Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Setka] Tu Byłem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Setka] Tu Byłem

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: sycylijskiej pomarańczy, mętne [5]
    Piana: ecru, drobna, z początku gęsta i tańcząca na piwie, niestety szybko opada do skromnej firanki na szkle, oblepia szkło minimalnie [3]
    Zapach: słaby ale miły, owocowo-chmielowo-cytrusowy [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, świetna mocna goryczka, chmielowa ale nie zalegająca, bardzo dobrze skontrowana owocowo-słodowym posmakiem z lekką domieszką cytrusów, całość pije się przyjemnie, wszystkie smaki czuć bardzo dobrze, żadne nie dominuje [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: prosta, zwykła etykieta, zaczyna mi brakować w polskich kraftach oryginalności, gładki kapsel [3]
    Uwagi: Niespodzianka, naprawdę bardzo smaczne, ładnie ułożone, ładnie spasowane. Jednym słowem, świetne piwo, warto sięgnąć ponownie

    Moja ocena: [4.175]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy/herbaciany, zmętniony. [4]
      Piana: Kremowa, dość drobna, niezbyt trwała, niezbyt wysoka. [3]
      Zapach: Dominują przyprawy, moje skojarzenia wędrują w stronę pieprzu... [3.5]
      Smak: Goryczka, owoce tropikalne, także delikatny posmak przypraw i gdzieś daleko karmel. [4]
      Wysycenie: Średnie, choć w paszczy nieźle musuje. [4]
      Opakowanie: Starannie wykonana, elegancka eta. Tylko ten jeep mocno porażkowy (aż taki strach o naruszenie praw autorskich?). Namiot też z lat 70-tych XX. wieku... Goły czarny kapsel. [4]
      Uwagi: Przyzwoita ajpa, z tłumu wyróżnia się nutami pieprzowymi. Smakowało .

      Moja ocena: [3.725]

      Comment

      • cyoorka
        Senior
        • 03-2007
        • 338

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowe, opalizujące. [4]
        Piana: Obfita, gęsta, drobno i średniopęcherzykowa, trwała. [4.5]
        Zapach: Karmel, toffi, owoce tropikalne, sosna, lekka limonka oraz kiszona kapusta. [3.5]
        Smak: Wytrawne, wyraźnie słodowe, karmelowe, z akcentem owoców tropikalnych oraz żywicy. Goryczka średnia do wysokiej, żywiczna, zalegająca. [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Ładne. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4]
          Piana: Średnia, trwała. [4.5]
          Zapach: Owocowy, ładny, ale niezbyt silny. [4]
          Smak: Lekko słodowy, słodkawy, karmelowy, cytrusowy, goryczka średnia. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Ładne, w stylu browaru. [4]
          Uwagi: Hm, porządne piwo, ale nic więcej. Słodkawe, karmelowe, chmielowość cytrusowa, wyraźny posmak grejpfruta.

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy/miedziany, wyraźnie zamglony z widocznym prześwitem. [4.5]
            Piana: Nie zadziwia... drobnoziarnista, raczej niska i krótkotrwała, obklejała szkło, widoczna do końca. [2.5]
            Zapach: Owoców egzotycznych... mango i cytrusy, wyczuwalne nuty kwiatowe, oraz nieco karmelowe akcenty. [3.5]
            Smak: Grejpfrutów, mango, winogron, występują nuty żywiczne, lekki karmel. Goryczka grejpfrutowa o średniej mocy. [4]
            Wysycenie: Słabe od początku, skończyło się przed wypiciem. [2]
            Opakowanie: Podoba mi się etykieta... podane wszystkie potrzebne informacje. Kapsel jest czarny. [4]
            Uwagi: Warka do 5.05.2016, wypite 4.05'16. Dobre piwo, ale tyle się namnożyło ajp, że człowiek przestał się zachwycać każdym nowym piwem jaki pojawi się w sprzedaży... Moje pierwsze piwo z Setki. **170**

            Moja ocena: [3.6]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, ładnie opalizuje. [4]
              Piana: Wysoka, drobnoziarnista, bardzo trwała, zbita, obficie lepi się do szkła. [5]
              Zapach: Owoce tropikalne, cytrusy, kwiatowy. Trudno pisać o intensywności aromatów... [3.5]
              Smak: Lekki słód, delikatny karmel, natomiast goryczka większa, grejpfrutowa, żywiczna z akcentem mało dojrzałego mango. Końcówka przyjemnie zalega w postaci cytrynowego kwasku. [4.5]
              Wysycenie: Średnie, mogłoby być trochę większe. [3.5]
              Opakowanie: Rozpoznawalna stylistyka browar Setka, pełny skład, wszystko jest czytelne. [4]
              Uwagi: Piwo bardzo orzeźwiające, wypiłem błyskawicznie. Eksponowanego w opisie karmelu i obecności w składzie słodu karmelowego na szczęście jest bardzo mało.
              Warka 28.12.2016.

              Moja ocena: [4.1]
              Last edited by DariuszSawicki; 20-06-2016, 15:07.

              Comment

              • TomN
                Senior
                • 03-2013
                • 106

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztyn wchodzący w miedź, mocno zmętnione, bardzo drobne farfocle leniwie stukają w ścianki szklanki. [5]
                Piana: Bardzo drobna, gdzieniegdzie naznaczona większymi pęcherzykami, cienka, w odcieniu ecru. Zostawia wyraźne ślady na szkle. Niestety pozostałe 2/3 zawartości butelki zdobił już tylko skromny pierścień. [2.5]
                Zapach: Wyraźny karmel, żywiczne akcenty i różana aura z dodatkiem cytrusów. Pierwszy wymieniony aromat dominuje, żywica na średnio niskim poziomie, reszta słabo wyczuwalna. Sprawia miodowe wrażenie. [3.5]
                Smak: Średnio mocna gorycz kontrowana karmelem, grejpfrut, kwasek i mango. Wraz z ogrzaniem się piwa, konsumpcja przebiegała coraz przyjemniej, karmel ustępował miejsca mango, a całość wydała mi się bardziej ułożona. [4]
                Wysycenie: Niewysokie, mile układa napój w ustach. [5]
                Opakowanie: Niezbędne informacje obecne, zwykły, czarny kapsel, prosta, nowoczesna etykieta. [3.5]
                Uwagi: 28.12.16

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemnego bursztynu, zmętniony. [4]
                  Piana: jasna z drobnych pęcherzyków, początkowo obfita, opadła z czasem do minimalnej warstwy, pozostawiając ślad na szkle. [4]
                  Zapach: z butelki cytrusowo-owocowo-ziołowy. W szkle też rządzi chmiel amerykański: lekko słodki od owoców tropiku, ziółek, do tego cytrusy i szczypta korzennych przypraw. Owoców i cytrusów jest najwięcej. Ale są też nuty słodowe z karmelem na czele i niestety wychodzi wada w postaci diacetylowej (maślanej). Z czasem aromat staje się niezbyt przyjemny. [2.5]
                  Smak: Słody stanowią bazę – karmelkowość, zbożowość i trochę biszkoptowych nut. Ale zaraz też wchodzi goryczka grejpfrutowo-cytrusowo-ziołowa. Nieprzesadzona (na pewno!) nawet niezbyt intensywna, ale wyraźna. Potęguje ją spore wysycenie oraz alkoholowość, niestety wyczuwalna, choć minimalnie. Bardziej daje się we znaki lekkie szczypanie na języku. [3.5]
                  Wysycenie: Wysokie do sredniego, idelanie wręcz komponuje ze stylem [4.5]
                  Opakowanie: Jak zwykle ładna etykieta i dobra informacja [4.5]
                  Uwagi: Gdyby nie wada maślana piwo by naprawdę ładnie pachniało. Gdyby było więcej chmielów, zdecydowanie byłoby znacznie przyjemniejsze w wieczornym odbiorze.

                  Moja ocena: [3.325]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎