Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mail o włamaniu hakerów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
    Z braku odpowiedzi wnioskuję md5 bez soli, czyli jednak trzeba będzie zmienić hasło.
    Ciekawa logika. W każdym bądź razie jak wspomniałem - poinformowałem każdego kogo sprawa dotyczyła. Swoje zalecenia przedstawiłem, można się zastosować i zabezpieczyć, można olać. O szczegółach technicznych nie będę pisał, więc bez sensu jest próbować mnie podchodzić, behegrzmocie, zresztą Twoje dane mailowe z hasłem dostepowym z pewnego dużego serwisu były już na sprzedaż wraz z kilkaset milionami innych.
    Last edited by ART; 27-07-2016, 10:06.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • behegrzmot
      Senior
      • 01-2009
      • 276

      #17
      Jedyna właściwa logika - jeśli nie dostaję konkretnej odpowiedzi to muszę zakładać, że trzymasz te hasła w bazie nawet w ogóle bez hashowania. Gdybyś robił to właściwie to byś napisał
      hasła są hashowane i solone, jeśli miałeś silne hasło to nie ma opcji żeby ktoś je odszyfrował, jeśli słabe to powinieneś je zmienić
      Jednak informujesz o zajściiu w taki sposób, że muszę zakłać najgorszy możliwy scenariusz.
      Last edited by behegrzmot; 27-07-2016, 10:06.

      Comment

      • Shedao
        Senior
        • 09-2007
        • 900

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
        [sarkazm]
        Dzięki za odpowiedź!
        [/sarkazm]
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        Były niektóre hasła i niektóre adresymailowe, więcej pisać nie mogę, sarkazm jest zbędny, mam pracę poza czasem wolnym poświęcanym na BrowarBiz.


        Dobrze jest czasem zajrzeć na browar.biz

        Comment

        • dentharg
          Junior
          • 05-2008
          • 16

          #19
          Hmm.. a jak można sprawdzić/znaleźć czy mój mail już też był sprzedawany?

          Comment

          • behegrzmot
            Senior
            • 01-2009
            • 276

            #20
            Na stronach typu https://haveibeenpwned.com/ możesz sprawdzić, czy twój mail znajduje się wśród wykradzionych baz danych z wielu popularnych portali.

            Chociaż nie polecam wklepywania maila na wielu podobnych stronach bo to proszenie się, o trafienie na spamlistę.

            Comment

            • Anneta
              Junior
              • 11-2016
              • 5

              #21
              Ja bym na tego typu stronach nie wpisywała adresu e-mail. To czy e-mail został z jakiejś bazy np forum wykradziony dowiemy się po lawinie spamu przychodzącego na pocztę.
              Do browara pyszne sałatki na imprezę

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎