Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Ella IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Ella IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mocno zmętniony bursztyn. [3.5]
    Piana: Niezbyt wysoka, drobnopęcherzykowa, beżowa, średnio trwała, delikatnie zdobi szkło. [3.5]
    Zapach: Guma balonowa, kwiatowy, słodkie owoce, ciekawy, średnio intensywny, przyjemny. [4]
    Smak: Słodkie, solidna słodowa podstawa - typowa dla piw od DB, troszkę skórek cytrusowych, średnia(może lekko pand) żywiczno-ziołowa goryczka, długa, z kolejnymi łykami staje się coraz cięższa, szczególnie w posmaku. Czuć, że użyto tutaj sporo chmielu, choć jest on dobrze skontrowany wcześniej wspomnianą, słodyczą słodową. [3.5]
    Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Ładna etykieta - szczególnie jak na Doctor Brew, w składzie podano co prawda tylko Ella i Pale Ale, ale mi to wystarczy, brakuje mi za to informacji o miejscu warzenia. [4]
    Uwagi: Ciekawe piwo, trochę inne od typowego AIPA - ze względu na użycie "egzotycznego" chmielu, ale przy tym jest całkiem smaczne. Warka do 04.06.2017 .

    Moja ocena: [3.725]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty zmętniony. [4]
      Piana: Biała, średniodrobna, baaaardzo wysoka, uciekła mi z pokala, baaardzo trwała. [5]
      Zapach: Chmiel, ślad sosny, owoce tropikalne, chyba lekkie ciastko...? [4]
      Smak: Także tutaj owoce ze śladem grejpfrutowej goryczki, lekkie orzechy i minimalny karmel. [4]
      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
      Opakowanie: Typowe dla doktora, niestety, typowo brak miejsca produkcji . [3.5]
      Uwagi: Całkiem smaczne piwo, choć trudno mi dochłeptać się jakiejś szczególnej oryginalności...

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • KlossJ23
        Senior
        • 08-2013
        • 136

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny bursztyn, mętny [4]
        Piana: dość trwała, drobna [4]
        Zapach: mało intensywny, kwiatowo-brzoskwiniowy z nutą cytrusów [3.5]
        Smak: Typowy dla stylu czyli cytrusy z nutą słodkich owoców, słód i średnio intensywna, dość szybko zanikająca goryczka, wszystko razem harmonijnie współgra zapewniając komfort pracy kubkom smakowym [4]
        Wysycenie: Średnowysokie, mogłoby być odrobinę mniejsze [4]
        Opakowanie: Stylistyka typowa dla browaru, czyli tak jak być powinno. Opis zawiera wszystkie niezbędne informacje poza temperaturą podawania [4.5]
        Uwagi: Bardzo akuratna IPA, dobrze oddająca specyfikę stylu. Do wielokrotnego powtórzenia, zwłaszcza gdy uda się je upolować w jakiejś promocji. Doskonale sprawdza się w połączeniu z pieczonym lub grillowanym mięsem.

        Moja ocena: [3.85]

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowy, piwo zmętnione, prześwitujące. [4]
          Piana: O lekko pomarańczowym zabarwieniu, bardzo wysoka i bardzo trwała z przewagą średnich i dużych pęcherzyków, obkleiła szkło, pozostała do końca. [4]
          Zapach: Różnych owoców: ananasów, moreli, winogron, mango, mandarynek... akcenty kwiatowe oraz słodowe. Zapach słodkawy. [4]
          Smak: Owoców mango, moreli, winogron, mandarynek, lekko ananasowy, ziołowy i tytoniowy z akcentami słodowymi. Goryczka powyżej średniej i zalegała przez dłuższą chwilę. [4]
          Wysycenie: Nieco za wysokie, utrzymało się do końca. [4]
          Opakowanie: Klasyka doktorów... podany skład, nadal brak miejsca warzenia, firmowy kapselek. [4]
          Uwagi: Warka 12.10.2017, wypite 7.10'17. Smaczne piwo o średniej pełni smakowej. **279**

          Moja ocena: [4]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎