Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Kraina Welesa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • swiera
    Junior
    • 07-2011
    • 26

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny jak smoła [5]
    Piana: drobna i zbita [5]
    Zapach: bardzo mocno czekoladowy, choć z czasem trochę pachnie jak porter bałtycki. Ogólnie na plus [4.5]
    Smak: kwaskowaty, czuć ten czekoladowy posmak na podniebieniu. Aczkolwiek też wyczuwam nuty porterowe. Przyjemnie się pije [5]
    Wysycenie: niskie czyli w sam raz [4.5]
    Opakowanie: ciekawe, jak cała seria piw Peruna. [4]
    Uwagi: Wiem, że krążyły opinie iż to nie RIS tylko Fes. Ale po co się tym przejmować, piwo jest dobre tylko cena trochę wygórowana

    Moja ocena: [4.75]

    Comment

    • apaczu
      Senior
      • 10-2013
      • 168

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika apaczu Wyświetlenie odpowiedzi
      Data 07/08/2016

      Piana bardzo dobra - beżowa, drobna i wysoka.
      Kolor to niemal nieprzejrzysta czerń
      W zapachu konkretna paloność, kawa, czekolada.
      W smaku praktycznie to samo, ale paloność jest naprawdę fest, przez co piwo sprawia wrażenie znacznie treściwszego niż wskazywałby ekstrakt.
      Na etykiecie napisali jeszcze o karmelu, ale ja tego nie czuję.
      Palona, popiołowa goryczka łączy się z alkoholem i daje w kontrze solidne pierdo1nięcie, że prawie dech zapiera.
      Jakbym się sztachął petem, a ja raczej z tych niepalących. Tak więc jest agresywnie, ale czasem i tego człowiekowi potrzeba.

      Piwo dość pijalne i dobre. Mam drugą butelkę na "za rok", ale jak mnie najdzie chęć wcześniej (np. w najbliższy weekend), to specjalnie się nie będę opierał.
      Dużo szumu było wokół stylu piwa i dobrze, bo taniej rozrywki w necie nigdy dość.
      W ramach rozgrzewki przed Bafometem, wypiłem sobie to piwo ponownie (po ponad dwóch miesiącach od ostatniego razu). Paloność zdecydowanie zeszła. Pojawiła się w zamian lekka śliweczka. Poprzednio było agresywnie i zapierało dech. Teraz jest bardziej stonowane i przez to mniej wyraziste. Smaczne piwo, ale wcześniej pite zrobiło na mnie większe wrażenie.

      Comment

      • cyoorka
        Senior
        • 03-2007
        • 338

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarne. Nieprzejrzyste. [4.5]
        Piana: Średnioobfita, drobna, trwała. [4.5]
        Zapach: Lekko alkoholowe, czekoladowe, wiśniowe, lekko karmelowe. [4]
        Smak: Średnio treściwe, raczej wytrawne, czekoladowe, kawowe, palone, lekko wiśniowe, lekko kwaskowe. Goryczka średnia, przyjemna. [4]
        Wysycenie: Średnie do niskiego. [4.5]
        Opakowanie: Nawet spoko. [3.5]
        Uwagi: Bardzo smaczne, przyjemne, dobrze ukryty alkohol.

        Moja ocena: [4.075]

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemne, w TeKu czarne, nieprzejrzyste. [4.5]
          Piana: Piana średnia, koloru kawy z mlekiem, drobna, trwała. Zostawia ładny lejsing. [4.5]
          Zapach: Czekoladowy, bardzo przyjemny, choć brakuje troszkę paloności w zapachu. [4]
          Smak: Gorzka, deserowa czekolada, wzbogacona umiarkowaną palonością i kawą. W pierwszym odczuciu piwo wydaje się lekkie jak na risa, ale po chwili w gardle pojawia się przyjemna aksamitność od płatków owsianych. Piwo jest mega czekoladowe i gładkie. Alkohol świetnie ukryty. Goryczka średnia, idealnie wpasowana w czekoladowość. [4]
          Wysycenie: Nagazowanie niskie w kierunku średniego. [4]
          Opakowanie: Etykieta ładna, czytelna, w przemyślany sposób rozplanowana. Praktycznie wszystkie potrzebne informacje (brakuje informacji o IBU oraz o użytych chmielach). Kapsel firmowy. [4]
          Uwagi: Data przydatności: 07.08.2016 r.

          Moja ocena: [4.075]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #20
            Piana: drobna, trwała, ok 1cm wysokości, zdobi szkło
            Zapach: gorzka Czekolada, lekka czarna kawa, nuty palone. Ciemny chleb z sosem sojowym.

            Smak: Deserowa czekolada, czarna lekko posłodzona kawa. Goryczka obecna, ale nie jakaś bardzo wysoka. Jest paloność. Wyraźna nuta pumpernikla i sosu sojowego. Jak na 19BLG wydaje się pełniejsze. W ciemno bym zgadywał, że to 22BLG. Alkoholu nie zauważyłem (na języku czy przełyku)
            Wysycenie: średnie ku niskiemu
            Opakowanie: ujdzie, nie macałem, bo została w barze
            Uwagi: Warka 07.08.2016 r.
            Nie znam się na Risach, to się wypowiem.
            Bardziej mi to przypomina odleżakowanego Ciechana Porter z lekką dolewką łódzkiego, niż Risa, których piłem bardzo mało.

            Porządne, odleżakowane, w miarę treściwe piwo. Jednak te pieniądze wolę zainwestować w portery i piwnicę
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
              Piana: Beżowa, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4.5]
              Zapach: Słodki. Czekolada, palony słód. Wędzonki nie czuć. Przyjemny, raczej nie RISowy. [4]
              Smak: Gęstawe, wydaje mi się, że żyto wpłynęło na konsystencję ale nadal nie jest to RIS. Słodkie, czekolada, wyraźna paloność. Goryczka w stylu gorzkiej czekolady. [4]
              Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
              Opakowanie: Fajna eta, dokładny skład. [4.5]
              Uwagi: Warka 7.07.17 Dobre piwo ale raczej nie RIS. Druga warka lepsza ale nadal mdława jak kawa ze zbyt dużą ilośćią cukru i mleka.

              Moja ocena: [4.125]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 28-07-2016, 21:17.

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, żadnych przebłysków, refleksów i innych takich. [5]
                Piana: Barwa jak w kawie, niezbyt wysoka, ale trwała na finiszu i do końca złożona z drobnych pęcherzyków. [4.5]
                Zapach: Ja tam na pierwszym planie czuję orzechy włoskie, a dopiero później czekoladę. Wędzonki nie czuć, a raczej prażone pistacje. [4]
                Smak: Treściwe, słodkie, aczkolwiek skontrowane solidną i dosyć piekącą goryczką. Z każdym łykiem uwydatnia się ciemna śliwka a nawet figi. Alkohol sprytnie ukryty. [4.5]
                Wysycenie: W sumie niskie, ale mogłoby być jeszcze niższe. [4]
                Opakowanie: Styl RIS zasługuje na lepszą etykietę, a nie jak zwykłe inne piwa z Peruna, na dodatek masońskie jakieś to ...
                Brak pełnego składu, w tym konkretnego chmielu. [3]
                Uwagi: Mam mieszane uczucia, bardzo smaczne piwo, ale trochę za łagodne jak na RIS. Oceniłem tym razem pod kątem smaku, a nie stylu i mam nadzieje że będzie mi to wybaczone gdyż jest to świetny wzmocniony brown porter.
                Przyznam, że piłem dziś pierwszy raz, ale z pewnością nie ostatni.
                Warka 07.07.2017.

                Moja ocena: [4.25]

                Comment

                • TomN
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 106

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Nieprzejrzysty. bardzo ciemny, brunatny kolor. Nieprzejrzysty. [4.5]
                  Piana: Brązowa, niska, dużo sporych bąbli. Delikatnie znaczy szkło. Za szybko gdzieś wyparowuje i robi się dziurawa, by zostawić tylko cherlawy pierścień. [2.5]
                  Zapach: Wyraźna wędzonka. Niewysoka, ale od razu zaznaczyła swoją obecność. Kakao, banany ( czasem robię naleśniki z bananami i Nutellą i właśnie taki aromat się z nich unosi ), paloność, trochę kawy, skórki jabłek i... sos sojowy? Wraz ze wzrostem temperatury pojawił się alkohol. Jeśli na etykiecie widzę RIS, to jednak oczekuję większej intensywności. [3.5]
                  Smak: Czekoladowa słodycz okraszona wanilią, kawowa, mało intensywna goryczka, muśnięcie alkoholu, paloność i cierpkość. Gdzieś tam majaczy orzech włoski. Posmak na języku kwaśno-gorzki. [3.5]
                  Wysycenie: Niskie, ale i tak zbyt wysokie. [4]
                  Opakowanie: Proste, nowoczesne, skład niepełny, miejsce produkcji podane. ładny, firmowy kapsel. [4]
                  Uwagi: 07.07.17
                  Bieda jak na RISa, nawet jak na dziewiętnastkę. I nie wiem jak koledzy wyżej nie wyczuli tu wędzonki.

                  Moja ocena: [3.5]

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #24
                    Warka: 07/08/2016 pite 15/09/2016

                    Piana: drobna, ale niezbyt obfita i niezbyt trwała.
                    Aromat: mocna śliwka oraz lekka paloność. Czarna kawa i troszkę pumpernikla.

                    Smak: mocna ciemna śliwka z lekko wiśniowym posmakiem. Czarny chleb, czarna leciutko posłodzona kawa oraz paloność. Goryczka spora, ale nie kolosalna w typie palonym i gorzko czekoladowym. Długi kawowo pralinowy posmak. Owsiankowa gładkość tylko po przełknięciu i odczekaniu.

                    Uwagi: pachnie jak wyleżakowany porter. Smakuje jak udane mocno palone warki Komesa lub Ciechana. Nie znam się na risach, ale ten jest chyba średni, bo nie wyryje mi się w pamięć. Alkohol obecny lecz nie drażni. Taka śliwka moczona w wódce zatopiona w gorzkiej czekoladzie. W tle wszystkiego majaczy nuta wędzona.
                    W ten dzień kiedy piłem ową krainę ,miałem średni dzień na piwo to możliwe, że ocena też jest taka średnia.
                    Mam jeszcze dwie sztuki, to sprawdzę za jakiś czas to tam się dzieje.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Brunatny, nieprzejrzysty. [5]
                      Piana: Znikoma, brązowawa, właściwie to zostawia dziurawy kożuch. [2.5]
                      Zapach: Niezbyt intensywny, trochę ciemnych słodów, głównie czekolada, w tle coś między prażonymi pistacjami, a ususzoną kukurydzą, delikatna nuta likierowa [3.5]
                      Smak: Gorzka czekolada, troszkę marcepanu, solidnie palone, średnia słodycz, ale dobrze przykryta, średnia pełnia, brakuje mi gęstości, ponad średnia palona goryczka, trochę kwasku stout'owego w posmaku. Alkohol dobrze ukryty. [3.5]
                      Wysycenie: Niskie, mogłoby być ciut niższe, ale jest w porządku. [4]
                      Opakowanie: Ładna etykieta, niedokładny skład. [4]
                      Uwagi: Tym razem warka druga, czyli 07.07.2017. Jak na RIS'a to dalej słabo, dość słaby aromat, zbyt rzadkie, brak owoców. Chyba lepsze od pierwszej warki.

                      Moja ocena: [3.525]
                      Last edited by rafalek21; 29-10-2016, 01:47.

                      Comment

                      • yoxik
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 427

                        #26
                        Wąsosz: [Perun] Kraina Welesa
                        Ekstrakt: 19.0% wag. | Alkohol: 8.2% obj. / 6.15% wag.

                        Pite po terminie do 07.08.2016

                        Piana obfita z średnimi i małymi oczkami, trwała, zdobi szkło. Kolor czarny. Aromat ciemne słody, czekolada, lekko słodki, mało intensywny. Smak gorzka czekolada, kawa, palonosc i lekki kwasek od palonego słodu, suszone owoce nawet z nutami wędzonej śliwki. Jest niewielka słodycz, karmel, pełnia. Goryczka wyraźna nie przesadzona, nagazowanie niskie. Piwo całkiem fajnie się zestarzało, alkohol ukryty smaki grają nadal nic nie urywa ale dobrze się pije i czuć ze to RIS.
                        Również tutaj
                        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: czarny nieprzenikniony [5]
                          Piana: beżowa, rachityczna o wymuszeniu utworzyła sporo dużych i średnich bąbli na powierzchni, opadła do krążka na powierzchni [3.5]
                          Zapach: intensywnie palonych i ciemnych słodów. Prażone zboże połączone z likierową alkoholowością, dalej kawa i gorzka czekolada. Niestety nad tym wszystkim uniósł się zapach zleżałej skarpety, na szczęście na krótko. Czuć też bukiet chmielowy w nucie ziołowej i owocowej. [3.5]
                          Smak: pierwsze skrzypce grają słody palone i prażone z czekoladą i kawą na czele. Jest też trochę biszkoptowej słodyczy. Goryczka narasta z kolejnymi łykami do średniej. Odczuwalna w nucie palonej oraz ziołowej i żywicznej. Piwo jak na RIS ma niedużo ciała, alkohol ukryty, wyczuwalny poprzez rozgrzewanie i lekkie szczypanie w podniebienie. [4]
                          Wysycenie: średnie do niskiego, akurat tu pasuje [4]
                          Opakowanie: W perunowym stylu, dobre info [4]
                          Uwagi: Udana lekka wersja RIS-a.

                          Moja ocena: [3.825]

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolor: czarny nieprzenikniony [5]
                            Piana: beżowa, rachityczna o wymuszeniu utworzyła sporo dużych i średnich bąbli na powierzchni, opadła do krążka na powierzchni [3.5]
                            Zapach: intensywnie palonych i ciemnych słodów. Prażone zboże połączone z likierową alkoholowością, dalej kawa i gorzka czekolada. Niestety nad tym wszystkim uniósł się zapach zleżałej skarpety, na szczęście na krótko. Czuć też bukiet chmielowy w nucie ziołowej i owocowej. [3.5]
                            Smak: pierwsze skrzypce grają słody palone i prażone z czekoladą i kawą na czele. Jest też trochę biszkoptowej słodyczy. Goryczka narasta z kolejnymi łykami do średniej. Odczuwalna w nucie palonej oraz ziołowej i żywicznej. Piwo jak na RIS ma niedużo ciała, alkohol ukryty, wyczuwalny poprzez rozgrzewanie i lekkie szczypanie w podniebienie. [4]
                            Wysycenie: średnie do niskiego, akurat tu pasuje [4]
                            Opakowanie: W perunowym stylu, dobre info [4]
                            Uwagi: Udana lekka wersja RIS-a.

                            Moja ocena: [3.825]
                            Z jaką datą ważności była ta warka? Bo jeśli to już trzecia, to nawet nie będę się do niej przymierzać, od samego początku temu piwo brakowało ciała - co nie powinno mieć miejsca przy RIS/IS'ie. Liczyłem, że w Perunie czytają recenzje swoich piw(i nie mam tu na myśli wyłącznie bbiz), ale jak widać uparli się przy recepturze/paramatrach.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #29
                              Warka: 07/08/2016 pite 17/08/2017

                              Rok po terminie.
                              W aromacie gorzka czekolada plus wiśnie, suszone śliwki i winogrona.
                              W smaku lekka paloność plus gorzka kawa i czekolada. Alkoholu nie czuć.
                              "Wchodzi jak polotmave"
                              Tekstura nie jest gęsta, czuć brak ciała i niski baling.
                              Długi posmak czarnej kaw. Smaczne piwo.
                              Leżakowanie tak wygładziło to piwo, że na pewno nie jest to RIS. Taki przyjemny owocowy portero-FES. Kolejna sztuka za rok, lecz raczej tylko z ciekawości, bo lepsze już raczej nie będzie.

                              fot
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • bzium1986
                                Member
                                • 06-2009
                                • 86

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Liczyłem, że w Perunie czytają recenzje swoich piw(i nie mam tu na myśli wyłącznie bbiz), ale jak widać uparli się przy recepturze/paramatrach.
                                Proszę się nie obawiać, czytam recenzje swoich piw na różnych portalach, w tym zaglądam od czasu do czasu do bbizu
                                [w tym miejscu następowała rozbudowana wypowiedź nt. nternetowych opinii konsumentów i ich wpływu na funkcjonowanie browaru. Jednak uznałem, że ten dział nie jest odpowiedni]

                                Tak, uparliśmy się i parametry zostają. Następna warka KW też będzie z ekstraktem 19 Plato.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎