Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Dania, Kopenhaga, Sønder Boulevard 53, Kihøskh

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abelincoln
    Senior
    • 01-2010
    • 286

    Dania, Kopenhaga, Sønder Boulevard 53, Kihøskh

    Kiosk to w Danii określenie na lokalny sklep spożywczy - taki z mydłem i powidłem znajdujący się tuż pod blokiem. "Kihøskh" to jeden z najbardziej znanych tego typu sklepów w Kopenhadze, przynajmniej dla osób lubiących dobre piwo.

    "Kihøskh" to nie tylko sklep w którym można kupić jakiś niezbędny przedmiot w niedzielny poranek, ba to nawet nie jest tylko ważne miejsce dla lokalnych piwoszy - to też bardzo ważny punkt dla tubylców w słoneczny dzień. Sønder Boulevard jest jedną z niewielu alei w Kopenhadze (aczkolwiek aktualnie traci sporo ze swojego uroku ze względu na wykopki powiązane z budową metra), i w cieplejsze dni jej pas zieleni jest wręcz oblegany przez ludzi. Obowiązkowy zestaw to pizza z jednej z okolicznych pizzerii oraz piwo z kiosku. Jak można zobaczyć na stronie (https://www.kihoskh.dk/) asortyment jest bardzo interesujący - przyznam się szczerze, że za pierwszą wizytą, gdy jeszcze nie wiedziałem nic o tym miejscu, zarówno wybór jak i rozpiętość cenowa mnie troszkę zaskoczyła...

    Owszem, Dania jest droga, ale paręset koron za butelkę jest dość nieoczywistą ceną. No ale, skoro mają tutaj na stanie nawet "Sink the Bismark!", to ceny od nastu do tysiąca niezbyt dziwią.

    Będąc w Kopenhadze (w ciepły dzień) na pewno warto odwiedzić to miejsce i pobiwakować wśród tłumu na pobliskim trawniku, szczególnie że dzielnica Vesterbro jest pełna miejsc wartych odwiedzenia dla piwnych turystów...
  • abelincoln
    Senior
    • 01-2010
    • 286

    #2
    Po ostatniej wizycie już rozumiem dlaczego ten sklep jest bardzo tutaj ceniony przez piwoszy. Otóż jest tam też piwniczka - nie zawsze otwarta, wtedy trzeba być wtajemniczonym i poprosić o wpuszczenie - a w niej spory wybór. Belgia, amerykańskie, regał Mikkellera... Polskich nie stwierdzono. z 1\3 pomieszczenia na zdjęciu.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎