Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Banany Na Rauszu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ronoaro
    Senior
    • 04-2013
    • 160

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mocno zmętnione, może nawet nieco za mocno, kolor pomarańczowy. [4]
    Piana: Wysoka, biała czapa. Trwała, średnio- i drobnopęcherzykowa. Piana nie oblepia szkła. [4.5]
    Zapach: Mocna wędzonka z niezłym bananem, goździka lekko czuć po ogrzaniu piwa. Wędzonka z stylu ogniskowym i to ona gra pierwsze skrzypce w aromacie, jak na mój gust nieco zdominowała zapach, ale w sumie nie ma co narzekać. [4]
    Smak: Piwo jest wytrawne, na pierwszym planie rauch, na drugim weizen. Przyjemne orzeźwiające piwo, w odczuciu nawet leciutko wodniste, goryczka niska, ale wyczuwalna. Przyjemny posmak pszenicznego piwa po przełknieciu. [4]
    Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, osobiście wolałbym niższe. [4]
    Opakowanie: Lubię styl etykiet z browaru Reden. Są ładne i schludne. [5]
    Uwagi: Warka do 05.10.2015

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brudno(ciemno)pomarańczowy, zmętnione. Ok. [5]
      Piana: Rozczarowująca. Owszem była na początku nawet ładna, ale opadła szybko. Lacing żaden. [3]
      Zapach: Z butelki wędzonka. Zaskakująco intensywna. Ze szkła oprócz wędzonki też nuty chmielowe. I to takie, które od razu nasuwają skojarzenia z niemieckim chmielem (którego tu podobno nie ma) , cokolwiek metaliczne. Trochę jednak mało banana (czy szerzej: weizena) w aromacie. [3.5]
      Smak: Wytrawne, mniej weizena więcej wędzonki, nadspodziewanie wysoka goryczka. Dobre, zaskakująco treściwe piwo. W ciemno nie powiedziałbym, że tylko 12 plato. [4]
      Wysycenie: Średnie, może w kierunku dość wysokiego. Nie mam zastrzeżeń. [5]
      Opakowanie: Świetna nazwa, sympatyczna etykieta. Strona informacyjna też OK. [5]
      Uwagi: 9/02/2016
      Chyba najlepsze piwo z Redena, które piłem. Ale ja lubię wędzonki. A to jednak bardziej Rauch niż Weizen.

      Moja ocena: [3.875]
      Last edited by Admirador; 19-01-2016, 21:07.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowo bursztynowy, solidnie zmętnione. [4]
        Piana: Rozczarowująca jak na w końcu piwo pszeniczne...
        Szybko opadła, zostawiła wprawdzie spory i trwały kożuszek, ale praktycznie zero śladu na ściance szkła. [2.5]
        Zapach: Wędzonka zdecydowanie serowa, intensywna. Po odkapslowaniu przykryła wszystko. Dopiero później pojawia się banan, ale bardzo nieśmiało. Mało skomplikowany, aczkolwiek przyjemny zapach. [4]
        Smak: Piwo jest wytrawne, mało bananowe z wyraźną goryczką jak na piwo pszeniczne. Słód karmelowy prawie nieobecny. Wędzonka jest na pierwszym planie, jednak nie dominuje tak jak w zapachu. [4]
        Wysycenie: Wysokie, odpowiednie. [4.5]
        Opakowanie: Podoba mi się stylistyka browaru Reden. Jest pełny skład, reklama innych własnych piw i dedykowany kapsel. Jedynie nie mam przekonania do sposobu podania terminu ważności. [4.5]
        Uwagi: Smaczne piwo, bardziej dla zwolenników wędzonek niż pszenicy. Duży plus za świetną nazwę.
        Warka 19.08.2016.

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnozloty, mętny. [4]
          Piana: Kremowobiała, drobna, średniowysoka, ale niezbyt trwała. [3]
          Zapach: Banany, słód i nienachalna wędzonka. Bardzo mi się miło wącha... [4.5]
          Smak: Lekka wędzonka, słód, banany, delikatne goździki. [4]
          Wysycenie: Dość wysokie, ale to przecież pszenica... [4]
          Opakowanie: Fajna nazwa, eta w stylu browaru, kapsel browaru. [4]
          Uwagi: Niezłe piwo, ale pachnie jeszcze lepiej niż smakuje... .

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • yoda79
            Senior
            • 01-2013
            • 861

            #20
            W tym piwie wszystko jest dobrze zbalansowane - wędzonka, banan, dosyć wysoka goryczka. Żadna z tych cech nie dominuje ani nie kryje się w cieniu. Mi to piwo smakowało, nie są to jakieś Himalaje, ale jest to dobre, bardzo solidne piwo

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎