Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, [Brodacz] Salvia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bytów Browar Kaszubski, [Brodacz] Salvia

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, zamglone. [4]
    Piana: Kremowa, wysoka, trwała mimo że raczej drobnopęcherzykowa. Trzyma się szkła. [4]
    Zapach: Zapach jest bardzo intrygujący. Na pierwszym planie czerwona porzeczka i dzika róża, chociaż nie ma ich w składzie. W składzie są różne inne zioła i przyprawy, z których najbardziej czuć rozmaryn i zieloną pietruszkę ( to chyba moje pierwsze piwo z pietruszką w składzie). Amerykańskie chmiele pewnie są, ale dodatki je przykryły. [4.5]
    Smak: Przyprawy znów jak w zapachu na pierwszym planie, a właściwie to mix wszystkiego: pikantności, goryczki, kwasku, tylko słodycz jest z tyłu. Mało jest owoców i to koliduje ze stylem. [4]
    Wysycenie: Wysokie, ale tu akurat moim zdaniem pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Bardzo dokładnie podany i ładnie rozmieszczony skład. Etykieta klasyczna jak u Brodacza i kapsel tradycyjnie biały. Na minus brak konkretnego terminu ważności, choć może się czepiam. [4]
    Uwagi: Gdybym oceniał jako American Saison to pewnie ocena byłaby niższa. Jednak w opisie jest mowa, że chciano tu pokazać potencjał przypraw i ziół w piwie. I jak najbardziej się to udało, szczególnie w zapachu.
    Wcześniej piwo było warzone w Starym Browarze Kościerzyna.
    Warka: najlepiej spożyć przed końcem 01.2017.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • GSE
      Senior
      • 10-2002
      • 424

      #3
      nie przepadam za stylem saison, ale to piwo mi nawet podeszło. dużo ciała, przyprawowości, można też wyczuć aromaty lekko cytrynowe i kojarzące się z suszoną skórką pomarańczy. trochę masełka i mocne wysycenie, co raczej nie przeszkadza w tym przypadku.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Słomkowy, mętny. [4]
        Piana: Niska i niezbyt trwała, biała, nie zdobi szkła. [2]
        Zapach: Przyprawowy, rozmaryn, odrobina owocowości, pietruszka. Niezbyt intensywny, w porządku [3.5]
        Smak: Ziołowe, troszkę owoców, trochę cytrusów, odrobina słodyczy, lekko pikantne, goryczka niewysoka. [3.5]
        Wysycenie: Dość wysokie - dobrze pasuje. [4.5]
        Opakowanie: Ładna i czytelna etykieta, komplet informacji. [4.5]
        Uwagi: Jak na saisona to w porządku, ale ameryki w nim niewiele. Szybko zapomnę o tym piwie. Warka do 01.2017.

        Moja ocena: [3.475]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎