Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Harbin Beer, Harbin Beer 10,5

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Harbin Beer, Harbin Beer 10,5

    Należący do koncernu AB InBev Harbin Beer Company (哈尔滨啤酒集团) to najstarszy browar w Chinach. Ciekawostką jest, że został założony przez... Polaka. Jan Wróblewski, pochodzący z Tarczyna był politycznym wygnańcem, a browar uruchomił w roku 1900 na potrzeby rosyjskich robotników budujących kolej trans-mandżurską.
    Harbin Beer to oczywiście lager. Nabyty w Chinach. Ma 10,5°Plato ekstraktu i 3,6% alkoholu.

    Barwa słomkowa. Krystalicznie przejrzysta.
    Biała średnioteksturowa piana. Szybko umyka, ledwo zdążyłem uwiecznić jej resztki. Obrączka wokół szkła przez kilka minut.
    Aromat jest arcynikły. Na upartego daje się wyczuć słodkawą słodowość i takież ryżowe odcienie.
    Smak w zasadzie nie istnieje (sic!). Jest słodkawy ślad ryżu i cień drewnianych, kartonowych słodów. Oczywiście nie ma mowy o żadnej goryczce czy chmielowych nutach.
    Średnie nagazowanie, jednak uciekające w miarę konsumpcji.
    Butelka 330ml z chińską etykietą i firmowym kapslem. Ten oszczędny ale elegancki kapsel najbardziej mi się ze wszystkiego podoba. Szkoda, że nie kolekcjonuję

    Nie ma o czym pisać. 3,5 w skali 1-10 za to, że może komuś uratować życie gasząc pragnienie. Cała reszta populacji, odpowiednio nawodniona powinna unikać tego produktu jak ognia. Ale że ogień to smok, a smok to Chiny, więc u nich Harbin Beer cieszy się ogromnym wzięciem
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • annadekiel
    Junior
    • 12-2016
    • 1

    #2
    "arcynikły" - dobrze to ująłeś. Mam nieodparte wrażenie, że dokumentnie wszystkie piwa chińskie jakoś dziwnie, nijako smakują. Nie mają żadnej głębi, tylko taka właśnie słoma...

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎