Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Orkiszowe z miodem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, opalizujący. Dobrze koresponduje z kolorem etykiety. [4.5]
    Piana: Dość obfita, drobnopęcherzykowa, średniotrwała, delikatnie zdobi szkło. [4.5]
    Zapach: Średnio-intensywny miodowy z nutą słodu. [4]
    Smak: Miodowy, słodowy, średnio słodki. [4]
    Wysycenie: Średnie. [5]
    Opakowanie: Etykieta koresponduje z kolorem piwa, ładny papier, ładna butelka, kapsel dedykowany do piwa. Szkoda że nie ma kompletu informacji. [4]
    Uwagi: Warka z datą do 28.10.2014. Podobne do Ciechana Miodowego ale bardziej wytrawne w smaku. Całkiem przyjemne w odbiorze.

    Moja ocena: [4.125]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #47
      Choć nie przepadam za piwami smakowymi, to zdecydowałem się na kolejny wynalazek Kormorana. Kolor jasny, złoty zmętniony, ozdobiła początkowo obfita piana jasna z drobnych i średnich o pęcherzyków. Aromat to delikatne słody, miód plus minimalna goryczka. W smaku jest podobnie. Lekka kwaskowość kontruje miód, co daje efekt lekkości. Piwo nie jest zbyt słodkie co poprawia jego pijalność. No całkiem, całkiem…

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: żółty-jasny, zmętniony [3.5]
        Piana: Biała ze średnich i drobnych pęcherzyków, opadła do minimalnej warstewki. [4]
        Zapach: delikatne słody plus słodycz miodu. [3]
        Smak: Lekko kwaskowe z dodatkiem miodu i minimalnej goryczki, ujawniającej się podczas finiszu., [3.5]
        Wysycenie: Średnie do wysokiego, nie przeszkadza w piciu. [4]
        Opakowanie: Nowa etykieta w pastelowej barwie, chyba poprzednia była ładniejsza. [3.5]
        Uwagi: Piwo do powtórki

        Moja ocena: [3.4]

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnopomarańczowy,mętny,nieprzejrzysty. [4]
          Piana: Średniowysoka,biała,drobnoziarnista,trochę obklejała szkło,średniowysoka...po trzech minutach opadła do 3mm,pozostała do końca. [3.5]
          Zapach: Średni,przyjemny. Naturalnego miodu i owoców. [2.5]
          Smak: Miodowy z marakują,słodem i minimalną chmielową goryczką przechodzącą w niewielką gorzkawość. Piwo było kwaskowe i słodkawe,jednak słodycz nie była zapychająca. [4]
          Wysycenie: Nieduże od początku do końca. [3]
          Opakowanie: Butelka z tłoczeniami i pomarańczowożółtymi etykietami z podanym składem i ekstraktem,kapsel specjalny, "orkiszowy". [3.5]
          Uwagi: Partia do 31.12.2014,wypite 13.12'14. Przyjemne w smaku,ale chyba powinno się nazywać "Miodowe z orkiszem",bo miód jest jednak w przewadze.

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • robert19r20
            Member
            • 10-2010
            • 78

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof_IPA Wyświetlenie odpowiedzi
            Kolor: słomiana, opalizująca (jak na piwo pszeniczne niefiltrowane ok) [4.5]
            [b]SUwagi: piwo za 3,50 zł w Carrefourze. Gorsze od brata z browaru Miodnego - Kormorana. Bukiet zapachowy i smak średnio pełny. Nic ciekawego

            Moja ocena: [3.025]
            Ciekawe dlaczego w carrefour Chorzów kosztuje 6,11

            Comment

            • Winterstorm
              Member
              • 06-2014
              • 60

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, lekko zmętniony. Całkiem miły dla oka. [4.5]
              Piana: Śnieżnobiała, zaraz po nalaniu dość wysoka, stopniowo opada nieźle zdobiąc szkło, niestety na sam koniec zostają tylko małe fragmenciki na powierzchni. [4]
              Zapach: Zdecydowanie dominuje słodki, miodowy, z lekką nutką lipy. W tle przebijają się aromaty orkiszowe. Mógłby być nieco bardziej zrównoważony. [3.5]
              Smak: Wyraźna miodowa słodycz, która gra pierwsze skrzypce, ale jest też lekka kwaskowość i minimalna, ale jednak wyczuwalna obecność goryczki. Całkiem przyjemny. [4]
              Wysycenie: Niezbyt wysokie, gdyby je nieco podkręcić, piwo byłoby bardziej rześkie. [3.5]
              Opakowanie: Przyzwoite, z bogatym opisem i podstawowymi informacjami. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.8]

              Comment

              • Seruos
                Junior
                • 11-2015
                • 11

                #52
                Pod początek wątku, czyli w 2010 roku niektórzy mieli obawy, że Kormoran tworzy nowe wynalazki, a następnie znikają one z rynku i pojawiają się kolejne. Orkiszowe z miodem wciąż jest do nabycia w sklepach, właśnie popijam butelkę.

                Piwo jest słodkie. W pierwszym momencie czuć delikatnie miód, połączony jakby z czymś słodkim(kwiatowym?), następnie czuć goryczkę, a później w ustach pozostaje kwaskowaty posmak. Wysycenie piwa zdecydowanie nieduże. Nie powaliło mnie to piwo, w skali do 5 dałbym max 3,5.

                PS. Nie jestem ekspertem od miodu, natomiast ten kwaskowaty posmak kojarzy mi się z posmakiem jaki zostaje w ustach po miodzie gryczanym. Czytam etykietę i zabieg ten był zamierzony: "Kwaskowate posmaki pszeniczne doskonale komponują się ze słodyczą miodu". Czyli kwaskowatość pochodzi jednak od pszenicy.
                Last edited by Seruos; 20-11-2015, 00:41. Powód: dodatkowe uwagi
                http://www.imienin.pl

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #53
                  BARWA: Złota/miodowa, piwo nieprzejrzyste. [4]
                  PIANA: Biała, niska, po 1.5 min w postaci półksiężyca z mgiełką w środku, pozostawia kilka plamek na szkle. [2]
                  ZAPACH: Słodkawy. Miodowy i słodowy. [3]
                  SMAK: Miodowy, słodowy i lekko owocowy. Słodkawe i lekko kwaskowe ze znikomą goryczką. [4]
                  WYSYCENIE: Dotrwało do końca. [3.5]
                  OPAKOWANIE: Firmowa butelka ze skromnym tłoczeniem. Drobne zmiany na etykietach. Nowy kapsel. [3.75]

                  UWAGI: Warka do 15.11.2016 A/06, wypite 14.11'16. Z grubsza jest tak jak zapamiętałem, niezłe piwo.

                  Comment

                  • melor
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 364

                    #54
                    Poniżej dwie recenzje, jedna z 2013, kiedy to zaczynałem degustować i zapisywać wypite piwa rzemieślnicze i nie tylko rzemieślnicze, a druga z dzisiaj. Co ciekawe, piwo to niewiele się raczej zmieniło przez ten czas, ale zmienił się mój sposób podejścia i opisywania . Nie wiem dlaczego wtedy je tak nisko oceniłem, bo aż takie złe chyba nie było.

                    recenzja z 17.10.2013:

                    aromat: miodowy
                    piana: spora, obfita
                    kolor: bardzo jasny, słomkowy, koloru soku jabłkowego
                    smak: w smaku czuć prawdziwy miód, aczkolwiek nie tak bardzo jak w Miodnym. Czuć też jakieś zbożowe nuty. Chyba jest lekki metal. Za mała goryczka jak dla mnie. Za bardzo rozcieńczone jest to piwo. Coś jakby rozcieńczone Miodne...
                    Spore nagazowanie. Zdecydowanie za duże. To piwo jest niestety mdłe i jałowe. Nie za taką cenę...
                    uwagi: kapsel czarny

                    4/10

                    cena: 5,45 zł
                    ==============================
                    recenzja z 27.03.2017:

                    aromat: miodowy, zdecydowanie miód
                    piana: mała i szybko opada
                    kolor: jasnozłoty, lekko mętny
                    uwagi: kapsel nieczarny (Kapsel z nazwą browaru na czerwonym tle + napis "Dla najlepszych piwoszy na świecie!")
                    smak: Słodkie, miodowe. Czuję też zbożowe posmaki. Jest słodkie, ale nie przesadnie. Miód też czuć, ale nie na tyle żeby zdominował smak. Nagazowanie w normie. Łagodne w smaku, goryczki praktycznie nie ma. Pijalne piwo, szybko się pije.
                    6,5/10

                    cena: 5,59 zł


                    Podsumowując, zmieniło się raczej opakowanie: etykieta, butelka, kapsel, przez te 4 lata niż samo piwo. Nie pamiętam jednak, czy wtedy było to piwo dolnej i górnej fermentacji.
                    Cena się właściwie nie zmieniła, ale kupowałem w dwóch różnych miejscach (jedno w sklepie specjalistycznym, drugie w hipermarkecie), więc ciężko porównać.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #55
                      Warka: 03/01/2017 pite 23/06/2017

                      Ja to nawet miodowe potrafię wyleżakować i utlenić na miodowo
                      Pół roku czekało w lodówce na moją chęć na miodowe. Nie przepadam za miodem w piwie. Sam miód bardzo lubię, wszystkie rodzaje.
                      Piwo ? Po tym czasie nadal jest smaczne, nie zamula, nuta miodowa wyraźna lecz nie przytłacza. Udane miodowe.
                      Jak ktoś lubi ten "podstyl" to polecam.
                      Nawet grubo po terminie.

                      fota
                      Attached Files
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • michael50
                        Senior
                        • 06-2013
                        • 325

                        #56
                        Lekkie, smaczne i bardzo pijalne piwo. Na Kormoranie w zasadzie nigdy się nie zawiodłem i wiem, że jeśli biorę coś z twgo browaru, będzie co najmniej przyzwoicie. Tak było i tym razem. Piwko wypite po południu, do komputera, doskonale spełniło swe zadanie. Wypiłem ze smakiem, do dobrwgo piwa bazowego został dodany przyjemny miodowy aromat. Może minimalnie czuć było go sztucznością, ale to gdzieś na końcu ogólnie bardzo miłego wrażenia. Do tego ciemnozłoty kolor i średnie nagazowanie. Myślę, że jest to bardzo udane piwo, w sam raz na spokojną, deserową konsumpcję

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎