Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Gentleman] Łobuz z Wybrzeża

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Gentleman] Łobuz z Wybrzeża

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. [5]
    Piana: Średnio obfita, jasnokremowa, drobnopęcherzykowa, dość trwała, pięknie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Przyjemny aromat owoców tropikalnych - głównie ananas i marakuja, cytrusów mniej, średnio intensywny i poprawny. [4.5]
    Smak: Umiarkowana słodowość(w stylu pale ale), z początku delikatna słodycz, ale dalej raczej wytrawne, wyraźnie cytrusowe, tropików mniej, goryczka średnio-wysoka grejpfrutowo-pestkowa(trochę jakby pestki winogron), z niezbyt długim, lekkim posmakiem łodygowym, bardzo przyjemna, dość pełne, ale pije się lekko, szybko znika. Pyszne. [4.5]
    Wysycenie: Średnie - pasuje idealnie. [5]
    Opakowanie: Ładna etykieta, komplet informacji, zbyt podobna do innych od Gentlemana [4]
    Uwagi: Po nieudanym Miedzianym Draniu, dałem drugą szansę Gentlemanowi, próbując Gwóźdź Programu i wyżej recenzowanego Łobuza z Wybrzeża, i o ile ten pierwszy wypadł co najmniej w porządku, to Łobuzem przeszli moje wszelkie oczekiwania. W Gryfie uwarzyli całkiem poprawne no i przede wszystkim bardzo smaczne West Coast IPA, oby udało im się utrzymać formę. Warka do 19.03.2017.

    Moja ocena: [4.475]

    Comment

    • von_scheisse
      Senior
      • 02-2012
      • 488

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złote, średnio zmętnione. [4]
      Piana: Piana niezbyt obfita, ale trwała. Zostawia ładny lejsing. [4.5]
      Zapach: Chmielowe, cytrusowe z charakterystyczną warzywną nutką słodu pilzneńskiego. [3.5]
      Smak: Piwo jest bardzo chmielowe - dominują słodkie cytrusy (pomarańcze, słodkie grejpfruty) z wyraźnym akcentem nafty. Do tego wraz z ogrzewaniem wychodzi delikatna marakuja. Po ogrzaniu w tle dochodzi do głosu zbożowa słodowość, w której na szczęście słód pilzneński, którego nie lubię, nie gra pierwszych skrzypiec. Goryczka wyraźna, dość mocna, ale przyjemna i tylko przez krótką chwilę obecna na podniebieniu. [4.5]
      Wysycenie: Ciut powyżej średniej. Odpowiednie dla piwa, które ma być orzeźwiające. [4.5]
      Opakowanie: Ładna, choć muszę przyczepić się do trzech kwestii: sformatowania całego tekstu tylko i wyłącznie wielkimi literami, literówki w składzie (słód pilzeński) oraz do posługiwania się sformułowaniem "browar rzemieślniczy" [3.5]
      Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 19.03.2017

      Moja ocena: [4.075]
      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, klarowne, osadu na dnie butelki też nie widać, a piwo jest niefiltrowane. [3.5]
        Piana: Kremowa, średnia, na bardzo duży plus zasługuje świetny osad na szkle. [4.5]
        Zapach: Owoce tropikalne, słodsze cytrusy, odrobinę karmelu. Nic wielkiego, ale przyjemnie i bez wad. [4]
        Smak: Słód, ale bez karmelu jak w zapachu tylko jak rozmoczone zboże. Goryczka średnia w kierunku do wysokiej, zdecydowanie cytrusowa z odrobiną łodygi. Wszystko jest świetnie zbalansowane, pije się doprawdy przyjemnie, choć rewolucyjne piwo to nie jest. [4.5]
        Wysycenie: Średnie w kierunku do wysokiego, dla tego piwa idealne. [5]
        Opakowanie: Coś z Ojca Chrzestnego na etykiecie ( duuuży plus), pełny skład ( literówka w słodzie rzeczywiście jest), ogólnie ładne wykonanie z dobrej jakości papierem. [4.5]
        Uwagi: Z czystym sumieniem polecam każdemu to piwo. Może jest za mało wytrawne jak na West Coast IPA, ale nic to... jest bardzo smaczne.
        Warka 19.03.2017.

        Moja ocena: [4.3]

        Comment

        • marecki12
          Senior
          • 12-2005
          • 156

          #5
          Zdjęcie piwa:
          Attached Files
          http://marecki12.web-album.org/

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty nasycony, mętny. [4]
            Piana: Biała, drobna, dość wysoka i dość trwała. [3.5]
            Zapach: Chmiel, sosna, zioła. Dobry standard. [4]
            Smak: Silna goryczka łodygowo-ziołowa, ślad owoców tropikalnych. Konkretny, dla mnie ciut zbyt goryczkowy jednak... [3.5]
            Wysycenie: Średniowysokie. [4]
            Opakowanie: Ciągle ten sam Arsę Lipę na czarnym tle, zabawna, choć (chyba) nieco bez sensu nazwa... [4]
            Uwagi: Przyzwoite piwo w swoim stylu, choć wyróżnia się głównie nazwą.

            Moja ocena: [3.75]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎