Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Bafomet

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomN
    Senior
    • 03-2013
    • 106

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny. [5]
    Piana: Brązowa, drobna, znaczy szkło. Szybko redukuje się do obwódki. [3]
    Zapach: Dominacja orzechów, dodatek wanilii, czekolady, alkohol, żelazo, wysuszona bułka. kawa przebija się z trudem.
    Trochę bardziej urozmaicona Soplica orzechowa. [3.5]
    Smak: Odpychająca gorzała, spiryt aż nosem idzie. Gorzka czekolada, cierpkość kawy, jakaś tam wanilia i znów żelazo. [1.5]
    Wysycenie: Znacznie za wysokie. [3]
    Opakowanie: Piekielnie ładne, minusik za niekompletne informacje o składzie. [4.5]
    Uwagi: Okropne. Zwiedza kanalizację. Pierwszy RIS jakiego wylałem...

    Moja ocena: [2.75]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomN Wyświetlenie odpowiedzi
      Kolor: Czarny. [5]
      Piana: Brązowa, drobna, znaczy szkło. Szybko redukuje się do obwódki. [3]
      Zapach: Dominacja orzechów, dodatek wanilii, czekolady, alkohol, żelazo, wysuszona bułka. kawa przebija się z trudem.
      Trochę bardziej urozmaicona Soplica orzechowa. [3.5]
      Smak: Odpychająca gorzała, spiryt aż nosem idzie. Gorzka czekolada, cierpkość kawy, jakaś tam wanilia i znów żelazo. [1.5]
      Wysycenie: Znacznie za wysokie. [3]
      Opakowanie: Piekielnie ładne, minusik za niekompletne informacje o składzie. [4.5]
      Uwagi: Okropne. Zwiedza kanalizację. Pierwszy RIS jakiego wylałem...

      Moja ocena: [2.75]
      Zgadzam się w 100% z tą oceną. Wziąłem łyka i wylałem. Warka do 19.12.2018.
      Last edited by rafalek21; 31-01-2017, 18:31.

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
        Piana: Beżowa, drobne pęcherzyki, utrzymuje się warstwą na powierzchni. [4]
        Zapach: Orzech laskowy, mleczna czekolada, nutki likierowe w stylu baileys. [4.5]
        Smak: Mało słodyczy, dość wodniste. Orzech, wanilia, czekolada. Goryczka wysoka, czekoladowa. Wyraźne rozgrzewanie przy przełykaniu. [4]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Fajna etykieta, niedokładny skład. [4]
        Uwagi: Warka 2.03.17 Zapach bardzo przyjemny, nie tak waniliowy jak na początku chociaż brakuje tu też typowych nut utlenienia. W smaku gorzej, zbyt wytrawne w stosunku do tego co zapowiada zapach. Poprawne ale nie zachwyca.

        Moja ocena: [4.225]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 31-01-2017, 22:50.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Prawie czarny jak pewnie w piekle, w którym być może smażył się będzie Nergal. [4.5]
          Piana: Brązowa, drobna, bardzo wysoka i trwała, mogłaby lepiej zaznaczyć ślad na szkle. [4.5]
          Zapach: Rzeczywiście orzechy plus wanilia. Nic więcej nie czuję. [3]
          Smak: Treściwe, słodowe, niska goryczka, tępy alkohol, mało owoców. Jest czekolada, ale to nie jest RIS moich marzeń. [2.5]
          Wysycenie: Za duże. [2.5]
          Opakowanie: Ładna buteleczka, ale przegięcie w składzie. Jakie drożdże, a przede wszystkim jakie chmiele ?? [3.5]
          Uwagi: Bardzo orzechowy RIS, niezbyt mi posmakował.
          Warka 19.12.2018.

          Moja ocena: [3.025]
          Last edited by DariuszSawicki; 11-02-2017, 18:06.

          Comment

          • SeeJay
            Senior
            • 04-2016
            • 239

            #20
            Nie wiem czy ktoś tutaj ma podobne zdanie do mojego, że pierwsza warka była zdecydowanie lepsza od aktualnej. Piwo miało swój niepowtarzalny smak, różniący się od RISów obecnych na rynku.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #21
              Piłem dwa dni temu z kranu, zatem przypuszczam, że to nowa warka.

              W aromacie orzech laskowy, troszkę włoskiego oraz wafelki kakaowe. Alkoholu brak.
              W smaku ciemna czekolada, znowu wafelki kakaowo-orzechowe. Gładkie, alkoholu nie za wiele. Goryczka palono-kawowa. Wanillia chyba robiła za tło.

              W miarę jednowymiarowe, ale mi smakował. Ciekawa i unikalna nuta orzechowo-kakaowa.
              Dwóch pewnie bym z rzędu nie chciał wypić, jedno warto.

              0,4l za 18zł
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Pinio74
                Senior
                • 10-2003
                • 3881

                #22
                Warka 19/12/2018.
                W aromacie przeważa orzech laskowy, czekolada, lekka wanilia. W smaku też orzech laskowy, taki likierowy, gorzka czekolada, trufle. Alkohol lekko wychodzi na finiszu. Piwo jest mniej wytrawne, niż poprzednia warka, ale w smaku jest dość ciekawe. Tak jak pisze Długas nuta orzecha laskowego i kakaowych wafelków jest bardzo wyraźna. Te orzechy kojarzą mi się z nalewką Soplicy. Jak dla mnie smaczne. Kupione w Winotece Płockiej na ul. Kolegialnej.
                Last edited by Pinio74; 25-03-2017, 17:46.
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                • mmax88
                  Member
                  • 01-2017
                  • 36

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Prawie ciemne, nieprzejrzyste, bardzo głęboki kolor [5]
                  Piana: Obfita - nie nalewane delikatnie, raczej normalnie i trochę pianę wybiło [4]
                  Zapach: Czekolada, wanilia, troszkę kawy, orzechy - przepiękny! [5]
                  Smak: Gorzka czekolada, paloność, kawa. Nie jest aż tak gładkie jak bym oczekiwał, nie jest też zbytnio gęste jak na RISa. [4.5]
                  Wysycenie: Niskie do średniego, choć wg moich preferencji osobistych mogłoby być niższe [4]
                  Opakowanie: Ładne, chociaż jakoś specjalnie z kapci nie wyrywa. [4]
                  Uwagi: Warka do 19.12.2018

                  Moja ocena: [4.6]

                  Comment

                  • KlossJ23
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 136

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnobrązowy, niemal czarny, nieprzejrzysty [4.5]
                    Piana: Niewysoka drobnopęcherzykowa, trwała [4.5]
                    Zapach: Wanilia, kakao, czekolada, toffi, wszystko w stężeniu prowokującym ślinotok [5]
                    Smak: Czekolada z wanilią, wyraźna palona goryczka, odrobina popiołu, dobrze wyczuwalna nuta słodowa ale bez słodyczy, piwo jest raczej po wytrawnej stronie mocy. Alkohol praktycznie nieobecny [4.5]
                    Wysycenie: Nieco zbyt niskie [4.5]
                    Opakowanie: Stylowe charakterystyczne dla browaru [5]
                    Uwagi: Jak dotąd najlepszy RIS jaki w życiu piłem. W smaku gładki, dobrze ułożony.

                    Moja ocena: [4.7]
                    Last edited by KlossJ23; 25-11-2018, 18:40.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #25
                      Na pewno na ecie jest napisane że to piwo uwarzono w Wąsoszu a nie w Budziszynie ? Od chyba conajmniej roku Perun ma już własny browar i nie kontraktuje w Wąsoszu ale może i jedzie na 2 baty z produkcją
                      Ostatni post nt Bafo z Wąsosza jest z połowy 2017 roku.
                      Last edited by Cooper; 25-11-2018, 18:51.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • KlossJ23
                        Senior
                        • 08-2013
                        • 136

                        #26
                        Oppsss.. rzeczywiście Budziszyn, wyprodukowano w dniu 12.03.2018.
                        Jeśli jest osobny wątek dla Bafometa budziszyńskiego to proszę Adminów o przeniesienie mojej oceny we właściwe miejsce
                        Last edited by KlossJ23; 25-11-2018, 19:09.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎