Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Red Cloud IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cyoorka
    Senior
    • 03-2007
    • 338

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn, mętne od pływających drobinek. [2.5]
    Piana: Obfita, beżowa, drobna, ładnie oblepia szkło, średniotrwała. [4]
    Zapach: Karmelowy, lekko żywiczny, sosnowy. [3.5]
    Smak: Półpełne, karmelowe, żywiczne. Goryczka niska jak na styl. Finisz rozgrzewający, a nawet piekący od alkoholu. [3]
    Wysycenie: Średnie do niskiego. Brakuje. [3]
    Opakowanie: Niezłe. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.3]

    Comment

    • meszek0009
      Senior
      • 04-2014
      • 247

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Rubinowy z bardzo gęsto zawieszonymi drobinkami. Od chmielenia na zimno ? [4]
      Piana: Gęsta, zbita, bardzo drobna, powoli się dziurawi i opada słabo zdobiąc szkło. [4.5]
      Zapach: Bardzo przyjemny, żywiczno cytrusowy od chmieli, z przewagą żywicy, ale ta przewaga jest niwelowana przez słodkawe owoce typowe dla ejli. Cały aromat jest podbity taką ziemistością, zbożowością, plus lekki, nienachalny karmel, przez co nie jest to kolejne piwo z typu walnięcie chmielu (amerykańskiego oczywiście) i tyle. [4.5]
      Smak: Świetne ejlowe owoce, szczególnie na finiszu. Goryczka dosyć mocna, ułożona, chmielowa. Tak jak pisali poprzednicy, piwo jest pełne, dosyć gęste, co zaliczam na plus. Lekki karmel, również w granicach akceptowalności. Porządne piwo. [4]
      Wysycenie: Optymalne, nie za wysokie, piwo jest raczej gładkie co mi zawsze pasuje. [5]
      Opakowanie: Minus za brak podania użytych chmieli i słodów. [4]
      Uwagi: Solidne, smaczne piwo ze świetnym aromatem.

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • melor
        Senior
        • 04-2006
        • 364

        #18
        FDP 2014

        kolor: czerwony
        piana: w porządku
        aromat: drożdże, amerykańskie chmiele i masło...
        smak: goryczka wysoka, ale nie przeszkadza. Dobre piwo.
        7/10

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, a pod światło coś pomiędzy pomarańczowym a miedzianym, piwo nieprzejrzyste. [3.5]
          Piana: Bardzo wysoka i bardzo trwała, drobnoziarnista, trwale obklejała szkło, do końca w dobrej kondycji. [5]
          Zapach: Przyjemny, kwaskowy... głównie owoców takich jak marakuja, cytrusy... trochę iglaków. [4]
          Smak: Owoców cytrusowych, marakui, czerwonych porzeczek - kwaskowych... trochę nut żywicznych. Goryczka grejpfrutowo-pestkowa o mocy nieco poniżej średniej, troszkę zalega w ustach. Piwo słodko-kwaskowe. [4]
          Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie, utrzymujące się do końca picia. [3.5]
          Opakowanie: Butelka 330ml, etykieta jak na fotce becika... mnie się podoba. Kiepsko ze składem... jest, ale podstawowy, kapsel był bez nadruku. [4]
          Uwagi: Warka do 7.09.2016, wypite 2.09'16. Kolejne smaczne piwo z Widawy. Bardzo pijalne, doskonale orzeźwia... ale muszę powiedzieć, że Tropical Storm IPA, dużo bardziej mi podeszła. **211**

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12171

            #20
            Alk. 6,2%

            Aromat - cytrusowo-żywiczna nuta chmielowa, potem czerwone owoce, ciastka a na koniec trochę ziemistości
            Piana - wysoka, zwarta, trwała z kożuszkiem, zostaje na szkle\
            Barwa - ciemna miedź wpadająca w brąz, wyraźne zmętnienie
            Wysycenie - umiarkowane w kierunku średniego, musujące
            Smak - ciastkowy słód, łagodne czerwone owoce (żórawina), ciut cytrusów od chmielu, goryczka delikatna. Trochę wychodzi szorstko-ziemista nuta
            Treściwość - solidna pełnia

            Oldskulowy ejlik odświeżony po latach. Trochę psuje efekt ta w/w nuta, co powoduje że do najlepszych irlandzkich klasyków trochę mu brakuje. Mimo to fajne.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎