Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] RIS Blended Barrel Aged

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny. [5]
    Piana: No, niska i nietrwała, ale czy to musi być zarzut w stosunku do RISa? [3]
    Zapach: Przyjemny aromat przypominający mocne alkohole, do tego zapachy czekoladowe i kawowe. Pojawia się delikatna nutka czerwonych owoców, chociaż to może pochodzić z leżakowania. Niemniej sądziłem, że będzie bardziej złożone. [4]
    Smak: Piwo treściwe, ciężkie, jednoczesnie dosyć gładkie. W smaku interesujące - raczej zdominowane przez posmaki beczkowe i alkoholowe (ale nie mam tu na myśli rozpuszczalnikowego aromatu czy odalkoholowej goryczy typowej dla nieułożonego piwa, ale raczej posmaki mocniejszych alkoholi - czyli właśnie te z beczek). Z czasem te alkohole zaczynają nieco męczyć; trochę za mało RISa w tym RISie jak dla mnie. Przydałoby się mocne uderzenie czekolady czy kawy. [4]
    Wysycenie: Właściwie brak, więc fajnie. [5]
    Opakowanie: Informacji komplet, nawet ładna eta. [4.5]
    Uwagi: Nawet fajne, acz dupy nie urwało. Pewnie czasem sięgnę po lane w knajpie.

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brunatny, wpadający w czarny, nieprzenikniony [4.5]
      Piana: beżowa z drobnych głównie pęcherzyków, opadła praktycznie do zera [2.5]
      Zapach: Ciemne i palone nuty z kawą i czekoladą gorzką mieszają się z suszonymi owocami (śliwką), likierem, wanilią od drewna i dodatkiem mocnych alkoholi – whisky i Burbona [4]
      Smak: dominują palone słody z kwaskiem na finiszu. Gorzka czekolada z mocną kawą miesza się z suszonymi owocami oraz nutami whisky i mocnego wina. Goryczka wyczuwalna jest z czasem, stanowi połączenie przyprawy chmielowej i palności oraz alkoholowości. Ogólnie piwo jest wytrawne [3.5]
      Wysycenie: Niskie, idealne [5]
      Opakowanie: fajny front i b dobra informacja na kontrze. [4.5]
      Uwagi: Jak na RIS-a piwo jest całkiem lekkie, a nawet ciut wodniste. Zapach lepszy od smaku

      Moja ocena: [3.75]

      Comment

      • GSE
        Senior
        • 10-2002
        • 424

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny z brunatnymi refleksami [4.5]
        Piana: jasnobrązowa i drobnoziarnista, szybko redukuje się do obrączki [4]
        Zapach: intensywne kakao, kawa, czekoladki z likierem wiśniowym [5]
        Smak: pyszne, trochę kwaskowate płynne wiśnie w czekoladzie albo palony likier z ciemnym kakao; na początku po przełknięciu grzeje w przełyk, pozostawia lekki posmak alkoholowy, ale taki szlachetny, kojarzący się z whisky lub bourbonem (więc nawet nie trzeba sprawdzać w jakich beczkach było trzymane), a ogólnie alkohol jest dobrze ukryty; po kilku łykach wydaje się trochę za bardzo wodniste jak na podany ekstrakt [4.5]
        Wysycenie: zgodne ze stylem - niewielkie, nie przeszkadza [4]
        Opakowanie: jeździec bez głowy - graficznie do mnie nie przemawia, chociaż kolorystyka (czarny-srebrny-żółty) jest niezła; napis "leżakowanie wskazane!" wziąłem sobie do serca i przetrzymałem kilkanaście miesięcy, co prawda nie w zalecanej temperaturze 4-6C; podane wszystkie informacje, których trzeba; kapsel z logo browaru [3.5]
        Uwagi: warka 08/03/2016 (już nawet nie pamiętam kiedy kupiłem, ale było to jedno z dwóch piw, które w piwnicy przeleżały najdłużej)

        Moja ocena: [4.55]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #19
          Aromat się nie zmienił. Ciemne słody z nutami kawowo-czekoladowymi mieszają się z alkoholowymi (likierowymi) nutami, suszonymi owocami i wanilią od drewna plus szlachetne alkohole. W smaku jest dalej wytrawne, treściwe z narastającą goryczką po kolejnych łykach. Rolę główną wiodą palone słody, zmieszane z nutami szlachetnych alkoholi. Na finiszu wyłazi jednak spirytusowa alkoholowość i wraz z ogrzaniem coraz mocniej odczuwalny jest kwasek od palonych słodów.
          Ciekawy RIS ale nie należy do najlepszych.

          Comment

          • SeeJay
            Senior
            • 04-2016
            • 239

            #20
            Ja w tym RISie kawy nie czuję kompletnie. Likier, suszona śliwka, beczka, a w "beknięciu" delikatne nuty chmielowe. W zapachu drożdże i subtelna wanilia. Może trochę czekolady?
            Jak lubię alkoholowe RISy to 500 ml tego piwa może jednak męczyć - jest zbyt wyraźnie odczuwalny, więc plus za "trzytrzydziestkę".

            Podsumowując piwo bardzo dobre, godne polecenia, ale brak mu jednak pewnego dopieszczenia.

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny, prawie czarny, praktycznie nieprzejrzysty. [4.5]
              Piana: Niska, brązowawa, nietrwała, [3]
              Zapach: Dość intensywny aromat kakao i czekoladek z likierem wiśniowym, dalej beczka rumowa, tytoń i odrobina wanilii. Przyjemne połączenie. [4.5]
              Smak: Karmelowa słodycz, kakao, delikatnie palone, rum, odrobina whisky, ale alkoholowe nie jest, lekko taniczne(od beczki), średnia(może lekko ponad) goryczka. [4]
              Wysycenie: Niskie - dobrze pasuje [4.5]
              Opakowanie: Ładna etykieta, komplet informacji. [4.5]
              Uwagi: Smaczny RIS, bogaty aromatycznie i smakowo, beczkowanie miało znaczny wpływ na to piwo, wyszło tak na granicy umiaru, ale mi osobiście smakowało. Warka do 22.11.2017

              Moja ocena: [4.15]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9730

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, pod światło widać brązowawe refleksy. [4]
                Piana: Beżowa, drobna, niezbyt wysoka i kompletnie nietrwała... [2.5]
                Zapach: Nalewka owocowo-pestkowa, karmel i czekolada mleczna. [4]
                Smak: Karmel, suszone owoce, chyba waniliowa lepkość, delikatny alko jednak trochę drapie. [3.5]
                Wysycenie: Dość niskie, ale jak na RIS-a to spore. [4]
                Opakowanie: Jeździec bez głowy na demonicznym pegazie, wyszczerbiony topór w dłoni. Mam nadzieję, że mi się to nie przyśni... . [4]
                Uwagi: Jak dla mnie, zbyt słaby pazur (oprócz ety ), zbyt wiele karmelowego mlaskania. A "barrel aged" i inne "blended" nie powodują, że czuję się "impressed"... .

                Moja ocena: [3.65]

                Comment

                • melor
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 364

                  #23
                  aromat: intensywny, stoutowy, trochę alko
                  kolor: czarny
                  piana: znikoma i szybko znika
                  smak: Niestety już od pierwszego łyka przebijają się nieprzyjemne rozpuszczalnikowe nuty. Paloność jest zdecydowanie za słaba jak na RISa. Co z tego że piwo przeleżało 10 miesięcy w beczkach po niewiadomo czym, skoro jest słabe? Beznadzieja. Unikać z daleka!
                  Wypiłem do końca, ale w smaku jest złe. Wydaje mi się że nie ma tych 10,5%, tylko mniej...
                  4/10

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Prawie czarny, nie widać przebłysków pod żarówkę. [4.5]
                    Piana: Jasnobrązowa, krótka. [2]
                    Zapach: Po odkapslowaniu whisky, ale szybko uleciał ten aromat. Natomiast bardzo trwałe i przyjemne jest odczucie pralinek, mlecznej czekolady z suszoną śliwką. Ta whisky tak do końca nie odleciała... [4.5]
                    Smak: Nisko palone, słodycz średnia, owocowo-czekoladowa, pełne i treściwe w odczuciu. Goryczka średnia w kierunku niskiej kawowo-ziołowa, whisky wyczuwalne również na języku, choć nie drapie w gardle. Ogólne wrażenie rozproszenia wszystkich doznań smakowych. [3.5]
                    Wysycenie: Za duże jak na RIS. [3]
                    Opakowanie: Pełny skład, info czytelnie rozmieszczone. Nie wiem czy to czwarty jeździec z Apokalipsy bez głowy i z toporem, czy inne licho. [4]
                    Uwagi: Smak trochę zawiódł po świetnym zapachu. Może za rok piwo będzie bardziej ułożone. Warka 22.11.2017.

                    Moja ocena: [3.75]

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #25
                      Piwo sie zmieni tylko czy na lepsze? Miałem z tej samej warki dwie sztuki, druga poszła pół roku później i jakoś nie zmieniłem opinii o tym RIS-ie

                      Comment

                      • Dzoshu
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 496

                        #26
                        Kolor: Czarny, nieprzejrzyste.
                        Piana: Niezbyt obfita, sycząca, szybko maleje do obrączki wokół szkład.
                        Zapach: Suszona śliwka, winogrono, marcepan. Pachnie dobrze.
                        Smak: Lekko cierpkawe, umiarkowanie słodkie. Nadal bimbrowo alkoholowe chociaż już nie tak jak na początku. Goryczka wysoka. Wyraźnie rozgrzewanie podczas przełykania.
                        Wysycenie: Wysokie, szczypiące.
                        Opakowanie: Fajna etykieta, firmowy kapsel, niedokładny skład.
                        Uwagi: Warka 08.03.2017 Zdecydowana poprawa w stosunku do świerzego. Bardzo fajny zapach. Nadal tylko średniak.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #27
                          Termin 17.11.26, pite 18.02.05
                          W aromacie słodkawo. Gorzka kawa miesza się z deserową czekolada i marcepanem plus suszona śliwka. Przyjemna, likworowa alkoholowość.
                          W smaku gęsto, słodkawo-likierowo. Palone nuty czekoladowe i kawowe mieszają się z marcepanem, likworem, rumem i karmelkiem. Nuty drewniano-waniliowe z czasem ujawniają się dosłownie „muśnięciem”. Mały kwasek na finiszu. Goryczka znikoma, więcej język drażni wysycenie i alkohol. Wyraźny efekt ściągania na podniebieniu.
                          Wysycenie ponad średnie, ale jakoś – dziwne – nie przeszkadza.
                          Piwo bardzo dobrze się ułożyło. Warto było czekać.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎