Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Pszeniczniak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółte, nieklarowne piwo. OK. [4.5]
    Piana: Piana biała, drobnopecherzykowa, obfita, umiarkowanie trwała [4.5]
    Zapach: Estry i fenole na średnim poziomie. Do tego lekkie nuty cytrusowe. [4.5]
    Smak: Delikatny banan i goździk równie delikatny - tutaj równowaga Także lekka chlebowość. Balans przesunięty w stronę słodowości.
    Goryczka nikła, delikatna, krótka. O ile goryczka jest prawidłowa, to smak jest za mało wyrazisty. [4]
    Wysycenie: Nasycenie umiarkowane, za niskie na ten styl. [3.5]
    Opakowanie: Wiadomo.... co tu oceniać. Odejmuję punkt za bezzwrotną butelkę, która potrafi wystrzelić. [4]
    Uwagi: Bardzo dobre piwo, polecam - warka z datą 14.02.2016. Chyba polubię pszenice. Pite 3 dni temu. Jednak dziś punktowo (wg skali PSPD, bo nie tu)
    Pszeniczniaka pokonały Mgły Pszeniczne - 38/50
    Moja ocena: [4.225]
    Last edited by Pendragon; 21-11-2015, 20:03.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Piclown
      Member
      • 07-2015
      • 61

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Żółty. [5]
      Piana: Piana solidna, ładny lacing. [4.5]
      Zapach: Mocne goździki i banan. Niewiele tu można zarzucić. [4.5]
      Smak: Jak w aromacie. Intensywny goździk i banan. Bardzo delikatna goryczka, kojarzy się z wodą grodziską. Minimalny kwasek. [4.5]
      Wysycenie: Wysokie. Szczypiące, musujące na języku. Tak powinno być. [5]
      Opakowanie: Butelka brązowa, "malowana". Brak papierów, teraz idziemy w nowoczesność i informacje nanosi się farbą na butelkę. Może to się podobać, ale mi tak przeciętnie. [3]
      Uwagi: Z oceny wychodzi na piwo wręcz idealne, ale to naprawdę solidne piwo pszeniczne. Nie można mu nic zarzucić. Wszystkie cechy stylu są wyraźne wyczuwalne. I nawet jeśli nie przepadam za piwem pszenicznym to według mnie to piwo powinien spróbować każdy, kto chciałby się przekonać jak smakuje piwo pszeniczne. Zarówno kolor, aromat i smak zachęcają do picia. Piwo wyróżniające się tym, że jest naprawdę dobrym piwem pszenicznym. I o to chodzi.

      Warka do 05.01.16. Pite dwa dni przed końcem terminu.

      Moja ocena: [4.475]

      Comment

      • Krzysztof
        Senior
        • 04-2001
        • 1689

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piclown Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor: Żółty. [5]
        Piana: Piana solidna, ładny lacing. [4.5]
        Zapach: Mocne goździki i banan. Niewiele tu można zarzucić. [4.5]
        Smak: Jak w aromacie. Intensywny goździk i banan. Bardzo delikatna goryczka, kojarzy się z wodą grodziską. Minimalny kwasek. [4.5]
        Wysycenie: Wysokie. Szczypiące, musujące na języku. Tak powinno być. [5]
        Opakowanie: Butelka brązowa, "malowana". Brak papierów, teraz idziemy w nowoczesność i informacje nanosi się farbą na butelkę. Może to się podobać, ale mi tak przeciętnie. [3]
        Uwagi: Z oceny wychodzi na piwo wręcz idealne, ale to naprawdę solidne piwo pszeniczne. Nie można mu nic zarzucić. Wszystkie cechy stylu są wyraźne wyczuwalne. I nawet jeśli nie przepadam za piwem pszenicznym to według mnie to piwo powinien spróbować każdy, kto chciałby się przekonać jak smakuje piwo pszeniczne. Zarówno kolor, aromat i smak zachęcają do picia. Piwo wyróżniające się tym, że jest naprawdę dobrym piwem pszenicznym. I o to chodzi.

        Warka do 05.01.16. Pite dwa dni przed końcem terminu.

        Moja ocena: [4.475]
        Nie dziwie się, ze smakuje. To zdobywca złotego Medalu na Golden Beer Poland 2015
        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
        www.twojmalybrowar.pl

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          Powrót do Pszeniczniaka. Warka 19.02.2017. Absolutny TOP w tej klasie rozgrywkowej.
          Brawo, wypite z prawdziwą przyjemnością
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • beaviso
            Senior
            • 02-2010
            • 215

            Absolutny top, tyle że karne punkty dla Browaru Amber za likwidację pięknych, unikalnych butelek (Pszeniczniak, Koźlak). Etykiety szmaciane i dziadowskie. Przynajmniej receptura Pszeniczniaka się (jeszcze) trzyma po staremu. Często pijam, jest bardzo OK.

            M.

            Comment

            • CyboRKg
              Senior
              • 04-2010
              • 593

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beaviso Wyświetlenie odpowiedzi
              Absolutny top, tyle że karne punkty dla Browaru Amber za likwidację pięknych, unikalnych butelek (Pszeniczniak, Koźlak).
              Zlikwidowali? Jeszcze dwa tygodnie temu kupowalem Kozlaka w malowanej butelce...
              "Jedno pivo ne vadi!"
              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

              Comment

              • beaviso
                Senior
                • 02-2010
                • 215

                Tak, Koźlaka też zlikwidowali. Wszystko się kończy, nawet to co rozpoczęło się w 2003 i tak wyróżniało na rynku. To była butelka "premium", nawet jak warka wyszła gorsza, to można było pocieszyć się pięknem butelki ;P Teraz wszystkie piwa Ambera mają etykiety według tego samego projektu.
                I nie pomoże żadne okrągłosłowne tłumaczenie marketingowca browaru o "ujednolicaniu szaty graficznej", o uzyskaniu spójności przekazu "płynącego z butelek" itd. Dla mnie przekaz płynący z butelek jest taki jak smak piwa, które się w nich zawiera - albo dobry, albo do d...

                A zamiana pięknych, unikalnych malowanych butelek na dziadowskie, czytaj: tańsze w produkcji, oznacza nie "ujednolicenie" tylko po prostu ordynarną urawniłowkę, czyli równamy, ale w dół. Byle taniej. Takie czasy, panie. Następne będzie piwo o pojemności 450 ml zamiast 500, hehe.

                M.
                Last edited by beaviso; 28-09-2016, 07:22.

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: słomkowy/złoty, lekko zmętniony. [3.5]
                  Piana: jasna obfita głównie ze średnich pęcherzyków opadła z czasem do minimalnej warstwy. [3]
                  Zapach: delikatny bananowo-korzenny, orzeźwiający lekko [3]
                  Smak: trochę słodko i zbożowo z wyraźną goryczką [3]
                  Wysycenie: średnie do wysokiego [4]
                  Opakowanie: Amberowe trochę biedackie [3]
                  Uwagi: Poprawne piwo nic ponadto

                  Moja ocena: [3.075]

                  Comment

                  • beaviso
                    Senior
                    • 02-2010
                    • 215

                    Pszeniczniaka pijam od dawna i od dłuższego czasu z radością mogą powiedzieć, że jest niezmiennie wspaniały! Trzyma jakość (w przeciwieństwie do Granda, którym się kilka razy rozczarowałem - lura). Jakie to piwo jest dobre! Dość unikalne jak na pszenicę, wyjątkowo "gęste", świetnie wyważone.
                    Co mnie tak wzięło na laurkę?
                    Wczoraj i przedwczoraj wypiłem - z braku laku - trzy Paulanery Hefe-Weissbier. "Ikona stylu". Piwo, od którego zaczynałem 10 lat temu poznawać pszenicę. Dziś jestem skłonny założyć się, że wówczas smakowało zgoła odmiennie.
                    No więc albo ten Paulaner taki ciulowy, albo ten Pszeniczniak taki wybitny, albo jedno i drugie

                    M.
                    Last edited by beaviso; 07-01-2017, 21:53.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6077

                      W wielkich koncernach niemieckich też były cięcia kosztów bez liczenia się z szarym piwoszem

                      Comment

                      • SteamPunker
                        Member
                        • 07-2015
                        • 59

                        Warka 25.02.2018 z Lidla:
                        Wszystko się zgadza, zgodnie ze stylem. Intensywny, nieco sfermentowany banan, trochę pszenicy i w tle lekki goździk. Mocno wysycone, czapa piany. Lekki kwasek. Za 3,49 jak najbardziej warto. Tylko tej malowanej etykiety szkoda – dobrze że chociaż stary, dedykowany kapsel zostawili.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6077

                          Obowiązkowa pozycja zwłaszcza w gorące lato

                          Piana - spora, powoli opada do grubej warstwy.
                          Lacing - dużo.
                          Gaz - średni.
                          Barwa - mocno zamglony żółty z pomarańczowym.
                          Aromat - fajny balans goździka i banana.
                          Smak - fajna kwaskowość w otoczeniu fajnych goździka i banana. Bez gorzkości.

                          Bardzo, bardzo fajne...
                          Attached Files

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎