Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Londyn - polskie piwo?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pawel-p
    Junior
    • 04-2009
    • 3

    Londyn - polskie piwo?

    Hej.

    Poszukuję miejsca w Londynie (sklepu/pubu) lub sklepu wysyłkowego działającego w UK, który posiadałbym w ofercie jakieś ciekawe piwka. Niestety jedyne co można dostać w polskich sklepach to typowe koncerniaki...

    Widziałem jakiś polski sklep internetowy, który wysyła do UK, ale za przesyłkę wychodzi więcej niż za piwo niestety...

    Pomysły?
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    #2
    Nie do końca rozumiem po co pić tam polskie piwa jak miejscowych jest dużo bardzo dobrych.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Kolega chyba na emigrze a nie na wycieczce i ma tęsknotki
      Rozumiem go choć mnie po kilku latach siedzenia na sąsiedniej wyspie akurat jakoś mocno nie ciągneło do polskich browarów.
      Fakt że za wyjątkiem wszędzie dostępnych największych brandów polskich koncerniaków kupienie czegoś z polskiego kraftu jest raczej nie możliwe a przynajmniej niemożliwe było jeszcze niecały rok temu.
      Ileś lat wcześniej z kolei udawało mi się zupełnie przypadkowo i nieregularnie trafiać jakieś kompletnie niewytłumaczalne przypadki importu piw jak np Zduńska Wola ale to były jakieś totalne incydenty.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawel-p Wyświetlenie odpowiedzi
        Hej.

        Poszukuję miejsca w Londynie (sklepu/pubu) lub sklepu wysyłkowego działającego w UK, który posiadałbym w ofercie jakieś ciekawe piwka. Niestety jedyne co można dostać w polskich sklepach to typowe koncerniaki...

        Widziałem jakiś polski sklep internetowy, który wysyła do UK, ale za przesyłkę wychodzi więcej niż za piwo niestety...

        Pomysły?
        A już brewpuby londyńskie wszystkie zaliczył? I browary małe/średnie? W The Kernel był?

        Comment

        • pawel-p
          Junior
          • 04-2009
          • 3

          #5
          Wszystkich oczywiście nie, ale angielskich piw już trochę wypilem... Co zupełnie chyba nie stanowi przeszkody aby obejrzeć się za czymś innym. Tak mnie jakoś naszło po odwiedzeniu Warszawskiego Festiwalu Piwnego w ten weekend i sprobowałbym więcej...

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4994

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawel-p Wyświetlenie odpowiedzi

            Widziałem jakiś polski sklep internetowy, który wysyła do UK, ale za przesyłkę wychodzi więcej niż za piwo niestety...
            O tym sklepie mowisz?


            Chyba nie, bo za 30 kg paczke do W. Brytanii biora 120 zl brutto, a przyjmujac , ze w 30kg zmiesci sie 30 piw co przy sredniej cenie 10zl/ butelka daje 300zl za piwo.
            W sumie zaplacilbys ponizej 100 funtow za 30 piw, a to moim zdaniem sie oplaca.

            Moze ktos z tego sklepu poda ile piw moze wejsc do takiej paczki.
            5400 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Coś nie skumałem tej kalkulacji wysyłkowej Latarnik albo jakoś to nieczytelnie opisałeś.
              Skoro wysłanie 30 kg czyli powiedzmy 30 piw kosztuje 120 zeta to wysyłka 1 piwa wychodzi 4 zeta a samo piwo kosztuje... tyle co kosztuje. Jeśli powiedzmy kraft średnio jest po dyszce to wysłany do UK średnio odbiorcę bedzie kosztować 10+4=14 pln. Przeliczmy to na GBP i wychodzi powiedzmy 3 GBP. To powiedzmy średnia cena angielskiego piwa rzemieślniczego. Oczywiście kupionego na miejscu w sklepie a nie przysyłanego z 2 końca Europy.
              Reasumując jeśli ktoś tęskni za polskim kraftem to może go sobie zamówić i wyjdzie go tyle samo co rodzimy kraft w sklepie.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Latarnik
                Premium Lamplighter
                • 06-2004
                • 4994

                #8
                Wysylka paczki do 30kg czyli oplata pocztowa = 120zl
                30 piw po 10zl = 300zl (przypuszczam, ze tyle sie zmiesci w tej paczce).
                W sumie 420zl czyli ponizej 100 funtow (okolo 88 funtow)
                Last edited by Latarnik; 18-10-2016, 21:11.
                5400 kapsli z wypitych piw
                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                Comment

                • pawel-p
                  Junior
                  • 04-2009
                  • 3

                  #9
                  Kalkulacje faktycznie poprawne, ale zakup 30 piw to (przynajmniej dla mnie) dość ekstremalna opcja... Zapas na co najmniej 2 miesiące, albo i więcej, bo przecież człowiek nie tylko w domu z butelki pije.

                  Ale może faktycznie trzeba będzie przemyśleć...

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #10
                    Jak 30 piw to dla Ciebie jakaś potężna ilość to po prostu poproś jakiegoś znajomka który jedzie do Polski żeby Ci wziął z 1-3 piwa
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Livres
                      Senior
                      • 04-2012
                      • 324

                      #11
                      W ebrowarium.pl liczą 86 zł za paczkę do 20 butelek.

                      WIELKA BRYTANIA (UNITED KINGDOM):
                      1 - 20 butelek 86,00 zł
                      21 - 40 butelek 172,00 zł
                      41 - 60 butelek 258,00 zł

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎