Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Twigg, Alfa Centauri

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Twigg, Alfa Centauri

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, dosyć zmętnione. W butelce pływają farfocle, nawet do szklanki się przedostały... [3.5]
    Piana: Potężna, bardzo wysoka, jasnokremowa, złożona z drobnych pęcherzyków. [5]
    Zapach: Bardzo ziołowy, mało cytrusowy i też lekko żywiczny. Magnum dominuje nad dwoma amerykańskimi chmielami. [3.5]
    Smak: Piwo niezbyt zbalansowane, za mało tu słodu. Po lekko słodkim pierwszym łyku, od razu uderza wysoka goryczka osobliwie niemiecka i amerykańska. W odczuciu zioła, grejpfrut, sosna i łodyga. Goryczka nie zalega, jest raczej krótka, ale bardzo wyraźna po każdym łyku i chyba rzeczywiście na poziomie 70 IBU. [4]
    Wysycenie: Piwo odrobinę wyskakuje z butelki, ale gazu jest raczej mało. [4]
    Opakowanie: Typowy Twigg. [4]
    Uwagi: W opisie piwa podkreślono dużą dawkę chmielu Magnum, może i za dużą, bo to przecież American IPA ma być.
    Kończąc piwo natknąłem się na jakieś drobinki na języku. Okazały się zielone, więc mam nadzieję, że to tylko jakieś resztki chmielu w tym niefiltrowanym piwie. Warka 17.10.2016.

    Moja ocena: [3.9]
    Last edited by DariuszSawicki; 27-06-2016, 16:02.

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: pomiędzy pomarańczowym a bursztynowym, zmętniony. Widać w płynie a zwłaszcza na dnie butelki warstwę osadu z chmielowymi drobinkami [4]
      Piana: jasna obfita, opadła z czasem do niskiej warstwy. [4]
      Zapach: Aromat wybitnie chmielowy z typowymi amerykańskimi akcentami: cytrusy, żywica, trochę owoców tropikalnych i żywicy. Czuć też słody [4]
      Smak: Piwo ma solidną goryczkę, taką bardziej szlachetną, choć z czasem degustacji minimalnie zalega na podniebieniu. Tu mamy bardziej do czynienia z nutami żywicy, cytrusów takich jak grejpfrut oraz niemieckie akcenty, typowe dla pilsów. Kontrę stanowią słody z karmelem na czele. [4]
      Wysycenie: Wysokie do średniego [4]
      Opakowanie: Czytelne - raczej nic wyszukanego. [4]
      Uwagi: Szczęśliwy zakup w promocji w Tesco

      Moja ocena: [4]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎