Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Peacemaker AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny bursztyn. [4]
    Piana: Nie mała, nie opada szybko, na dłużej grubsza warstewka, spory lacing. [4]
    Zapach: Lekki grapefruit, żywice, igły iglastych, karmel. [4]
    Smak: Lekki grapefruit, słodkie lizaki cukrowe /takie odpustowe/, żywice. Na końcu lekkie truskawki. [4]
    Wysycenie: Średni. [4]
    Opakowanie: Nie jest źle, jest pewna powtarzalna, oryginalna maniera etykiet Faktorii. Dla mnie może być. [4.5]
    Uwagi: Są pewne mankamenty ale ogólnie nieźle się wypiło. Data stała 15.11.14.

    Moja ocena: [4.025]
    Attached Files
    Last edited by Javox; 21-10-2014, 09:39.

    Comment

    • Marchi
      Senior
      • 12-2006
      • 130

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Głęboka miedź. Piwo idealnie klarowne. [4]
      Piana: Solidna. Drobnopęcherzykowa czapa na przysłowiowe dwa palce. Potem opada do warstewki, która utrzymuje się do końca. Ścianek oblepione, choć nie jakoś bardzo mocno. [4]
      Zapach: Początkowo pachniał ładnie. Słodowa podbudowa + iglaki. Ale to z butelki. Niestety szybko znika, ze szkła czuć już mało co i pojawia się masełko. [2.5]
      Smak: Nic się nie dzieje. Troszkę przyjemnego słodu i lekko zalegająca goryczka. Nijakie to to. [2]
      Wysycenie: Nieco za wysokie. [3]
      Opakowanie: Seria "gazetkowa" Faktorii mi się nie podoba wizualnie, choć jest przynajmniej spójna. Skład pełny. [3]
      Uwagi: Niczym nie wyróżniająca się AIPA. Oj, wiele mamy u nas lepszych. Nie mam jakoś szczęścia do Faktorii. Póki co jedynym ich piwem, które naprawdę mi smakowało był Bass.

      Moja ocena: [2.575]

      Comment

      • Winterstorm
        Member
        • 06-2014
        • 60

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, piwo całkowicie klarowne, można serial oglądać przez szkło. Duża ilość bąbelków. [5]
        Piana: Wysoka, zbita, bardzo trwała, pozostaje praktycznie do samego końca, zostawia bardzo wyraźne zdobienia na szkle. [4.5]
        Zapach: Chmielowy, głównie owoce tropikalne, ponadto dość wyraźny karmel. Przydałby się nieco wyraźniejszy cytrus i dłuższe trwanie aromatu, wtedy byłoby super. [3.5]
        Smak: Goryczka ziołowa, powyżej średniej, dość długo odczuwalna w ustach, z czasem ustępuje na rzecz lekkiej słodkości. Piwo nie jest puste, ale też nie przesadnie treściwe, wchodzi gładko. [4]
        Wysycenie: Trochę bym podkręcił, żeby nadać charakteru. [4]
        Opakowanie: Moje pierwsze piwo Faktorii, więc jaram się, bo koncept bardzo mi przypadł do gustu. Ponadto jest komplet informacji i "food pairing", w który i tak nie wierzę [4.5]
        Uwagi: Bardzo przyjemna, dobrej jakości AIPA za przystępną cenę. Nieco trzeba popracować nad trwałością aromatu, ale myślę, że wrócę za jakiś czas do tego piwa.

        Moja ocena: [3.95]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztyn, klarowne [5]
          Piana: Całkiem obfita, beżowa, drobnopęcherzykowa, dość trwała, ładny lacing [4.5]
          Zapach: Owoce tropikalne, karmel, lekkie cytrusy, nikła cebula, mało intensywny aromat [3]
          Smak: Dość solidna słodowość, karmel, słodycz, średnio-wysoka grejpfrutowa goryczka. Słodycz/słodowość karmelowa lekko przesadzona. [3.5]
          Wysycenie: Dość wysokie, ale po kilku minutach jest ok. [4]
          Opakowanie: Fajne opakowanie z pełnym składem, trochę trudne do odróżnienia od innych piw z Faktorii. [4.5]
          Uwagi: Piwo jak najbardziej pijalne, tylko lekko za słodkie, a w aromacie też trochę brakuje.

          Moja ocena: [3.575]

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, całkowicie klarowne. [5]
            Piana: Lepka, o konsystencji jogurtu, wysoka, opada powoli. [4.5]
            Zapach: Z butelki lepszy, bardziej wyczuwalny, szczególnie tropiki. Ze szklanki coś słabo... Cytrusy, owoce tropikalne, biszkopty i mdlący karmel. [3.5]
            Smak: Solidna podbudowa słodowa, niestety za bardzo karmelowa. Goryczka średnia, ale niesamowicie wręcz zalega sprawiając nieprzyjemny posmak w ustach. W odczuciu głównie grejpfrut i rozgryziona igła świerkowa. Na finiszu osobliwy mariaż karmelu z pestką. [3]
            Wysycenie: Niskie. [4]
            Opakowanie: Etykieta gazetowa i sporo do czytania. Po pracy pić mi się chce a nie czytać... Przeczytałem jedynie skład i jest dokładnie podany. [4]
            Uwagi: Pięć minut po ostatnim łyku mam wrażenie jakbym zjadł grejpfrutowe pestki, a nie wypił piwo.
            Warka 30.07.2016.

            Moja ocena: [3.525]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #36
              Kolor bursztynowy, lekko zamglony. Piana jasna niezbyt obfita, opada tworząc na drobnej warstwie z małych pęcherzyków spore dziurki i bąbelki.
              Z butelki aromat słodkich owoców tropikalnych w stylu mango, brzoskwinia, pomarańcz i cytrusów, zwłaszcza grejpfrut. W szkle dochodzi nuta ziołowa i …alkoholowa z dodatkiem karmelu. Po ogrzaniu czuję chyba też DMS!?
              W smaku wyraźnie czuć słodkawość od słodów z karmelem, opiekanymi i zbożowymi nutami. Ciała jest sporo. Po kolejnych wyczuwalna jest goryczka grejpfrutowo-ziołowa. O niezbyt dużej intensywności. Szkoda …
              Wysycenie średnie, alkohol leciutko tylko wyczuwalny podbija jednak wysycenie ujawniające się przez szczypanie (minimalne) na obrzeżu języka.
              Udana, smaczna IPA stworzona na terenie okupowanym przez reżim III RP.

              Comment

              • Pess09
                Senior
                • 12-2013
                • 284

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztyn, opalizuje, dużo małych farfocli. [4]
                Piana: Obfita, dość zbita, opada do cienkiej warstwy delikatnie zdobiąc szkło. [3.5]
                Zapach: Karmel, przypalona skórka chleba, przyjemne tropikalne aromaty z amerykańskich chmieli i trochę żywicy, intensywność chmieli nie powala w zapachu. [4]
                Smak: Średnia słodowość, karmel i nuty opiekane, goryczka średnia w stronę mocnej, bardzo żywiczna, leśna z grejpfrutowym posmakiem. [4.5]
                Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                Opakowanie: W stylu faktorii ale jakoś prezentuje się lepiej niż większość ich etykiet, pełen skład i czarny kapsel. [4.5]
                Uwagi: Smaczne, dość intensywne w smaku i mocno żywiczne.

                Moja ocena: [4.2]

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy, pod światło miedziany, mętny z prześwitujący. [4.5]
                  Piana: Średnia, drobnoziarnista, obkleja szkło umiarkowanie... druga wlewka była ciut lepsza. [3.5]
                  Zapach: Słodkawy. Głownie owoców typowych dla amerykańców z nutą karmelową. [3.5]
                  Smak: Cytryn, grejpfrutów, marakui z powiewem owoców mango i żywic, po ogrzaniu dochodzi karmel. Goryczka średnia grejpfrutowo-pestkowa, trochę zalega. Alkohol niewyczuwalny. [4]
                  Wysycenie: Do samego końca bardzo dobre. [5]
                  Opakowanie: Piwo posiada ciekawe, klejone etykiety wyglądające jak gazety lub plakaty... skład pełny + parametry. Kapsel był czarny. [4]
                  Uwagi: Do 30.07.2016, wypiłem 22.07'16. Niezłe, treściwe... i chyba to wszystko. **199**

                  Moja ocena: [3.85]

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny bursztyn, delikatnie opalizujący. [4.5]
                    Piana: Beżowa, średnio-niska, głównie drobne pęcherzyki, umiarkowanie trwała, ładny lacing. [3.5]
                    Zapach: Żywica, diacetyl, karmel, trochę ziół. [3]
                    Smak: Karmel, umiarkowana pełnia, troszkę cytrusów, lekko ponad średnia ziołowo-gałązkowa goryczka, lekko zalegająca, mało słodyczy. [3]
                    Wysycenie: Niezbyt wysokie - dobrze pasuje. [4.5]
                    Opakowanie: Ładna etykieta, pełny skład. [4]
                    Uwagi: Dość słabe piwo, mało ameryki, ale da się wypić. Warka do 17.03.2017.

                    Moja ocena: [3.25]

                    Comment

                    • von_scheisse
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 488

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowe, umiarkowanie zmętnione. [4.5]
                      Piana: Początkowo nie chce się tworzyć. Przy dość agresywnym nalewaniu średnio intensywna piana na szczęście powstaje i, co ciekawe, składa się przede wszystkim z drobnych pęcherzyków. Niestety szybko opada. Zostawia natomiast całkiem ładny lejsing. [4]
                      Zapach: Słód pilzneński połączony z karmelem, nutami opiekanymi oraz owocami tropikalnymi. [3.5]
                      Smak: Piwo jest słodkie, a odpowiada za to przede wszystkim warstwa słodowa. Uczucie to potęgowane jest jeszcze za sprawą amerykańskich odmian chmielu, które wprowadzają akcenty owoców tropikalnych i słodkich cytrusów. Na drugim planie dominuje karmel i nuty opiekane, może też trochę biszkoptowe. Finisz zdominowany jest przez cytrusy, a szczególnie przez grejpfruta. Goryczka może niezbyt intensywna, ale wyraźnie zaznaczona, grejpfrutowa właśnie. Niestety jest nie do końca szlachetna, lekko zalega w gardle. [3.5]
                      Wysycenie: Trochę powyżej śred­nie­go. [4]
                      Opakowanie: Sama etykieta ładna, choć "stempel" niepotrzebnie zasłania tekst stylizowany na wycinek z gazety. Nie podoba mi się natomiast kontra, która jest nieczytelna, choć zawarto na niej wszystkie przydatne informacje. [4]
                      Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 16.03.2016 r.

                      Moja ocena: [3.65]
                      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                      Comment

                      • Brajan36
                        Junior
                        • 02-2017
                        • 5

                        #41
                        Warka: 16/03/2017
                        Barwa:bursztynowa z minimalną mgiełką


                        Piana: obfitująca , biała zbudowana z średnich i małych bąbli , wysokości 2 palców ,
                        powoli opada i pozostawiła łańcuch chmurek z jednej strony , całkiem ładny kożuszek utrzymuje się bardzo długo


                        Aromat : z butelki : cytrusowy lekko karmelowy pojawiają się również nuty żywiczne , ze szkła : to na pewno żywica ,
                        lekkie owoce tropikalne , całość nie jest jakoś ani mocno intensywna ani wyraźna tym nie mniej da się wyczuć


                        Smak : startujemy z słodkim karmelem , następnie szybka zmiana biegu i kontra cytrusowa o kwaskowatym profilu
                        która przechodzi w goryczkę już cytrynową ale pestkową , jednak krótko zalega . Pierwsze moje piwo z tego browaru i jest średnie bez szału ani wielkich błędów , na pewno sięgnę jeśli będę mieć okazje po inne propozycje .

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎