Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Humalove][Wąsosz] Puola / Polska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Wąsosz, [Humalove][Wąsosz] Puola / Polska

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Praktycznie czarny, przy tafli ciemnobursztynowe. [5]
    Piana: Średnio obfita, beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, delikatnie ale ładnie firankuje. [4]
    Zapach: Wyraźny aromat kawy i pochodząca od niej paloność, czekolada, delikatna nuta owocowa(wiśniopodobna), średnio intensywny, przyjemny aromat. [4.5]
    Smak: Dobra kawa, średnia paloność, słodkawe, gorzka czekolada, delikatny kwasek, odrobina owocowości, gładkie, dużo ciała, alkohol niewyczuwalny, niewysoka goryczka, w posmaku cherry. [4.5]
    Wysycenie: Niewysokie - idealne. [5]
    Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, z bardzo dokładnym składem. [4]
    Uwagi: Bardzo smaczne i pijalne piwo, szczególnie jak na 19 blg i niewyczuwalne 8,5% alk., do tego gładkość prawie jak w owsianym stoucie. Aż żałuje, że tak długo zwlekałem ze spróbowaniem tego piwa, bo prawdopodobnie już go nie dostanę. Zdecydowanie polecam.

    Moja ocena: [4.475]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Dominacja nut drewnianych z niewielkim dodatkiem wanilii, towarzyszy temu palona goryczka, przebijają się słodkie owoce i gorzka czekolada. Dobre, nieźle pijalne pomimo swej mocy .
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brąz wpadający w czeń [4.5]
        Piana: Beżowa opadła szybko zostawiając ślad na szkle i średniej wielkości pęcherze na powierzchni [3.5]
        Zapach: Złożony = ciemne i palone słody, owoce borówki/wiśni, likier po ogrzaniu i wanilia, drewno dębowe. [4.5]
        Smak: Palone słody - kawa, czekolada gorzka, owoce borówki, kwasek spory na finiszu, palone zboża, nuty whisky. Spora treściwość, goryczka lekko zalega w nucie zioła i łodygi. [4]
        Wysycenie: Początkowo wysokie opadło do średniego - optymalnie. [4]
        Opakowanie: grafika ok. za mała czcionka w opisie! [4]
        Uwagi: Złożony w smaku zapachu FES. Jeden z lepszych jaki piłem.

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          Foto :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny z brązowymi refleksami [4]
            Piana: Beżowa, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4.5]
            Zapach: Kawa, czerwone owoce, nutka destylatu - ta z przyjemnych. [4]
            Smak: Kwaśne, owocowe na wstępie. Po chwili pojawia się czekolada i zostaje do finiszu. Goryczka średnia, popiołowa. [4]
            Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
            Opakowanie: Minimalistyczna eta, dokładny skład. [4]
            Uwagi: Warka 8.12.16 Ciekawe z ładnie wkomponowanym dodatkiem. Wyraziste ale bardzo pijalne.

            Moja ocena: [4.075]
            Attached Files
            Last edited by Dzoshu; 01-05-2016, 23:47.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brunatny. [4.5]
              Piana: Mało okazała. [2.5]
              Zapach: Cóż... Nie wydał mi się jakoś wybitnie złożony czy nietypowy. Kawa, palone słody, takie tam. [3.5]
              Smak: Piwo intensywnie palone oraz wyraźnie kawowe, z mocną i nieco zalegającą goryczką, posmakiem borówkowym oraz cherry. W pierwszym momencie sądziłem, że to alkohol, ale ten jednak jest niewyczuwalny. Delikatnie kwaskowate. Raczej wytrawne. [4]
              Wysycenie: Nawet nieco za wysokie jak dla mnie. [4.5]
              Opakowanie: Kolor szarobury, niezbyt rzuca się w oczy. Grafika jak z
              Painta, do tego niskiej rozdzielczości. [3.5]
              Uwagi: Ciekawe i nawet smaczne.

              Moja ocena: [3.7]

              Comment

              • von_scheisse
                Senior
                • 02-2012
                • 488

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobrązowe, w TeKu nieprzejrzyście czarne. Przy nalewaniu widać jednak, że jest w miarę klarowne. [4.5]
                Piana: Piana koloru beżowego - bardzo ładna, obfita, gęsta, trwała. Zostawia bardzo ładny lejsing. [5]
                Zapach: Kawowy, czekoladowy, likierowy, delikatnie owocowy. [4.5]
                Smak: Czekoladowe, kawowe, do tego wyczuwam czerwone, kwaskowe owoce - to pewnie ta borówka brusznica. Ta owocowość dodaje bardzo fajną świeżość do piwa. Puola | Polska jest trochę kwaskowe, na finiszu wyraźna, trochę zalegająca, goryczka chmielowa, potęgowana przez wyraźną paloność. Dodatek płatków z beczki po sherry dodaje na finiszu taniczności, delikatnego uczucia ściągania. Kawy jako takiej nie wyczułem, zapewne bardzo dobrze wkomponowała się w nuty odsłodowe. Piwo jest bardzo treściwe. [4]
                Wysycenie: Wysycenie minimalnie powyżej średniej. [4]
                Opakowanie: Jak już miałbym się czepiać, to przyczepiłbym się do etykiety, która utrzymana jest w odcieniach szarości, czym raczej nie zyskuje efektu przyciągania wzroku na półce sklepowej. Ale jest to jedynie malutki drobiazg, ponieważ na etykiecie zamieszczono wszystkie potrzebne informacje. [4]
                Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 23.07.2016 r.

                Moja ocena: [4.3]
                Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                Comment

                • binarytree
                  Junior
                  • 10-2015
                  • 19

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrązowe, prawie czarne [5]
                  Piana: Pite z pompy, więc obfita, beżowa, utrzymywała się do końca picia 0,3. Lekko oblepia szkło. Pęcherzyki średnie [5]
                  Zapach: Intensywna kawa, kakao, lekkie owoce [4.5]
                  Smak: Ponownie - intensywnie, jak gorzka czekolada. Odczucia w ustach zmieniają się od słodko do gorzko przy przełykaniu. Dla mnie owocowość bardzo delikatna, ale pasująca. Jest bardzo gładkie - ktoś dobrze porównywał do owsianego stouta. [5]
                  Wysycenie: Niskie, tak jak lubie - pasowało do tej gładkości. Nie wiem jakby było w wersji butelkowej, ale piwo idealne na pompę. [5]
                  Opakowanie: nie widziałem, ale butelka na zdjęciach mało efektowna, za to są na niej informacje [3.5]
                  Uwagi: bardzo dobre, do wielokrotnego powtórzenia

                  Moja ocena: [4.75]

                  Comment

                  • GSE
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 424

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarny, nieprzenikniony [5]
                    Piana: przy odpowiednim nalaniu jest kremowa i puszysta, zostawia gęsty lacing [4.5]
                    Zapach: wyraźnie kawowy, kwaskowy, z delikatną nutą jakichś owoców (w stylu czarnego bzu, rokitnika) [4]
                    Smak: ciężkie i bardzo wytrawne; czarna palona kawa (i trochę spalenizny), zostawia w ustach kwaśne uczucie - pewne jest, że to nie sam tylko palony słód, ale coś jeszcze; gładka faktura; posmak trochę słodki (czekolada z karmelem), nieco cierpki i ściągający (pewnie ta brusznica); chipsy sherry nie wniosły wyraźnych winnych nut [4]
                    Wysycenie: niskie, optymalne [5]
                    Opakowanie: paskudna eta jeśli chodzi o grafikę, ale nie można narzekać jeśli chodzi o szczegółowe informacje i opis; kapsel czarny golas [2.5]
                    Uwagi: ciekawe piwo - warto raz spróbować jak smakuje Polska ale uwaga, bo butelka jest półlitrowa a ten FES przekracza parametry stylu wg BJCP (8,5% alko, 19 Blg, 71 IBU)
                    warka 31/12/2017

                    Moja ocena: [4.075]
                    Last edited by GSE; 29-10-2016, 22:36.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Przy pierwszym łyku da się wyczuć winne nuty owoców, ale po paru łykach mamy rasowego FESa. Kawa komponuje się tu z bazą. Ładna piana, osadzająca się na szkle. Dobre i do powtórzenia.

                      Comment

                      • nietzschee
                        Senior
                        • 07-2016
                        • 319

                        #12
                        Wygląd: ciemny brunatny, lekko mętne, genialna piana, ale piana w Wąsoszu zawsze wychodzi, a Wąsoszowi tylko piana, super lacing
                        Zapach: mocno palony, zbożowy, nawet jakaś nuta, którą odbieram jako wędzoną, czerwone owoce, wiśnia i czerwona porzeczka, kawa tak naturalna jak i zbożowa, z mlekiem, lekka beczka, mleczna czekolada.
                        Smak: Treściwość konkret, dużo ponad FES, wiele RISów mogłoby jej pozazdrościć (i nie piszę o tych, które mają niemal identyczne parametry, a nazywają się RISami ), gęste wyklejające, puszyste, aksamitne, bardzo kawowe, kawa naturalna i zbożowa, goryczka kawowo-popiołowa, dużo czekolady mlecznej i gorzkiej, dosyć ściągające, taniczne, drewniane, więc tych płatków nie dodali na alibi, czerwona owocowość, kwaśna, ale trochę czarnej, wyraźna żywiczność, cytrynowość. Bardzo agresywne piwo i myślę, że można by zakupić trochę na leżak.
                        Etykieta wskazuje na sprawkę grafika Wąsosza, ale treściwa.
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎