Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pess09
    Senior
    • 12-2013
    • 284

    Warka 06.09.2017r.
    Ciemny brunatny kolor.
    Obfita, drobna, beżowa piana, opada po chwili.
    W zapachu odrobina kawy i paloności, ciemne owoce, lekki alkohol, motywy wiśni w likierze.
    W smaku na początku trochę palonej kawy, nuty opiekane, lukrecja, alkohol wyraźny, tak jak w zapachu są też ciemne owoce i wiśnie.
    Świeże jest dobre, ma potencjał do leżakowania.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2292

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika djcaro Wyświetlenie odpowiedzi
      Warka 04.10.2017 o dziwo na krawatce jeszcze rocznik 2015 a już wcześniejsze warki były z 2016. W zapachu fajna kawa, trochę gorzkiej czekolady i trochę rodzynek, alkoholu prawie wcale nie czuć, w smaku także kawa, czkolada, super i jakby praliny w czekoladzie, jest też paloność znana z tych dobrych warek Komesa. Piana obfita oblepia bardzo ładnie szkło. Ogólnie bardzo dobra warka, wydaje mi się że może to być jakaś starsza warka ze zmienioną datą przydatnośći sądząc po krawatce z napisem 2015, zakupiłem już kilka butelek do leżakowania
      Jest do dostania w sieci marketów Dino po 4.89 zł.
      Faktycznie dobra warka- wiśniówka w czekoladzie. Warto.

      Comment

      • klucha710
        Member
        • 05-2016
        • 35

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarne z rubinowymi refleksami, klarowne. [3.5]
        Piana: Ciemnożółta, kremowa, obfita i trwała. Oblepia szkło. [5]
        Zapach: Mocno słodowe (zboże, chleb, paloność, czekolada, karmel). Obecne estry co nie jest wadą (suszone śliwki). Lekki aromat alkoholowy, kłuje w nos, ale bardzo delikatnie. Średnia słodycz. Do tego lekkie nuty dymne. [5]
        Smak: Słodowy (skórki chleba, palony, karmelowy). Estry (suszone śliwki). Sednio wysoka słodycz i wyczuwalny na średnio niskim poziomie alkohol. Posmaki dymne. Przewaga słodu. [3.5]
        Wysycenie: Nasycenie umiarkowane, piwo pełne, oblepiające. [5]
        Opakowanie: Ciemna butleka 0,5. Etykieta, kontra i krawatka.
        Etykieta - godło-orzeł, nazwa, styl, podstawowe dane oraz nagrody i wyróźnienia na czarnym tle.
        Kontra - przedstawienie piwa, nagrody, schemat dojrzewania piwa. Skład dość bogaty. [5]
        Uwagi: Kolor: ujemne punkty za kolor, piwo zbyt ciemne.
        Smak: ujemne punkty za zbyt dużą słodowość, zdecydowana przewaga słodu.
        Ogólnie piwo dobre, polecam.

        Moja ocena: [4.325]

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika klucha710 Wyświetlenie odpowiedzi

          Moja ocena: [4.325]
          Data, data warki jest tutaj kluczowa :]
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            Warka do 27.10.2016, śliwka i gorzka czekolada. Zapach bardzo intensywny, aż drażni nozdrza.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pess09 Wyświetlenie odpowiedzi
              Warka 06.09.2017r.
              Ciemny brunatny kolor.
              Obfita, drobna, beżowa piana, opada po chwili.
              W zapachu odrobina kawy i paloności, ciemne owoce, lekki alkohol, motywy wiśni w likierze.
              W smaku na początku trochę palonej kawy, nuty opiekane, lukrecja, alkohol wyraźny, tak jak w zapachu są też ciemne owoce i wiśnie.
              Świeże jest dobre, ma potencjał do leżakowania.
              Piłem kilka dni temu ten wypust i odczucia podobne do kolegi wyżej
              Głównie czarna posłodzona kawa z nutami owoców i lukrecji. Lekkie gryzienie %.
              Nie wgniata w ziemię, ale smaczne. Trzeba było się hamować aby nie pić tak jak jakieś zwykłe polotmave.

              Dokupić sztukę/dwie i w norę
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                Warka z data 02.06.2016 -alkohol ukryty, palone słody - czekolada, kawa, praliny plus kwasek na finiszu. Goryczka głównie efektem paloności. Jest efekt szczypania na języku. Czas leżakowania dodaje wytrawności piwu.

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  Data do 07.09.16 r.
                  Z butelki poszło mocno dojrzałym porterem nuty kawowo-czekoladowe z wiśnią i likierem wiśniowym zwłaszcza. Likierowość i alkoholowość wyraźna w szkle, dalej gorzka czekolada, kawa ekspres. Chwilami wyczuwam słynny karton i miód, zwłaszcza w butelce. Ewidentnie nuty utlenienia. Na szczęście to tylko chwilowe „wytryski”.
                  W smaku zadziwiająco wysokie wysycenie, palność niezbyt intensywna. Są nuty suszonej śliwki, likieru i czekoladowo-kawowe. Goryczka minimalna.
                  Piwo jest lekko słodkie. Chyba lepiej było wypić je świeże.

                  Comment

                  • GSE
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 424

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                    Głównie czarna posłodzona kawa z nutami owoców i lukrecji. Lekkie gryzienie %.
                    Nie wgniata w ziemię, ale smaczne.
                    Oceniam podobnie, chociaż alkohol dla mnie zbyt odczuwalny w smaku (a wzmacniają to owocowe nuty, coś jak jagody i wiśnie w likierze) - bardziej lubię Argusa Portera jednak ten jeden dodatkowy procent ABV robi różnicę

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tez potwierdzam, ze warka do 2017-01-17 swietna, palona, wrecz jakby uzyte bylo palone zbowe. Piwo mocno kawowe, ale tym razem nie jest to kawa z mlekiem, ale kawa zbozowa, taka wlasnie palona. Ogolnie mocno stoutowy baltyk, a alkohol znakomicie ukryty, za to przyjemnie grzejacy w przelyk. Jest pewna slodycz, ale fajnie kontrowana przez goryczke i palone nuty. Rewelacyjna warka tego swietnego porteru. Dobrze, ze juz go lezakuje w piwnicy. Warka do 2016-12-04 albo byla nieulozona albo byla malym wypadkiem przy pracy.
                      Piłem dziś warkę do dnia 17.01.2017 i po ponad roku w piwnicy naprawdę powala. Mnóstwo czekolady, zbożowej kawy oraz śliwki w czekoladzie. Piwo mocno palone, aksamitne, smakowało jak dobry RIS!

                      Comment

                      • jacekan
                        Senior
                        • 05-2011
                        • 388

                        Warka do 23.02.2018- zdecydowanie nie polecam pić! Rozumiem dojrzewanie, rozumiem kwestię czasu dla porterów, ale do licha, moje portery nawet świeże są o niebo lepsze od Komesa. Kolor w porządku, piana po kilku sekundach była wspomnieniem, ani śladu na powierzchni czy szkle. Nasycenie dramatycznie wysokie, w zasadzie dokładnie jak w coli. Aromat jakiś dziwaczny, ni to chleb, ni to piernik, niby pumpernikiel ale podejrzanie intensywny, chemiczny wręcz. Smak..nasycenie zabiło wszystko co mogło w nim być.
                        Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2292

                          Uff miałem do wyboru w sklepie właśnie tą warkę i marcową 2018 i wziąłem tą świeższą
                          Jak skosztuje to się podzielę opinią czy jest ok.

                          Comment

                          • kranu
                            Member
                            • 03-2012
                            • 76

                            Ja dzisiaj kupiłem kilka butelek do 13.12.2017 i jestem zachwycony.
                            Bardzo niskie nasycenie, piwo gładkie i mocno czekoladowe.

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2292

                              Warka 30.03.2018 jest ok. Piękna czapa piany na starcie, czekoladowa wiśniówka, mało agresywności, ale b. pijalne.

                              Comment

                              • umbra
                                Member
                                • 07-2012
                                • 90

                                Warka 02.06.2016. Piwnica 10 st. C.
                                Piękna, drobnopęcherzykowa piana w kolorze ecru.
                                Głeboko osadzona palona goryczka.
                                Bombonierka koniakowa.
                                Okazało się, dwa lata to za mało
                                Attached Files
                                NORD EXPRESS

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎