Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świąteczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sasza44
    Junior
    • 03-2014
    • 14

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czerń z rubinowymi przebłyskami pod światło, nie ma się do czego przyczepić. [5]
    Piana: Kremowa, zostaje do końca, jak najbardziej poprawna [5]
    Zapach: Chyba najmocniejsza strona tego piwa, bardzo ładny korzenny zapach, dominują głównie słodkie, ciasteczkowe nuty, gdzieś w tle jest zapach słodowy, raczej bez wad, ale fajerwerków też nie ma. [4]
    Smak: Smak słodkiego syropu, w prawdzie dobrze maskuje to alkohol, ale nie pije się tego po prostu przyjemnie. Jeśli ktoś lubi przesłodzoną herbatę - to jest właśnie ten smak. [1.5]
    Wysycenie: Trochę zbyt wysokie, ale bez większych zarzutów. [4]
    Opakowanie: Świąteczne piwo, ma zimową etykietę i typowy dla kormorana kapsel, jak najbardziej w porządku. [5]
    Uwagi: Byłby przyzwoity przedstawiciel piw specjalnych, ale ktoś przeholował ze słodyczą. Wydaje mi się, że dobrze mogłoby pasować do słonych przekąsek.

    Moja ocena: [3.2]

    Comment

    • Bernay
      Junior
      • 06-2014
      • 4

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardzo ciemny, brązowo- miedzieny [4]
      Piana: niska, drobnopęcherzykowata [3.5]
      Zapach: bardzo przyprawowy, z czego na pierwszy plan wychodzą goździki. Zdecydowanie przesadzony aromat w jedną stronę, do tego dochodzi bardzo przyjemny lekki piernik [3]
      Smak: jest słodko, ale na szczęście nie za słodko, piernik w piwie. [4]
      Wysycenie: w porządku [4]
      Opakowanie: świąteczne, nawet ładne [3.5]
      Uwagi: ciekawy świąteczny wypust.

      Moja ocena: [3.575]

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarnawy z rubinowymi przebłyskami. Ciężko ocenić ale chyba klarowne. [4.5]
        Piana: Beżowa, obfita, dość drobno zbudowana, zdobi szkło, trwałość najwyżej średnia. [4]
        Zapach: Średnio intensywny przyprawowy. Całość kojarzy się z piernikiem i zupą (bardzo silna dominacja ziela angielskiego), co niezbyt pasuje do piwa. [3.5]
        Smak: Dość słodkie, powinno być bardziej wytrawne bo słodkością zbliża się do "piwa z sokiem". W smaku w stosunku do zapachu na szczęście bardziej w stronę pienika niż zupy, jednak dalej ziele angielskie jest mocno wyczuwalne. Piwu brakuje, bądź jest przykryta nuta korzenna, której bym oczekiwał po nazwie. [3.5]
        Wysycenie: Wysycenie jest powyżej średniego, mocno zapychające jednak tekstura piwa powoduje że nie jest ono mocno gryzące. Nie mnie jednak mogło by być niższe. [4]
        Opakowanie: Jak to w Kormoranie bardzo dobra jakość etykiety, może nieco za ponura. Pełnego składu nie ma ale podano wszytkie przyprawy. [4.5]
        Uwagi: Warka z datą do 12.02.2015. Na pewno powinno mieć mniej ziela angielskiego i jak dla mnie powinno być bardziej wytrawne. Pomimo tego jest to całkiem niezłe piwo świąteczne (z przyprawami).

        Moja ocena: [3.675]

        Comment

        • boney
          • 10-2014
          • 33

          #64
          Piwo wypiłem, na początku mi smakowała, ale po kilku łykach jednak sama słodycz to za mało. Dla mnie to tylko piernik, nic innego nie wyczułem.
          W piwowarstwie domowym nie ma przegranych.
          Każde niepowodzenie czegoś uczy.
          Przegrasz dopiero wtedy, gdy nie spróbujesz!

          Comment

          • pavlo11111
            Member
            • 11-2014
            • 78

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemno-brunatny z rubinowymi refleksami [4]
            Piana: Niezbyt trwała, drobnopęcherzykowa, szybko redukuje sie do obręczy wokół tafli piwa [3.5]
            Zapach: Na początek coca-cola; potem lekkie przyprawy, pomarańcza; niezbyt intensywny [3.5]
            Smak: Mdława słodycz połączona z lekkimi przyprawami. Piwu brak jednak wyrazistości a dominująca słodkość przykrywa wszystko inne [3]
            Wysycenie: Na odpowiednim poziomie [5]
            Opakowanie: Klimatyczna, chociaż nie specjalnie do mnie przemawia [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.425]

            Comment

            • TheBobolo
              Member
              • 07-2014
              • 59

              #66
              Super aromat piernika i miodu, jednak zdecydowanie za słodkie. Gdzieś tam przebija się ten piernik w smaku, ale jest on niestety przysypany górą cukru.
              Begonia non omlet.

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ciemny brązowy, rubinowe refleksy pod światło, klarowny. [5]
                Piana: Żółtawa, średnio obfita, drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała, szczątkowy lacing pod postacią drobnych kropek [3]
                Zapach: Piernikowo-świąteczny, tak jak na etykiecie: cynamon, goździki, imbir, skórka pomarańczy. Słodki, dość intensywny [4]
                Smak: Właściwie taki sam jak w zapachu - piernikowy, mnóstwo przypraw(cynamon, goździki, imbir), odrobina pomarańczy, znaczna słodycz, średnie ciało, pije się dość ciężko, zostawia cierpki posmak. [3]
                Wysycenie: Średnio-wysokie, zdecydowanie przesycone [2.5]
                Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, podany skład. [4]
                Uwagi: Smakuje trochę jak zimny grzaniec, za słodkie. Niekoniecznie złe, ale zdecydowanie nie w moim stylu.

                Moja ocena: [3.475]

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #68
                  W tym roku zdecydowanie mniej słodkie, choć jak najbardziej piernikowe.
                  Przełożyło to się na zapach, który jest bardziej ubogi.
                  W smaku umiarkowanie słodko i ogólnie zachowawcze, a nawet wodniste jak na ten styl. Może w Olsztynie wzięli sobie do serca parę uwag z forum na temat lukru ??

                  Nie jest to ulubiony styl, ani mój, ani żadnego innego piwosza, ale to piwo właściwie smakowało mi od początku, a w tym roku jest mniej słodkie, więc szczególnie mogę polecić.
                  Warka 06.02.2017.

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnego hebanu, wpadający w czerń [4]
                    Piana: beżowa niezbyt intensywna z drobnych i średnich pęcherzyków. [4]
                    Zapach: lekko słodkawy od ciemnych słodów plus przyprawy: goździk i imbir dominują. Trochę cytrusów i innych przypraw w nucie ziołowej ale tak na aby - aby. Do piernikowego aromatu jednak brakuje trochę [3.5]
                    Smak: słodkawo. Karmelowo-czekoladowo. Wychodzą z czasem przyprawy goździk, imbir i cynamon. Goryczka minimalistyczna. [3]
                    Wysycenie: Średnie - optymalne [4.5]
                    Opakowanie: Jak na Kormorana przystało - przyzwoicie dobrze. [4]
                    Uwagi: Ogólnie trochę za słodko i zbyt mało przypraw łącznie z chmielem.

                    Moja ocena: [3.45]

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #70
                      Dostępna w sklepach jest już tegoroczna wersja z terminem do 12.02.2018.

                      Moim zdaniem jest słabsza, przede wszystkim za słodka. Piernik obecny i stosowne przyprawy też obecne, ale piwo jest pozbawione głównych zalet tradycyjnego piwa, zbyt ulepkowate i zwyczajnie słabsze od warek z poprzednich lat.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #71
                        Jeśli chodzi o zapach to nic nowego, dużo słodkiego piernika i zioła.
                        Natomiast w smaku jest inaczej, już nie jest tak słodko jak rok temu. Oczywiście jest piernik, ale bardziej z dodatkiem ziół niż cukru. Można, o dziwo, wyczuć też popiołową goryczkę.
                        Ogólnie Świąteczne z terminem do 23.02.2019 jest lepsze niż rok temu.

                        Comment

                        • grodek
                          Senior
                          • 06-2015
                          • 527

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny brąz z rubinowymi refleksami pod światło; klarowne. [5]
                          Piana: Beżowa, obfita i trwała. Drobnopęcherzykowa, ładnie oblepiająca szkło. [5]
                          Zapach: Przyjemny, kojarzący się z piernikiem polanym czekoladą. Wyczuwalne przyprawy (goździki, cynamon, imbir, wanilia) oraz pomarańcza z odrobiną czekolady. [4.5]
                          Smak: Treściwe w smaku, słodkie z nutami czekolady oraz paletą przypraw charakterystycznych dla piernika (podobnie jak w aromacie). Goryczka niska, przez co piwo jest typowo deserowe, z dość dużą słodyczą. [4]
                          Wysycenie: Średnio wysokie. [4.5]
                          Opakowanie: Firmowy kapsel, brak dokładnego składu (chmiele, drożdże), etykieta średnio przypadła mi do gustu. [3.5]
                          Uwagi: Lubię piernika, więc dość wysoko oceniłem piwo. Do wypicia na deser, od czasu do czasu, chociaż ze względu na słodycz piwa pojemność 0,5L jest jak dla mnie zbyt duża. Butelka o pojemności 0,5L, termin do 16.03.2019.

                          Moja ocena: [4.325]
                          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                          Comment

                          • LESNICZYy
                            Senior
                            • 01-2018
                            • 950

                            #73
                            Smak coli z piernikiem , mimo tego dziwnego smaku nawet wchodzi , alkohol dobrze ukryty .
                            Attached Files

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #74
                              Dawno nie piłem tego piwa, chyba ostatnio trzy lub nawet cztery lata temu.
                              Jak pamiętam to prawie nic się nie zmieniło. W smaku treściwie i na bogato, słodko, ale bez mdłego lukru, za to sporo piernika z ziołami wszelkiej maści. Chyba bardziej pikantne niż wcześniej. Zapach zdecydowanie piernikowy. Szkoda, że zmienili etykietę na gorszą.
                              Dobre piwo na zimę, choć tej zimy coś mało ostatnio nawet u mnie na Mazurach. Najlepiej spożyć do 28.02.2025.

                              Comment

                              • Admirador
                                Senior
                                • 03-2015
                                • 431

                                #75
                                Przedziwne jest to piwo. Podzielam opinie kolegów, którzy wskazywali na skojarzenia z piernikiem, ale też z colą. Słodkie, ale nie jest to jednak klasyczny "ulep". Specyficzny mix, pomimo obaw ... wypiłem z przyjemnością. Ale piwo jak dla mnie - do wypicia raz do roku i tylko przy minus ileś za oknem. Zresztą jeśli się nie mylę i jak by nazwa wskazywała, to jest sezonowy wypust, więc w maju czy wrześniu i tak raczej nieosiągalny.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎