Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namibia, Windhoek Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Namibia, Windhoek Lager

    Namibia Breweries Ltd Windhoek,Windhoek Lager
    340ml,4%alk vol.Barwa słomkowa.Dobrze zgazowane ale szybko traci gaz.Piana niezbyt duża ani gęsta ale niezle się trzyma.W smaku wyraznie półwytrawne.Praktycznie pozbawione goryczki.Wyczuwalny lekko "syntetyczny" posmaczek.Raczej słabe,bez charakteru.Przywiezione z Niemiec.Cena 1,49euro.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Kupiłem przedwczoraj w "Piwach Świata" i jestem w trakcie degustacji.Wydaje mi się bardziej goryczkowe niż wcześniej i zdecydowanie lepsze.Żeby było śmieszniej butelka i etykieta są zupełnie różne,chociaż z danych na etykiecie wynika,że to to samo piwo.

    Comment

    • perłyfan
      Senior
      • 02-2003
      • 1244

      #3
      Ja konsumowałem to piwko przywiezione z RPA. Przychylałbym się do tego "syntetycznego" posmaku. Blade piwo, bez wyrazu. Po prostu cieniutki lager
      JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Piłem ale się nie zachwyciłem.Importowane do Niemiec przez WESTAFRIKA z Hamurga.But.0,33 alk 4%.Cena ??? - prezent.
        Last edited by sibarh; 20-05-2012, 18:40.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Zakupione w Klifie na Okopowej (W-wa)
          alk 4%

          kolor - jaśniutki złocisty, na słomkowy za ciemny
          piana - średniopęcherzykowa, szybciutko opada, osadzają sie na skzle tylko niekliczne
          refleksy piany
          zapach - mało ciekawy, słodkiego skuna
          smak - tez przebija skun, lekka goryczka, jak dla mnie zbyt mocno szczypie w język
          gaz - zdecydowanie za duzo
          opakwoanie - zielona butelka jak na skanie Sibarha, ładny firmowy kapsel.

          Ogólnie tego typu piwa są napewno lepsze tam gdzie sie je warzy. Lekkie i na szybkie ugaszenie pragnienia. W naszym klimacie jest dośc mierne
          Attached Files
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Fotka:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • Sven
              Senior
              • 09-2003
              • 1211

              #7
              Wypite wczoraj wieczorem.

              Dane jak wyzej, piana szybko opadla, choc byla wysoka i drobnobabelkowa.
              W zapachu lekko chmielowe, smak to orzezwiajacy chmiel i cien tylko slodu. Dobrze gasi pragnienie, pasuje na upaly, mi smakowalo.
              Celia, cerevisia et conventus.

              Comment

              • qbaseq
                Senior
                • 07-2010
                • 100

                #8
                pite nie w Namibii a w RPA

                dokładniej w Kapsztadzie, w zeszłym roku, wiec to tylko mała retrospekcja, nie zostawiło na mnie żadnego wrażenia, ale w ciepłą noc, w centrum miasta w którym jest się jednym z niewielu białych na ulicy, jest to właściwy towarzysz ... pite z małej butelki ok. 0,33l. i pamiętam że z jego powodu mój kolega który jeszcze nie dopił, nie został wpuszczony do knajpy, czyli wszystko w normie, jak u nas

                Comment

                • GaryFisher
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 739

                  #9
                  Kolor: jasne złoto [5]

                  Piana: średnioziarnista, opada w umiarkowanym tempie, tworzy się dosyć wysoka czapa [3]

                  Zapach: słodowo-kukurydziany z chmielowym tłem, nie jest tak ochydny jak w peruwiańskiej Cusquenii, którą piłem 2 dni temu [3]

                  Smak: słodowo-kukurydziano-chmielowy, goryczka średnia ale jest, pewnie jak na egzotyka całkiem niezłe [3]

                  Nasycenie: średniowysokie, odpowiednie [5]

                  Opakowanie: flaszka zielona, 0.33 z bardzo długą szyjką, etykieta w szwabskim stylu, nawet jest tekst, że uwarzono zgodnie z Reinheitsgebot, kapsel firmowy z napisem "Keep it real" pod uszczelką [4.5]

                  Producent:
                  Namibia Breweries Ltd., Iscor Str., Windhoek, Namibia; www.nambrew.com
                  Importer: Diageo Great Britain, Lakeside Drive, Park Royal, London, NW10 7HQ
                  zakupione w: Sainsbury's na Willton Rd., City of Westminster, London
                  Degustowane: 28.01.2012r. ok. godz. 16.30GMT
                  Data ważności: 05.08.2012
                  Numer partii: 1124851642255
                  Soundtrack: "Punk Freud" by Pink Freud
                  Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                  Comment

                  • Aleksandros
                    Senior
                    • 05-2011
                    • 352

                    #10
                    Kolor: Złoty, klarowny. 4
                    Piana: Niska i szybko znika. Pozostaje smętna obwódka przy ściankach naczynia. 1,5
                    Zapach: Na początku lekki skunks, ale potem jest lepiej. Delikatny zapach chmielowy podszyty lekkim słodem. Może być, ale jest słabo wyczuwalny. 2,5
                    Smak: Nienajgorszy. Lekko wytrawny z przyzwoitą goryczką. Umiarkowanie treściwy. Brakuje słodowości. W zasadzie czuć tylko chmiel. 3,5
                    Wysycenie: Za wysokie. 3
                    Opakowanie: Zielona butelka, jak na zdjęciach powyżej. Estetyczne, może się podobać. Niestety mało informacji o piwie. Nie podano ekstraktu. 3,5
                    Uwagi: Nic specjalnego, ale jest lepsze niż się spodziewałem. Można spożyć jako ciekawostkę. W upalny dzień może nawet smakować.

                    Comment

                    • Gringo
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 2151

                      #11
                      Dla łowców egzotyki - piwo dostępne w bytomskim Piwomaniaku za ok 8 zyli. Było jeszcze kilka sztuk. Opisywać nie ma co bo z zamkniętymi oczami smakuje jak....

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Tak właśnie smakuje, jak opisał Gringo .
                        Piwo bardzo popularne w RPA i Zimbabwe, serwowane także na pokładach samolotów.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎