Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Garnek na indukcje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mniszek
    Junior
    • 05-2016
    • 1

    Garnek na indukcje

    Witam Wszystkich!

    Jestem przed zakupem garnka pod indukcje. Poczytałem trochę na ten temat ale postanowiłem dodatkowo zapytać się Was o zdanie - jako, że z pewnością macie większe doświadczenie.

    Wynalazłem taki gar
    http://selgros24.pl/Dla-firmy-i-biur...400+mm+%2F+50l

    Myślicie, że się nada? Czy może polecacie coś innego?

    Pozdrawiam
    M.
  • toh11
    Member
    • 03-2016
    • 87

    #2
    gar piękny, tylko tak mnie zastanawiam co Ty masz za indukcje . Ja na swoją płytę w domu bałem się postawić garnek 30 litrowy.

    Comment

    • Abstynent
      Member
      • 10-2015
      • 49

      #3
      @toh11: mam co prawda kuchenkę gazową, ale w zabudowie i ze szklaną powierzchnią i bez obaw stawiam na niej 30 litrowy niemal pełny garnek brzeczki. Nic się nie dzieje .

      @Mniszek: Garnek pierwsza klasa i cena też z pierwszej klasy
      Last edited by Abstynent; 31-05-2016, 19:29.
      Just brew it

      Comment

      • kostas
        Senior
        • 08-2014
        • 212

        #4
        Czy naprawdę nie jest łatwiej kupić sobie żeliwny taboret za 120 zł wraz z butlą z gazem, i mieć spokój i o stan płyty indukcyjnej żony/kochanki/matki/teściowej, szybkość zagotowania się brzeczki oraz szeroko rozumianą oszczędność? Do tego dochodzi oczywiście mobilność takiego zestawu jakim jest butla+taboret. Ja wciąż nie jestem w stanie zrozumieć tych, którzy upierają się na warzeniu na indukcji
        Last edited by kostas; 31-05-2016, 19:41.
        Browar Domowy El Greco na Facebooku

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kostas Wyświetlenie odpowiedzi
          Czy naprawdę nie jest łatwiej kupić sobie żeliwny taboret za 120 zł wraz z butlą z gazem, i mieć spokój i o stan płyty indukcyjnej żony/kochanki/matki/teściowej, szybkość zagotowania się brzeczki oraz szeroko rozumianą oszczędność? Do tego dochodzi oczywiście mobilność takiego zestawu jakim jest butla+taboret. Ja wciąż nie jestem w stanie zrozumieć tych, którzy upierają się na warzeniu na indukcji
          część warek grzmocimy na taborecie indukcyjnym i sobie chwalimy, ale na kuchenną płytę miałbym obawy stawiać, szczególnie że wysoko trzeba zadzierać gar a przed postawieniem jeszcze trzeba przetrzeć podstawę z jakiś twardych pyłków lub ziarenek piasku, które mogłyby fajnie chrzęścić zagłębiając się w strukturę płyty
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • kostas
            Senior
            • 08-2014
            • 212

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            a przed postawieniem jeszcze trzeba przetrzeć podstawę z jakiś twardych pyłków lub ziarenek piasku, które mogłyby fajnie chrzęścić zagłębiając się w strukturę płyty
            Ja w takim przypadku już bym został dawno wyoutowany z obecnego miejsca zamieszkania
            Browar Domowy El Greco na Facebooku

            Comment

            • AndrewZG
              Senior
              • 08-2009
              • 261

              #7
              Temat stary - przedyskutowany już kilka razy na forum.
              Gdybym przyniósł do mieszkania taboret i butlę gazową i zaczął coś przy tym majstrować, to zostałbym od razu wyautowany z tym całym ekwipunkiem przez moją panią. Ciekawy byłbym też reakcji sąsiadów na widok butli i taboretu targanych do mieszkania w bloku gdzie nie ma gazu.
              Mobilność zestawu butla + taboret polega moim zdaniem na zasuwaniu do punktu napełniania po nowy gaz, dodatkowo lepiej mieć 2 butle, bo jak gaz się skończy w nocy, to gdzie to napełnić?
              Moja kuchenka indukcyjna ważąca kilka kg jest natomiast spakowana w poręczną walizeczkę i transportuję ją jedynie do i z mojej piwnicy. Indukcji stacjonarnej (domowej) nie używam ze względu na słabszą moc i mniejsze pole grzewcze.
              Pozdro

              Comment

              • kostas
                Senior
                • 08-2014
                • 212

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrewZG Wyświetlenie odpowiedzi
                Temat stary - przedyskutowany już kilka razy na forum.
                Gdybym przyniósł do mieszkania taboret i butlę gazową i zaczął coś przy tym majstrować, to zostałbym od razu wyautowany z tym całym ekwipunkiem przez moją panią.
                Dlaczego? Czyżby była ona uprzedzona co do Twoich zdolności szeroko rozumianych jako "manualne"?
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrewZG Wyświetlenie odpowiedzi
                Ciekawy byłbym też reakcji sąsiadów na widok butli i taboretu targanych do mieszkania w bloku gdzie nie ma gazu.
                A co oni mają do gadania? Wolnoć Tomku, w swoim domku.
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrewZG Wyświetlenie odpowiedzi
                Mobilność zestawu butla + taboret polega moim zdaniem na zasuwaniu do punktu napełniania po nowy gaz, dodatkowo lepiej mieć 2 butle, bo jak gaz się skończy w nocy, to gdzie to napełnić?
                Mi jedna butla starcza spokojnie na uwarzenie 10 warek łącznie z grzaniem wody do wysładzania. Na wyczucie wiem kiedy butla jest już pusta, to po prostu idzie wyczuć. Mobilność takiego zestawu polega na tym, że spokojnie mogę sobie warzyć w pomieszczeniu poza miejscem zamieszkania, a sam zestaw przechowywać wewnątrz pomieszczenia gospodarczego. Koszt wymiany butli to 30 zł. To jest główny argument.
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrewZG Wyświetlenie odpowiedzi
                Moja kuchenka indukcyjna ważąca kilka kg jest natomiast spakowana w poręczną walizeczkę i transportuję ją jedynie do i z mojej piwnicy. Indukcji stacjonarnej (domowej) nie używam ze względu na słabszą moc i mniejsze pole grzewcze.
                Pozdro
                Mój taboret+butla waży kilkanaście kilogramów, natomiast nie mam wewnętrznej potrzeby transportowania go w poręcznej walizeczce. Transportuje je na ramieniu, dwa piętra do góry. Wypite piwo na szczycie po skończonym warzeniu, gdzie znajduje się w/w pomieszczenie gospodarcze, smakuje wybornie. Pozdrawiam również
                Browar Domowy El Greco na Facebooku

                Comment

                • AndrewZG
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 261

                  #9
                  kostas - jak masz inne pomieszczenia gospodarcze poza domem to zupełnie inna sprawa - odnosiłem się do ewentualnego używania taboretu i butli w mieszkaniu.
                  Są jeszcze inne względy decydujące o wyborze prądu elektr. - np. bezpieczeństwo - brak obawy o zgaśnięcie płomienia itd., także względy estetyczne.
                  Argument finansowy jest dla mnie bez znaczenia - nie mam dokładnego pojęcia ile kosztuje mnie ten prąd - ważna jest wygoda użycia - nie robię piwa dla zysku - w przeciwnym razie kupowałbym harnasia.
                  Jestem bardzo zadowolony z mojego zestawu, a porównanie piw musimy kiedyś zaaranżować przy bezpośrednim spotkaniu.
                  Bywaj

                  Comment

                  • kostas
                    Senior
                    • 08-2014
                    • 212

                    #10
                    I co biedny ja student, mogę powiedzieć w tej sytuacji?
                    Ciekawa konfrontacja - Piwo z gazu vs Piwo z indukcji

                    PS Używałem tego zestawu także w domu. Płytki są całe jak do tej pory
                    Last edited by kostas; 01-06-2016, 23:44.
                    Browar Domowy El Greco na Facebooku

                    Comment

                    • Tomek78
                      Junior
                      • 06-2016
                      • 5

                      #11
                      Butla+taboret to jedyne rozsądne rozwiązanie. To co się stało z moją płytą będzie mi wypominane do końca życia przez żonę :P.
                      Desmoxan opinie

                      Comment

                      • Jimmy_jb
                        • 11-2005
                        • 911

                        #12
                        No zobacz a u mnie od trzech lat płyta bez żadnych uszkodzeń.
                        Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎