Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

więcej browarów w Czechach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Zlosin. Własne pierwsze piwo chyba od 10 września. Wszystkie trzy od 30 września.
    Trochę na zadupiu. Na miejscu Penzion Brněnka.
    Całkiem blisko browarki w Sobotinie i Loucnej.
    Last edited by Pendragon; 31-08-2016, 08:17.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Raciborz
      Senior
      • 06-2004
      • 594

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Zlosin. Własne pierwsze piwo chyba od 10 września. Wszystkie trzy od 30 września.
      Trochę na zadupiu. Na miejscu Penzion Brněnka.
      Całkiem blisko browarki w Sobotinie i Loucnej.
      Dlaczego sugerujecie że od 10 Września ?. Według ich stronki to piwo jest dostępne od sierpnia. Cytuje "dziś z kija Zlosin IPA, Jelen, Kohout, Serak"

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Bo darekd napisał, że za chwilę będą mieli własne piwo, czyli wie, że obecnie nie jest ich.
        Obok dostępności masz sytuację w tankach.
        Last edited by Pendragon; 31-08-2016, 11:26.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Znalazłem informacje, że serwują od 28 sierpnia

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12201

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Bo darekd napisał, że za chwilę będą mieli własne piwo, czyli wie, że obecnie nie jest ich.
            Obok dostępności masz sytuację w tankach.
            Wcześniej warzyli próbnie w Letohradskim Jeleniu w Żamberku.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Zorientowałem się po czasie, że na liście nie powinien znaleźć się Malešický mikropivovar z Pragi. Wbrew nazwie serwuje obce napitki z wielu minibrowarów. .
              Może nie wielu, ale z czterech. Każde piwo z pod włąsnej marki warzone jest gdzie indziej.
              I tak:
              > Malešický Originál N°1 (pale ale) - Joe's Garage Plzeň
              > Malešický Originál N°2 (světlý ležák) - Hubertus Kacov
              > Malešická APA (N°3) - Pivovarský dvůr Zvíkov
              > Malešický extra hořký ale 82 (N°4) - Pivovar MMX Lety u Dobřichovic

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12201

                Hoppy Dog Ostrawa, warzą od listopada:

                Rozvoj minipivovarů v našem regionu pokračuje. Jen za poslední tři roky se jejich počet zdvojnásobil a blíží se k ještě nedávno jen těžko uvěřitelným čtyřem desítkám. Magazín PATRIOT se rozhodl je mapovat prostřednictvím seriálu, který, jak věříme, bude pro čtenáře objevnou cestou za poznáním historické tradice i současnosti pivovarnictví v Moravskoslezském kraji.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  W innym temacie darekd pisze

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mam zagwozdkę dotyczącą opisu pochodzenia tego piwa. Pochodzenie dokładnie znam. Uwarzone jest w minibrowarze Šnajdr, ale tego nie ma w opisie na ecie. Widnieje tylko nazwa firmy z adresem: Dej Bůh štěstí s.r.o., który prowadzi Černokostelecký zájezdní pivovár, który jest lokalem na terenie dawnego browaru w miejscowości Kostelec nad Černými Lesy pod Pragą. Piwo tam też kupiłem. W ramach tej firmy działa minibrowar Jaroslava Šnajdra
                  No i otóż okazuj się, że ja też mam zagwozdkę co do tego browaru, gdyż wczoraj profil facebookowy doniósł o rozpaleniu ognia w piecu pod starą warzelnią w tym historycznym browarze
                  První kouř..... Vážení příznivci tradičního českého piva a milovníci industriálu! Po patnácti letech se nám vyplnil sen a dnes, 29/11/2016 v 9.30, jsme...


                  Do tej pory spis browarów na pivovary.info wydawał mi się błędny, ale wychodzi jednak na to, że w tym miejscu będą 2 browary? A może ten mniejszy Šnajdr był tylko na czas uruchomienia większego?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12201

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Do tej pory spis browarów na pivovary.info wydawał mi się błędny, ale wychodzi jednak na to, że w tym miejscu będą 2 browary? A może ten mniejszy Šnajdr był tylko na czas uruchomienia większego?
                    Wydaje mi się, że w na terenie jednego browaru będą działać dwa

                    Jeśli chcą to opalać drewnem (tak jak piszą) to bardziej wpisuje się to w ich muzealny projekt, bo nie sądzę żeby opłacała się komercyjna stała produkcja. W każdym razie zapowiadają "největší ohňovou varnou pod sluncem"

                    tak to wygląda: http://www.pivovarkostelec.cz/sites/...43772104_o.jpg

                    Comment

                    • arturroxx
                      Member
                      • 10-2002
                      • 94

                      Pivovar Hnanice koło Znojma uwarzył już swoje pierwsze piwo, premiera 05.07.2017. Browarek znajduje się w centrum miasteczka i jest kolejną inwestycją właściciela hotelu i winnicy http://www.vinice-hnanice.cz/

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        Jakiś rok temu lub dwa wyszło na jaw, że działa w Czechach browarek, który w całości postanowił działać na fermentacji spontanicznej.
                        Nie mogę znaleźć o który to chodziło.
                        Kojarzy ktoś coś?
                        Last edited by Pendragon; 11-07-2017, 20:22.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jakiś rok temu lub dwa wyszło na jaw, że działa w Czechach browarek, który w całości postanowił działać na fermentacji spontanicznej.
                          Nie mogę znaleźć o który to chodziło.
                          Kojarzy ktoś coś?
                          Wild Creatures z Mikulova.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            Dzięki. Przypomniałem sobie o nich i uświadomiłem, że nie dodałem nigdy na mapę.

                            edit.
                            Nie będę musiał dodawać. To był projekt lokalnego Mamuta. Mieli osobne adresy, ale teraz Mamut się przenosi tam, gdzie był Wild Creatures.
                            Last edited by Pendragon; 11-07-2017, 22:04.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Raciborz
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 594

                              Hermanicky w Ostrawie i Dejf w Studence już warzą i mają w sprzedaży piwa

                              Comment

                              • Raciborz
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 594

                                Nowo otwarty browar w Valaske Mezirici
                                Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎