie w w postaci cienkiej warstwy [3.5]
                Zapach: lekki zapach owocowo- ziołowy, ale nie intensywny wiec taki nie zaburzający odbioru smaku [4]
                Smak: słodowy z fajną wyraźną goryczką, czuć że nie pożałowano Marynki [4.5]
                Wysycenie: idealne [5]
                Opakowanie: ok [5]
                Uwagi: bardzo dobry lager, widać, że można zrobić dobre piwo z goryczka, korzystając z rodzimych chmieli

                Moja ocena: [4.275]

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RobertK Wyświetlenie odpowiedzi
                  Uwagi: bardzo dobry lager, widać, że można zrobić dobre piwo z goryczka, korzystając z rodzimych chmieli
                  Wprawdzie dawno nie piłem, ale chyba się nic nie zmieniło. Więc oprócz Marynki także Citra i Amarillo nadal są w składzie.
                  Last edited by Admirador; 01-07-2015, 20:23.

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [5]
                    Piana: Biała, średnio obfita, drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała, ładny lacing [3.5]
                    Zapach: Lagerowa słodowość, ziołowa i cytrusowa chmielowość, średnio intensywny, bardzo przyjmeny [4]
                    Smak: Delikatnie słodowe, cytrusowe, średnia ziołowa goryczka, całkiem długa, ale nie zalegająca, całkiem pełne, lekkie [4.5]
                    Wysycenie: Średnie lekko w kierunku wysokiego - idealne [5]
                    Opakowanie: Ładna etykieta z pełnym składem. [4.5]
                    Uwagi: Warka do 02.2016. Smaczny lager, jeden z lepszych na rynku, powtarzam go co kilka miesięcy, tylko słabo wypada cenowo przy Pierwszej Pomocy/Oki Doki czy czeskich/niemieckich pilsach, które są równie dobre.

                    Moja ocena: [4.275]
                    Last edited by rafalek21; 06-01-2016, 21:18.

                    Comment

                    • Pess09
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 284

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoto, klarowne. [4.5]
                      Piana: Średnio obfita, bardzo szybko sie strzępi. [2.5]
                      Zapach: Pierwsze skrzypce gra tytułowy ostropest. Dużo kwiatowego aromatu który ma w sobie jednak coś co delikatnie drażni nos. Oprócz tego tropikalne owoce z chmielu. [3.5]
                      Smak: Pije się lekko, podobnie jak w zapachu dużo nut kwiatowych, goryczka jak na lagera przyzwoita i lekko ziołowa. [4]
                      Wysycenie: Ok [4.5]
                      Opakowanie: Bardzo podoba mi sie design, kapsel browaru. [4.5]
                      Uwagi: Przyjemne i lekkie piwo, mogłoby byc świetnym piwem codziennym jednak nie przy cenie 6zl

                      Moja ocena: [3.75]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎