Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Bałwan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Bałwan

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, mocno mętny [3]
    Piana: Biała, średnio-wysoka obfitość, średniej wielkości pęcherzyki, szybko opada, ładnie firankując. [3.5]
    Zapach: Cytrusy, owoce tropikalne, zbożowość, średnia intensywność - w porządku [4]
    Smak: Intensywna słodowość o profilu zbożowym, delikatna pieprzność(ale jasny, nie czarny pieprz), średnia cytrusowa goryczka, średnia pełnia, choć początkowo piwo sprawia wrażenie treściwego - może przez tą zbożowość, dość proste ale przyjemne. [4]
    Wysycenie: Średnie - idealne [5]
    Opakowanie: Prosta, ale całkiem przyzwoita etykieta, duża czytelna czcionka, pełny skład, ładny Artezanowy kapsel. [4]
    Uwagi: Warka jest do 11.03.2016, więc zakładam, że rozlane koło 11 stycznia, pite 15 stycznia. Zwracam na to uwagę ponieważ piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane. A samo piwo jest lekkie, sesyjne i smaczne.

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Smaczne, lekkie, rześkie, z dominującą nutą cytrusową i nieprzesadzoną goryczką. Zima za oknem, a w szkle lato - trwaj chwilo ! Brawo
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Słomka, zamglone. [4]
        Piana: Średnie pęcherzyki, szybko opada lekko znacząc szkło. [3.5]
        Zapach: Owoce tropikalne, żywica, kwiaty. Delikatny, przyjemny. [4]
        Smak: Cierpkawy wstęp. Owoce tropikalne, zboże. Goryczka niska, krótka. Zbożowy posmak. [4]
        Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Nieciekawa etykieta, niedokładny skład. [3]
        Uwagi: Warka 11.03.16 Przyjemne, lekkie, pijalne, bez wad ale też szczególnie nie zapadające w pamięci.

        Moja ocena: [3.925]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 05-02-2016, 00:19.

        Comment

        • cyoorka
          Senior
          • 03-2007
          • 338

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółty, mocno mętny. [3]
          Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, dosyć trwała. [4]
          Zapach: Przyjemnie chmielowy, cytrusowy, lekko naftowy. [4.5]
          Smak: Wytrawne, lekkie, mocno cytrusowe oraz naftowe. Goryczka wyraźna, długa, grejpfrutowa. [4]
          Wysycenie: Średnie, pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo mi się podoba. [5]
          Uwagi: Fajne, aromatyczne, lekkie, orzeźwiające. Wygląd do poprawy.

          Moja ocena: [4.2]

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Blado-żółty, mętne. [4]
            Piana: Gęsta, obfita, w miarę długo się utrzymuje i oblepia szkło. [4]
            Zapach: Cytrusy, ananas, lekka żywica i nafta. Intensywny. [4]
            Smak: Lekkie ale nie wodniste. Cytrusy, owoce. Goryczka wysoka, grejpfrutowa. [4]
            Wysycenie: Średnie, OK. [4]
            Opakowanie: Etykieta jak jakiś clipart, niedokładny skład. [3]
            Uwagi: Warka 01.09.16 Lekkie, pijalne, orzeźwiające. Takie jakie być powinno.

            Moja ocena: [3.95]
            Attached Files
            Last edited by Dzoshu; 26-06-2016, 22:06.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9731

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mlecznomętny, jak bałwan zmiksowany z piwem . [4]
              Piana: Biała, drobna, średniowysoka i średniotrwała. To nie (morski) bałwan... [3.5]
              Zapach: Sosna, chmiel, owoce. Niby nic, ale... Wyrównane, nienachalne . [4]
              Smak: Dość atakująca goryczka, silna, pestkowo-łodygowa, zbyt dominująca... Lekki posmak cytrusowo-owocowy. [3]
              Wysycenie: Średniowysokie. [4]
              Opakowanie: Topniejący bałwan pod parasolem. Ale czemu bałwan...? Biały kapsel browaru. [4]
              Uwagi: Ja jednak wolę piwa bardziej wyważone smakowo (tutaj przykładem dobrego balansu był zapach...).

              Moja ocena: [3.55]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, prawie słomka, błyszczy. [4.5]
                Piana: Krystaliczna, złożona z grubych pęcherzyków, wolno opada. Dziwna... Do szkła lepi się świetnie. [4]
                Zapach: Ananas, coś z nafty, mazurski świerk za oknem. Niestety całość psuje jakiś mleczny aromat. [4]
                Smak: Mało słodu, natomiast goryczka jest bardzo duża jak na ten styl, pestkowa, grejpfrutowa, a nawet łodygowa. W miarę picia jest bardziej wytrawne i jeszcze bardziej łodygowe, a o jakimkolwiek słodzie już zapomniałem. [4]
                Wysycenie: Niskie. [4]
                Opakowanie: Podane są chmiele, ale już inne składniki niezbyt precyzyjnie. Zniechęca troska o bałwany na etykiecie. Ja tam bardziej martwię się o bezdomne koty w moim mieście na zimę... [2.5]
                Uwagi: Piwo smaczne, tylko niezbyt zgodne ze stylem, za bardzo goryczkowe.
                Data do 09.11.2016.

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • GSE
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 424

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasny bursztyn, jak świeży sok z tłoczonych jabłek, ale całkiem mętny, o ładnej barwie [4.5]
                  Piana: kremowa, w miarę obfita [3.5]
                  Zapach: trochę owocowy (brzoskwinia) i iglakowy, ale bardziej płyn do naczyń (granulat) i stęchlizna starego chmielu [2]
                  Smak: spodziewałem się czegoś lepszego od Artezana. w przeciwieństwie do koloru, piwo w smaku jest dość wodniste. nieco trąci taką stęchlizną jak w aromacie (błotko, suszone liście, popiół), a poza tym smakuje iglasto-grejpfrutowo - z dość męczącą długą i trochę drapiącą goryczką [3]
                  Wysycenie: niewielkie, przyjemne [4]
                  Opakowanie: etykieta nie jest spod szablonu jak kiedyś i jak inne piwa Artezana; ładny obrazek; szczegółowy opis (chmiele: cascade i equinox); firmowy kapsel [4]
                  Uwagi: warka 09042017. gdyby to było piwo z innego browaru, być może oceniłbym je wyżej. a dzisiaj wolałbym pić nową warkę Samca Alfa

                  Moja ocena: [2.875]

                  Comment

                  • Dzoshu
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 496

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowy, mętne. [4]
                    Piana: Średnie pęcherzyki, oblepia szkło, dość długo się utrzymuje. [4]
                    Zapach: Intensywny ale nie agresywny, świeży. Owoce tropikalne, pomarańcz, zboże. [4.5]
                    Smak: Lekkie, owocowe. Dużo cytrusów, żywicy. Goryczka wysoka ale stosunkowo krótka. Gryzący chmielowy charakter, lekkie drapanie po przełknięciu. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                    Opakowanie: Znośna etykieta, niedokładny skład. [3.5]
                    Uwagi: Warka 9.04.17 Jak na moje podniebienie zdecydowana poprawa w stosunku do poprzedniej warki. Faktycznie specyficzne chmielenie daje tutaj wrażenie ostrości ale akurat ja ten typ lubię.

                    Moja ocena: [4.375]
                    Attached Files
                    Last edited by Dzoshu; 09-02-2017, 20:24.

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #11
                      Warka 02.04.2018.

                      Żółtawo-mętny kolor.
                      Piana marna, ale ładnie zdobi szkło.
                      W zapachu nafta, coś podobnego do pieprzu, cytrusy
                      W smaku podobnie, do tego wyraźne iglaki, średnio-wysoka goryczka, nieco zalegająca, niedużo ciała(ale wodniste nie jest), lekko pieprzne i piękące w posmaku.
                      Nowa ładna etykieta - podobają mi się te nowe etykiety, szkoda tylko że nie podali składu i ekstraktu.

                      Gdzieś znalazłem informację, że chmielone Equinoxem i Cascade - ten pierwszy zdecydowanie tu dominuje(chyba nawet lekko przesadzony), ale i drugiego od biedy można się doszukać(choć trochę niejednoznacznie)
                      Chyba nie tak dobre jak rok czy dwa temu, ale jest w porządku, takie mocnej niechmielone APA. 3,5/5.
                      Last edited by rafalek21; 09-01-2018, 23:09.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #12
                        Barwa utrzymana, może mniej błotniście
                        zbożowo-cytrusowe aromaty, zrównoważona ale zaznaczona goryczka. Jest ok. Nowy dizajn etykiety.
                        Attached Files
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎