Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Twigg, Infra Red

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Twigg, Infra Red

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Pite na Beerweek'u. Po Królu Lata jedno z najlepszych piw. Wyraźnie porterowe, ładne nuty kawowe, misternie wpleciony chmiel, a do piwa bardzo konkretna pogawędka z Autorem, czyli David'em. Oby więcej takich piw.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatne. [4.5]
      Piana: Poza delikatną obręczą właściwie brak. [1.5]
      Zapach: Przyjemny, wyraźna gorzka czekolada. Właściwie jakby zetrzeć czekoladę i zalać ją wodą. [4]
      Smak: Czekolada, czekolada, czekolada. Piwo smakuje prawie jak czekolada w płynie. Przyjemne,

      lekkie. Niestety, jak dla mnie jest za lekkie - na pograniczu wodnistości. Brak mu też tej charakterystycznej oleistości, którą bardzo lubię w piwach z udziałem żyta. Ale i tak smaczne. [4]
      Wysycenie: Wyższe bym chciał. [4]
      Opakowanie: Odblaskowe, rzuca się w oczy. Skład pełen, informacji standard. Dziwnym zabiegiem jest

      dykteryjka po angielsku, gdy cała reszta (poza nazwą) jest po polsku. No OK, pewnie pisał ją sam piwowar i nie chciał tłumaczenia na nasz język. [4]
      Uwagi: Jakby miało więcej ciała, byłoby świetne.

      Moja ocena: [3.775]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemny, głęboki, brązowy, miedziane refleksy [4.5]
        Piana: Po za kilko bąbelkami nie występuje, po wymuszeniu, tworzy się cienki pierścień [1.5]
        Zapach: kawa, czekolada, orzech laskowy, śliwki, przyjemny, aczkolwiek mało intensywny aromat. [3.5]
        Smak: kawa wraz z kwaskiem(dominuje w piwie), wodniste, wytrawne, gorzka(a raczej gorzkawa, nijaka) czekolada, troszkę słodów ciemnych, goryczka bardzo niska, niezadawalająca. [2.5]
        Wysycenie: Niskie, przez co podkreśla wodnistość piwa [2.5]
        Opakowanie: Pełny skład, prosta, ale przyjemna dla oka grafika [4]
        Uwagi: Piwo jest bardzo wodniste, mam wrażenie jakby miało 12 blg, a nie 16, goryczka też mnie zawiodła(na etykiecie 50 ibu), a w smaku jak w słodkim stoucie. Zawiodłem się również na słodyczy, której tu po prostu nie ma. Mam wrażenie jakby piwo którego parametry są podane na etykiecie było rozcieńczone wodą w stosunku 2:1. Warka 15.01.2016

        Moja ocena: [2.925]

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatny, klarowne nie jest. [4.5]
          Piana: Brązowa, przeraźliwie wręcz niska. Zostaje 1 cm gdzieś przez dwie minuty. [2]
          Zapach: W takiej kolejności: kawa, suszone ciemne śliwki i czekolada. [4]
          Smak: Chyba aż za bardzo gładki przez ten ryż, piwo jest wręcz wodniste. Mało słodkie, goryczki też mało, a jak już to wyłącznie gorzka czekolada. Brakuje chmielu i brakuje słodowego ciała. [3]
          Wysycenie: Niskie. [4]
          Opakowanie: Prosta etykieta, nie przypomina tych obecnych. Nie wiedzieć czemu opis w języku angielskim. Znam ten język, ale proszę po polsku. [2.5]
          Uwagi: Nie jest źle, ale jest po prostu nijako. Dziwne, że w tak lekkim w odczuciu piwie nie czuć 6,5% alkoholu.
          Warka 17.04.2017.

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Kolor pomiędzy czarnym a brązowym. Piana beżowa minimalna od początku z drobnych i średnich pęcherzy, brzydko dziurawiła.
            Aromat z butelki i ze szkła bardzo przyjemny. Skojarzył mi się z dymionymi porterami bałtyckimi lub leżakowanymi w beczkach po burbonie! Ale to tylko pierwsze wrażenie. Pierwsze skrzypce grają palone i czekoladowe słody i mleczna czekolada. W tyle majaczy aromat korzenny. W smaku piwo jest półwytrawne z kwaskiem od palonych słodów na finiszu. Goryczka wyraźna palona, cytrusowa trochę też. Słody w nucie kawy, kakao i to w zasadzie wszystko.
            Wysycenie niskie w graniach stylu. Alkohol lekko wyczuwalny.
            Piwo wydaje się nie do końca spełniać założenia stylu. Poprawne a najlepsze wrażenie wywarło w pierwszych sekundach po otwarciu kapsla.

            Comment

            • grodek
              Senior
              • 06-2015
              • 527

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrązowy, zmętniony od sporej ilości osadu drożdżowego. [2]
              Piana: Drobnopęcherzykowa, niska, bardzo szybko opadła. [2]
              Zapach: Czekoladowo-kawowy, lekkie nuty iglasto-sosnowe. [4]
              Smak: Gorzka czekolada i kawa. Piwo trochę puste, brak treściwości i oleistości słodu żytniego. Goryczka średnio-niska, niezalegająca, chyba poniżej deklarowanego 50 IBU. [3]
              Wysycenie: Niskie, mogłoby być nieco większe. [3]
              Opakowanie: Skromna, niezbyt krzykliwa, ale elegancka etykieta. Dziwne, że część informacji tylko po angielsku, natomiast inne tylko po polsku. Kapsel golas. [4]
              Uwagi: Warka do 29.10.2016. Bez rewelacji, spodziewałem się czegoś lepszego; raczej do niego nie wrócę.

              Moja ocena: [3.25]
              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

              Comment

              • Pivotal
                Senior
                • 05-2013
                • 671

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nieprzenikliwy, ciemny brąz, widać unoszące się jaśniejsze drobinki. [4.5]
                Piana: Beżowa, bardzo wysoka ze sporymi, perlistymi pęcherzykami, po sześciu minutach widoczny ładny kożuszek. [4]
                Zapach: Początkowo nuty roślinne dominują, a następnie czekolada, słody palone i trochę kawy... Później nuty roślinne są na dalszym planie. [3]
                Smak: Czekoladowy, palony, kawowy, odrobina nut roślinnych. Piwo słodkawo-palone - półwytrawne. Goryczka od paloności - nieco niższa niż deklarowano. [3.5]
                Wysycenie: Początkowo bardzo wysokie, utrzymało się do końca. [3.5]
                Opakowanie: Podobne do innych z Twigga, podany skład itd... kapsel bez nadruku. [3.5]
                Uwagi: Warka do 20.03.2017, wypite 14.01'17. Mało treściwe i bez charakterystycznej żytniej gęstości... mimo to było niezłe. Piwo z oznakami gaszingu, także najlepiej nalewać delikatnie. **251**

                Moja ocena: [3.425]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎