Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Too Young To Be Herod 2016

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Too Young To Be Herod 2016

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yoxik
    Senior
    • 10-2012
    • 427

    #2
    Artezan (Błonie): Too Young To Be Herod 2016
    Ekstrakt: 18.5% wag. | Alkohol: 8.0% obj. / 6% wag.
    Piana drobna, opada, zdobi szkło. Kolor czarny. Aromat słodko piernikowy, gorzka czekolada, kakao, przyjemnie świątecznie. Smak gorzka czekolada, kakao, przyprawy piernikowe, minimalnie na finiszu skórka pomarańczy. Piwo złożone, gładkie, z średnim ciałem, świąteczno ciastkową nie za wysoką słodyczą, gładką strukturą, wyczuwalną zaznaczoną goryczką, i nutą zajebistości. Świąteczne WOW.
    Również tutaj
    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

    Comment

    • Carlo22
      Senior
      • 05-2012
      • 182

      #3
      Tegoroczną wersję podsumuję w trzech słowach: marcepan w czekoladzie. Czy trzeba coś dodawać? Nie sądzę

      Comment

      • GSE
        Senior
        • 10-2002
        • 424

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnobrązowy, nieprzejrzysty [4]
        Piana: w wersji z beczki prawie jej nie było - dla mnie spoko, bo dostałem nalane prawie pod sam rant [3.5]
        Zapach: piernik, wanilia, czekolada [4]
        Smak: oblane mleczną czekoladą ciasteczka korzenne w płynie, pite z rozłupanego kokosa. ale posmak ziół i gorzkiego kakao jest dość męczący, więc ostatecznie cieszyłem się, że nie zamówiłem większej pojemności. pomarańcze wyczuwalne raczej w postaci posypki z pączków [4]
        Wysycenie: średnie, optymalne [4.5]
        Opakowanie: piłem z kranu podczas premiery, ale etykietę też widziałem i nie brakuje tam informacji (może poza IBU i rodzajem chmielu, ale to nie jest najważniejsze), grafika jak co roku - nawiązanie do "Misia", biały kapselek artezanowy [4]
        Uwagi: piwo dość drogie (w Artezan Pubie 15zł za 0,33l), ale warto się napić raz w roku

        Moja ocena: [3.975]

        Comment

        • GSE
          Senior
          • 10-2002
          • 424

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnobrązowy, nieprzejrzysty [4]
          Piana: w wersji z beczki prawie jej nie było - dla mnie spoko, bo dostałem nalane prawie pod sam rant [3.5]
          Zapach: piernik, wanilia, czekolada [4]
          Smak: oblane mleczną czekoladą ciasteczka korzenne w płynie, pite z rozłupanego kokosa. ale posmak ziół i gorzkiego kakao jest dość męczący, więc ostatecznie cieszyłem się, że nie zamówiłem większej pojemności. pomarańcze wyczuwalne raczej w postaci posypki z pączków [4]
          Wysycenie: średnie, optymalne [4.5]
          Opakowanie: piłem z kranu podczas premiery, ale etykietę też widziałem i nie brakuje tam informacji (może poza IBU i rodzajem chmielu, ale to nie jest najważniejsze), grafika jak co roku - nawiązanie do "Misia", biały kapselek artezanowy [4]
          Uwagi: piwo dość drogie (w Artezan Pubie 15zł za 0,33l), ale warto się napić raz w roku

          Moja ocena: [3.975]
          Last edited by GSE; 11-12-2016, 00:37.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ludzie, litości, teraz warkę z innego roku będzie uważać za inne piwo?
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Ludzie, litości, teraz warkę z innego roku będzie uważać za inne piwo?
              Też jestem zdziwiony. Te same parametry, to samo piwo. Niech ART połączy oba tematy.

              Comment

              • Rogerson
                Senior
                • 08-2012
                • 421

                #8
                W edycji 2016 oprócz znanych i lubianych: skórki pomarańczowej i ziaren kakaowca do piwa dodaliśmy ziaren tonki, która wniosła nuty marcepanu i wanilii.
                Jakby nie patrzeć jakaś modyfikacja w stosunku do wersji 2015 była

                Comment

                • yoxik
                  Senior
                  • 10-2012
                  • 427

                  #9
                  a jak za rok będzie inny dodatek to temat będzie trzeba rozdzielać, lepiej niech zostanie jak jest.

                  Kolejna degustacja piwo trzyma poziom ale.... wyszedł bardzo wyraźny tytoń i kiepy z popielniczki. Czyli słabo sie starzeje.
                  Również tutaj
                  https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #10
                    Nie piłem żadnego, ale znam tonkę na tyle, żeby stwierdzić, że jeśli została dobrze dodana i w odpowiedniej ilości, to nie będzie to kolejna warka tylko zupełnie inne piwo.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Głęboka czerń. [4]
                      Piana: Ciemnobeżowa, drobna, wysoka i średniotrwała. [3.5]
                      Zapach: Gorzka czekolada, kawa, ślad skórki pomarańczowej. [4]
                      Smak: Mięsista, wytrawna goryczka kawowo-czekoladowa, jednak bardziej czekoladowa. Taka, jak gorzka czekolada ze skórką pomarańczową. Jest coś jeszcze, nie wiem co, ale dopełnia smak i w sumie mi pasuje . [4.5]
                      Wysycenie: Jednak za wysokie, w paszczy miota się mi za bardzo... [3.5]
                      Opakowanie: Nie przemawia do mnie. Do takiego piwa wyobrażałbym sobie zupełnie inną etę, w klimacie konkretne zimy i deserowych smaków... [3.5]
                      Uwagi: Generalnie, takim smakom - raczej "nie".
                      Ale tutaj... "dlaczego nie...?" Mniam!

                      Moja ocena: [4.1]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎