Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Piwoteka] Zacny Zalcman

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Piwoteka] Zacny Zalcman

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno złoty, słomkowy, zmętniony. [4.5]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, wolno opada. [4]
    Zapach: dominuje kolendra, delikatne aromaty słodowe, jest też lekko wyczuwalna kwaśność. [4]
    Smak: lekkie, orzeźwiające, przyjemna delikatna kwaśność, trochę nut słodowych, lekko wyczuwalna sól, nadaje wrażenia większej pełni. [4]
    Wysycenie: średnie, dobre. [4]
    Opakowanie: ciekawa grafika, duży plus za nawiązanie do Łodzi, jest komplet informacji. [4]
    Uwagi: warka do 13.12.2015, zdecydowanie lepsze od pierwszej warki.

    Moja ocena: [4.025]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 04-08-2015, 17:20.

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Na fali serii kwasów z Pinty spróbowałem gose z Piwoteki. Wrażenia bardzo pozytywne. Zacny Zalcman jest bardzo orzeźwiający, delikatna kwaskowość miesza się z lekką słodowością, a wszystko doprawione jest szczyptą soli. Bardzo ciekawe piwo. Tylko tej kolendry nie czuję...
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • Brat_Piwny
        Senior
        • 01-2009
        • 685

        #4
        Piwo jest jednak z Jana Olbrachta Rzemieślniczego. Świadczy o tym dzisiejszy wpis Piwoteki:
        Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19163

          #5
          Za kwasami nie przepadam, ale skoro jako pierwsze zapodałem sobie kwas od Pinty to poszedł za nim gose od Piwoteki. Głównie chciałem spróbować jak balansuje się sól z kwasowością i jak całość może być pijalna. Kolendry faktycznie brakowało, sól a raczej jakaś mineralność, którą kojarzę z solą nie za duża, kwas nie wykręcający gęby jak Berliner... jednym słowem jak ktoś lubi - pić! Ciekawe piwo, ale raczej nie wrócę do niego.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnożółty, mętny. [5]
            Piana: Biała, drobna, raczej wysoka, raczej trwała. [4]
            Zapach: Mocno kolendrowy, przypomina witbiera. [4]
            Smak: Piwo jest bardzo orzeźwiające. Kwasek przyjemnie współgra z kolendrą, a orzeźwiające właściwości piwa są podkreślone przez sól. Po przełknięciu zostaje w ustach przyjemny posmak słodowy, chlebowy. [4.5]
            Wysycenie: Wysokie, pasuje. [5]
            Opakowanie: Fajne są te opakowania, a lokalny patriotyzm zawsze na plus. [4.5]
            Uwagi: Bardzo fajne.

            Moja ocena: [4.325]

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Słomka, klarowne. [4.5]
              Piana: Znika w sekundę, sycząca. [2]
              Zapach: Kwiatowy, lekko winny, kolendra. [4]
              Smak: Zaskakujące. Słodkawe na wstępie ale zaraz potem uderza kwas. Sól daje o sobie znać na finiszu, jakby zamiast goryczki. [4]
              Wysycenie: Wysokie, mogłoby być niższe. [3.5]
              Opakowanie: Fajna etykieta, komplet informacji. [4.5]
              Uwagi: Warka 13.12.15 Jak dotąd jedyne piwo w stylu Gose które miałem okazję spróbować. Ciekawe i warte wypicia ale nie zrobiło na mnie jakiegoś niesamowitego wrażenia. (I sorki za zdjęcie - tylko prodiż był pod ręką)

              Moja ocena: [3.825]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 14-09-2015, 22:38.

              Comment

              • yassmen
                Senior
                • 11-2012
                • 288

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Lemoniadowe, lekko zmętnione. [4]
                Piana: Wielka pienistość po nalaniu. Po 10 sekundach ani śladu. [3]
                Zapach: Lekko cierpki, kwiatowy, kolendra i cytrusy. [4.5]
                Smak: Zimne jest bardzo orzeźwiające, nieco na podobieństwo witbiera. Wyraźna kolendra, rześkość znana z kwasów, chlebowo-miodowa słodyczka i sól. Po ogrzaniu słony posmak nie jest już taki fajny - dlatego 4. Ale jako całość, piwo bardzo ciekawe. [4]
                Wysycenie: Wysokie, pasuje do stylu. [4.5]
                Opakowanie: Proste, czytelne, z kącikiem kulinarnym i oryginalną koncepcją etykiety. [4.5]
                Uwagi: Moje pierwsze gose. Interesujące, ale fanem raczej nie zostanę.

                Moja ocena: [4.125]

                Comment

                • rgrzech
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 230

                  #9
                  Świetne piwo, dla mnie lepsze i wyraźniejsze niż gose z Bayerischer Bahnhof. Rześkie, zbalansowane i bardzo pijalne. Brawa dla Piwoteki

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowy, mętny. [5]
                    Piana: Średnia, biała, drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała, praktycznie nie zostawia śladów. [3]
                    Zapach: Kolendra, pszenica, lekko kwaśny, trochę brakuje mu intensywności. [4]
                    Smak: Wyraźny kwas(ale nie przesadzonu), kolendra, pszenica, lekko słone na finiszu, sprawia wrażenia pełnego, jednocześnie jest lekkie. [5]
                    Wysycenie: Średnie, idealnie pasuje do piwa. [5]
                    Opakowanie: Bardzo podoba mi się etykieta, komplet istotnych informacji, trochę zbyt podobne do innych piw z Piwoteki. [4.5]
                    Uwagi: Moje pierwsze gose, bardzo mi się spodobało, nie za kwaśne, nie za słone, lekkie i orzeźwiające, chyba najlepszy polski kwas ulubiony kwas. Jeszcze wczoraj myślałem, żeby dokupić Lodzer Mensch, ale Zacny Zalcman jest jeszcze lepszy. 20 Minut po wypiciu piwa i jeszcze się oblizuję z soli.

                    Moja ocena: [4.425]

                    Comment

                    • von_scheisse
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 488

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złota, lekko mętne. [4.5]
                      Piana: Piana niska, szybko redukuje się do obrączki i wyspy na środku. [3]
                      Zapach: Zbożowo-kolendrowy, z kwaśną nutą. [4.5]
                      Smak: W smaku na pierwszym planie wyczuwalna jest kolendra, na drugim zaś umiarkowana kwaśność przywodząca na myśl owoce mieszająca się ze zbożowością. Sól zaznacza się na samym finiszu, gdybym nie wiedział o jej użyciu, wcale bym jej nie wyczuł. Goryczki brak. Piwo jest cholernie pijalne. [5]
                      Wysycenie: Nagazowanie ciut powyżej średniej, co wzmaga pijalność. [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta zgodna ze stylem, który obrała sobie Piwoteka. Z pewnością wygląda estetycznie, jednak nie do końca czytelnie. Nie rzuca się też za bardzo w oczy na półce w sklepie. [4]
                      Uwagi: Świetne piwo.

                      Data przydatności do spożycia: 13.01.2016 r.

                      Moja ocena: [4.525]
                      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                      Comment

                      • GSE
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 424

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnożółty, prawie słomkowy, opalizujący [4]
                        Piana: mało obfita, wymuszona szybko znika, zostawia niewielki ślad [3.5]
                        Zapach: jak skwaśniały witbier - kefir z kolendrą [3.5]
                        Smak: to pierwsze gose jakie piłem i zapewniło mi bardzo ciekawe wrażenia: trochę jak solony kwach, zmiksowany z grodziszem i witem; bardzo pijalne (przez tą kwaskowatość); nie lubię przesolonych potraw, ale tutaj słony posmak nie jest bardzo intensywny i nie przeszkadza; na języku zostaje mydlano-kolendrowy aromat [5]
                        Wysycenie: optymalne [5]
                        Opakowanie: bardzo lubię ety z Piwoteki - bardzo estetyczne i nic im nie brakuje; musiałem wygooglać co to "sztibl" i "stange" (okazało się nawet, że mam takie szkło) [4.5]
                        Uwagi: partia z datą 30.11.16

                        Moja ocena: [4.25]

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9730

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty zamglony. [4]
                          Piana: Biała, średniowysoka, dość drobna i niezbyt trwała. [3.5]
                          Zapach: Słód i owoce tropikalne, może daleki powiew kiszonkowy, ale taki... z beczki dobrze zakiszonych ogórów . [3.5]
                          Smak: Kwaśny. Słony. Cytrusowy. Mój ulubiony posmak chlebowy, ale ta "łoda łod łogórków" szybko go przegania... [3]
                          Wysycenie: Gazu dużo, prawie szampańsko musuje. [4]
                          Opakowanie: Styl Piwoteki nie może jakoś skraść mego serca. [3.5]
                          Uwagi: Doceniam styl, doceniam piwowarski kunszt, ale gose to jednak coś wynaturzonego jest... . Chociaż, latem, wersja beczkowa jakoś lepiej mi weszła. Ocena na wyraźne życzenie mego kolegi Twardego .

                          Moja ocena: [3.35]

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #14
                            Kolor: Jasnozłoty, zmętniony.
                            Piana: średnio obfita, jednolicie drobnopęcherzykowa, całkiem trwała.
                            Zapach: Kolendra, w tle lekko kwaśna nuta, taki sobie.
                            Smak: Średnio kwaśny, słonawy, pszeniczny słód, kolendra, całkiem treściwe.
                            Wysycenie: Całkiem wysokie - pasuje.

                            Piwo równie smaczne jak w zeszłym roku, niestety na etykiecie zabrakło daty ważności.
                            Edit: Zabrakło również informacji o browarze, więc teoretycznie może to być inne piwo, w co jednak wątpię.
                            Last edited by rafalek21; 28-11-2016, 02:45.

                            Comment

                            • majeure
                              Senior
                              • 03-2011
                              • 315

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                              ...
                              Piwo równie smaczne jak w zeszłym roku, niestety na etykiecie zabrakło daty ważności.
                              ...
                              Data się odnalazła, jest pod etykietą, nadrukowana bezpośrednio na butelce.
                              Ale 'jaka' to jest data - 31.02.2017 . Ciekawe kalendarze mają w Piotrkowie Trybunalskim.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎