Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Jasne (Pasteryzowane)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złocista, klarowna. [4.5]
    Piana: Biała, ze średnich pęcherzy, szybko zniknęła [3]
    Zapach: Ciężki, zdominowany przez słodkawe słody w tle chmiel. [3]
    Smak: Słodkie od słodów, średnia goryczka. [3]
    Wysycenie: Średnie do wysokiego [4]
    Opakowanie: Klasyka browarnictwa [4]
    Uwagi: Za słodkie, ale i tak lepsze od koncerniaków.

    Moja ocena: [3.175]

    Comment

    • mikef
      Member
      • 09-2012
      • 66

      Piwo klarowne.
      Barwa bursztynowa.
      Piana biała, skąpa, opada w momencie nalewania do symbolicznej obwódki.
      Wysycenie średnie.
      Zapach średnio mocny: słodowy z dodatkiem chmielu.
      Smak - piwo lekkie, ale treściwe. Najpierw czuć słód, ale zaraz dominuje chmielowa goryczka. Oprócz nich mamy tu symboliczny kwasek.
      Całość dobrze zharmonizowana. W sumie fajne piwo.
      Moja ocena to 8/10
      Attached Files

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Skąd wiesz, że oceniałeś piwo z Kamionki, a nie z Czarnkowa?

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • mikef
          Member
          • 09-2012
          • 66

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Skąd wiesz, że oceniałeś piwo z Kamionki, a nie z Czarnkowa?
          Na etykiecie jest logo Czarnkowa.
          Na kontrze podano producenta - Browar Gontyniec.

          Kod kreskowy: 5901549250398

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Małe butelki Gontyńca to Czarnków, duże Kamionka. Chyba, że masz wiedzę tajemną, że jest inaczej.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • mikef
              Member
              • 09-2012
              • 66

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Małe butelki Gontyńca to Czarnków, duże Kamionka. Chyba, że masz wiedzę tajemną, że jest inaczej.
              Nie mam innej wiedzy.
              Butelka była mała.

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4552

                Noteckie obecnie w nowej szacie. Warka do 09.2016 całkiem smaczna i w dobrej cenie - sześciopak w Auchan za 9 zł. A zważywszy że ktoś walnął babola i w kasie doliczają do całego sześciopaku tylko 50 gr kaucji to po zwrocie butelek wychodzi rewelacyjnie tanio .
                Attached Files

                Comment

                • majeure
                  Senior
                  • 03-2011
                  • 315

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Noteckie obecnie w nowej szacie. Warka do 09.2016 całkiem smaczna i w dobrej cenie - sześciopak w Auchan za 9 zł. A zważywszy że ktoś walnął babola i w kasie doliczają do całego sześciopaku tylko 50 gr kaucji to po zwrocie butelek wychodzi rewelacyjnie tanio .
                  W którym Auchan?
                  Na Górczewskiej widziałem jedynie półlitrowe i kilka bączków luzem (ale ze starą etykietą).

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4552

                    Auchan Ursynów - duże osobne stoisko z piwami po przeciwnej stronie sali przy punkcie obsługi klienta.

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemniejszego złota, przejrzyste z drobinkami. [4]
                      Piana: Niziutka i nietrwała, składała się z dużych i małych pęcherzyków, nie znika całkowicie. [1.5]
                      Zapach: O średnim natężeniu, słodowy i owocowy. [2.5]
                      Smak: Słodowy, owocowy z delikatnym karmelem. Piwo o niskiej goryczce. [3.5]
                      Wysycenie: Od początku nie za wysokie, wytrwało do końca. [2.5]
                      Opakowanie: Zwrotny bączek. Stare etykiety, jak w poście 509-tym u Javoxa, kapsel miałem firmowy "Browar Czarnków 1893". Również starszy wzór uważam za lepszy... [3.5]
                      Uwagi: Warka do !6?.09.2016, wypite 23.06'16. W sumie, to jestem na tak... Było niezłe. **187**

                      Moja ocena: [2.925]

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        Warka do 19.08.2016. Chyba jedno z ostatnich w bączku ze starą etykietą. Mam sentyment do Noteckiego, ale piwo znacznie gorsze niż kiedyś. Goryczka uzupełniona przez nutę alkoholową, która także zakłóca słodowe nuty. Trochę to wykręca gębę, choć nie w ten sposób jak niektóre piwa nowofalowe. Stare, dobre czasy zdaje się nie wrócą.

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          Tym razem bączek z nową etykietą. Ciekawa kombinacja, w smaku wyraźnie wyczuwalny na początku karmel plus dziwne nuty korzenne. Potem goryczka, mocna, choć trudno nazwać ją ściągającą. Piwo treściwe, jakby miało w sobie coś ze stronga, choć akurat w tym nie ma nut alkoholowych. Sam nie wiem... na tak, ale jednak gdyby było ciut, ciut lżejsze...

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2292

                            Jest nieźle. Bardzo ładnie zharmonizowana goryczka za słodowością+ trochę piwnicy.
                            Tak powinno smakować klasyczne, niezobowiązujące jasne piwo, które wciąż ciężko większości naszych krajowych browarów poprawnie uwarzyć.
                            Do obiadu warto zainwestować dwa złote za bączka Noteckiego.
                            Przyjemnie się to trzyma w ręku, nie ma nawet potrzeby przelewać do szkła
                            Warka październik 2017 (przestali podawać na etykiecie dzienną datę przydatności do spożycia).

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              Warka do 02.2017.
                              Zapach po otwarciu bączka chmielowy, po przelaniu uwalniają się nuty słodowo-miodowe. Piana po nalaniu dość obfita, drobna, opada stosunkowo szybko zostawiając więcej niż obrączkę, w minimalnym stopniu osadza się na szkle. Barwa ciemnożółta. Wysycenie niskie.
                              Piwo pełne, wyraźna goryczka w smaku rywalizująca z solidną słodową bazą. Po wypiciu na wargach zostaje goryczka, ale nie jest to ostatni akcent, bo potem odczuwalne są jeszcze na kubkach słodowe, mocne akcenty.
                              Dalej nie jest jak za najlepszych lat Czarnkowa, ale za tę cenę to przyzwoite piwo pełne, mające swoją charakterystykę, nie bezpłciowe.

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                Nadal nazywa się Noteckie Jasne Pełne, ale już pogubiłem się w kolejnych wcieleniach etykiet. Tak czy owak teraz jest wyraźne nawiązanie do dawnego wzorca. Mnie się podoba. Kupiłem dwa bączki w Lidlu i jak za starych PRL-owskich czasów (co za nietakt wobec beer geeków) wydudliłem z butelki. I co? Okazało się zupełnie przyzwoite i zupełnie w starym stylu zadowalające. Obecnie chmielone Lubelskim i Marynką. Przez sentyment pewnie, ale ja takie piwo lubię.
                                Warka do listopada 2018 (brak nacięcia daty dziennej). Uwaga: jeśli jest w nadruku: 11.2018/K
                                to zapewne warzone w Kamionce (tak to sobie wykombinowałem z tym K). Jeśli tak byłoby, to informacja na etykiecie "fermentowane w otwartych kadziach" byłaby chamskim robieniem w konia konsumentów.
                                Last edited by Prusak; 23-06-2018, 12:27.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎