Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Paprotna 4, Browar Prost

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    #16
    Jako zmotoryzowanego interesowały mnie butelki. I takież były po 7 zł/0,5. Wszystkie te co na kranie (6 szt.).

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #17
      Browar z dala od centrum, jednak dojazd dobry, a przejście od pętli tramwajowej wzdłuż torów zajmie kilka minut.
      Z zewnątrz budynki (choć otoczone zielenią) prezentują się dość industrialnie, jednak wewnątrz jest bardzo przyjemnie. Wchodzi się wprost na 3 zbiornikową warzelnię (1500 l), można zająć miejsca z jej dowolnej strony, nawet na górze. Z lewej, obok baru za szybami umieszczono część tanków leżakowych. Reszta znajduje się, wraz z sześcioma tankofermentorami (po 3000 l) i pozostałymi urządzeniami, w hali po lewej stronie. Jest tu dość miejsca by kilkakrotnie powiększyć zdolność produkcyjną browaru.
      Odwiedziłem Prosta 20.09.2016 około 16-ej, trafiając akurat na warzenie, dzięki czemu miałem okazję porozmawiać z miłymi piwowarami. Jeden z nich okazał się być żywczaninem zajmującym ze swymi piwami domowymi wysokie lokaty na Bilofilii. Nie było problemu z zobaczeniem całości browaru, szef obecny na miejscu od razu zgodził się by jeden z piwowarów mi go pokazał, za co bardzo dziękuję.
      Równie sympatyczna, sprawna, a poza tym dobrze poinformowana w kwestiach piw była obsługa. Nie było chwili bym czekał z pustym kuflem.

      Na kranach było 6 piw, tyle też widniało na otrzymanym od barmana folderze:
      - Pils http://www.browar.biz/forum/showpost...79&postcount=4
      - Full http://www.browar.biz/forum/showpost...83&postcount=3
      - Hefe http://www.browar.biz/forum/showpost...87&postcount=3
      - Dark http://www.browar.biz/forum/showpost...89&postcount=3
      - Gold
      - Ared

      Wypiłem 4 z nich, były całkiem smaczne, każde podane w innym rodzaju szkła z firmowym grawerunkiem (może trochę zbyt słabo widocznym), podkładki dostępne na stołach.
      Jak mnie poinformowano, obecnie na co dzień czynny jest Klub piwa, natomiast Hala piwa jedynie w weekendy przy większym obłożeniu. Nie wiem czy obowiązuje również podział cenowy, jednak w niby droższym Klubie za każde z piw płaciłem 8 zł za 0,4 l.
      Oczywiście piwa dostępne również na wynos w butelkach 0,5 l, pojedyńczo lub w 6-pakach.

      Na pewno warto się tu wybrać, ja znów wpadnę przy wizycie we Wrocku.

      Fotki w galerii:




      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #18
        Minęły prawie 2 lata i 4 miesiące gdy znów zawitałem do Prosta 14.12.2018. Głównym powodem była premiera Imperialnego Portera Bałtyckiego, na którą Piotrek Świerzko zapraszał już w listopadzie na Poznańskich Targach Piwa. Poza tym w browarze nastąpiły istotne zmiany więc warto było wpaść znowu by je odnotować. Tym bardziej, że na pełnej sali była okazja do spotkania wielu znajomych (z silną ekipą browar.biz), którzy zjechali na odbywającą się dzień później Piwowarską Gwiazdkę w Browarze Widawa .
        Powitał nas Bartek Rutkowski - obecnie najdłużej pracujący tu piwowar, po chwili dołączył Piotrek, który przeniósł się 1,5 roku temu z Widawy. Jako że premiera, degustację zaczęliśmy nietypowo - od Portera, który to gatunek w Proście był uwarzony po raz pierwszy. Odbyło się to w lipcu, przy temperaturze powietrza 37°C w ciągu 20 godzin. I jest najmocniejszym (24°Blg, 10 %) jak dotąd piwem z tego browaru, co ciekawe z dodatkiem kruszonego bursztynu.
        Bardzo dobry porter, ocena będzie później w odpowiednim miejscu.
        Po odejściu Maćka Smolickiego do browaru w Bielawie nastąpiły też spore zmiany w asortymencie piw - oprócz klasyki można obecnie spróbować "nowej fali".
        Na kranach zastaliśmy:
        - Pils 11°Blg, 4,5%
        - Full (Lager) 12°, 4,9%
        - AHOP (American Pils) 12°, 5%
        - Hefe (Weizen) 12°, 4,5%
        - APA 12°, 4,9%
        - Nero (American Black Ale) 12°, 5%
        - Coffee Milk Stout 15°, 5%
        Wciąż stosuje się pojemność 0,4 l, podstawowe lagery są w cenie 10 zł, pozostałe piwa po 11.

        Sam browar został rozbudowany, nowością są pionowe tanki leżakowe. Jest ich 6 o pojemności 30 hl każdy, pochodzą z chorwackiej firmy Letina Intech z Čakovca. Pozwalają zwolnić tankofermentory po fermentacji. Dostawione zostały równolegle do tankofermentorów dzięki czemu powstał szpaler z "uliczką".
        Wzdłuż leżaków do "karuzeli" do napełniania butelek doszła linia z kapslownicą i etykieciarką.
        Poziome tanki służące wcześniej jako wyszynkowe pełnia obecnie funkcję pomocniczych, zaś piwa na bar podaje się z kegów umieszczonych w jednym z boxów chłodniczych.

        Jak twierdzą Piotrek z Bartkiem, szef odkrył inne gatunki piw niż tylko klasyczne lagery i jest otwarty na ich propozycje co do asortymentu, o czym świadczy choćby porter.

        Wspomniałem już, że sala była pełna ludzi i to podobno nie tylko weekendowy standard. Widocznie klienteli już nie przeszkadza odległość od centrum, a cenią sobie fajny klimat, dobre piwa i jedzenie.

        Nowe fotki w galerii:





        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak twierdzą Piotrek z Bartkiem, szef odkrył inne gatunki piw niż tylko klasyczne lagery i jest otwarty na ich propozycje co do asortymentu, o czym świadczy choćby porter.
          Szok, niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzi. To może czas wrócić tam po latach

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #20
            Przed rokiem, we Wrocławiu próbowałem tych klasycznych piw z Prosta i były nie do wypicia. Ściera plus warzywa. Jeśli ta metamorfoza jest rzeczywista, to tylko pogratulować.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              ...z dodatkiem kruszonego bursztynu...
              ...że przekornie zapytam: "Po co???"

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #22
                Dla wzmocnienia związku Polski z Bałtykiem

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dla wzmocnienia związku Polski z Bałtykiem


                  Już czekam na ich berliner weisse z kruszonym murem berlińskim...

                  Przecież już zespół Fasolki doceniał walory bursztynu.
                  Melodia: https://www.youtube.com/watch?v=jEAtQKYCXQ8

                  i tekst:

                  Kiedy już trzeba będzie powiedzieć "kraft"
                  Kiedy już lato pęknie i spadnie Śląsk
                  Co ci dać, przyjacielu mych słonecznych dni
                  Żeby czas nie zamazał tych wspólnych chwil?

                  Bursztynek, bursztynek, co sukces nam uwarzy
                  Słoneczna kropelka, dobrej sprzedaży marzeń
                  Bursztynek, bursztynek, położę ci na stole
                  Gdy spojrzysz na niego, pomyślisz "ja pie..."

                  Kiedy znów zaśpiewamy hipsterom cześć
                  Klasycznego porteru wciąż nie chcą znieść
                  Może nawet nie poznają przez chwilę go
                  Jednak w nerkę nadal będzie ich gnieść...

                  bursztynek, bursztynek co sukces nam uwarzy
                  Słoneczna kropelka marzeń o sprzedaży
                  Bursztynek, bursztynek, położę go na barze.
                  A słoneczne kropelki popłyną... w pisuarze

                  Comment

                  • fidoangel
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 3489

                    #24
                    uuuueeeeeeeeeeee....nie znałem kolegi muzycznie
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #25
                      Nie chcę myśleć, co sproszkowaliby do koźlaka...

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #26
                        Tajemniczy składnik dający moc na długą noc

                        Comment

                        • Shedao
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 900

                          #27
                          Odwiedzony ze dwa, trzy tygodnie temu. Znaczy, sklepik przybrowarniany odwiedzony. W sklepiku mamy bardzo atrakcyjne ceny: piwa sztampowe (te wszystkie Pilsy, Fulle, Aredy itd.) za 5 zł, nowofalowe za 6 zł. Butelki 0,5l. Niestety, za porządną ceną idzie w co najlepszym stopniu przeciętna jakość piwa. Niższa półka rzemieślnictwa.

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #28
                            Zajechaliśmy na lekki obiad w miniony czwartek. I było sympatycznie, schludnie i dość smacznie. Pierwszy raz jadłem pieczony jarmuż i... w sumie ostatni .
                            Warzą teraz trochę piw "nowofalowych", w zasadzie nie można kupić na wynos dolnofermentacyjnych klasyków. Trochę szkoda... Ale iry-sripy całkiem smaczne.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎