Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Browar.biz jest jednym z moich ulubionych portali, a przy tym najlepszym o tematyce piwnej - dlatego chcę dorzucić również swój wkład w to aby cały czas funkcjonował na swoim poziomie i nadal się rozwijał. Jako dokładający się do jego utrzymania mam poczucie że w jakimś stopniu uczestniczę w zwiększaniu świadomości piwnej społeczeństwa, ponieważ browar.biz odgrywa w tym chyba największą rolę w Polsce, a ja przyczyniam się do istnienia tego portalu.
Rzeszowiak
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Browar na Jurze: [Pinta] Stare Ale Jare
Ekstrakt: 14.0% wag. | Alkohol: 5.0% obj. / 3.75% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 4.127
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 2 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 29-01-2014, 23:22
Szakali Szakali is offline
Senior

Miejscowość: Kobiór
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Ładny ciemny bursztyn . [5]
Piana: Gęsta czapa wystająca 1 cm ponad kufel , utrzymuje się przez cały okres picia , łatwa do wzbudzenia. [4.5]
Zapach: W zapachu sporo karmelu i nut kwiatowych i miodowych . Czuć także bardzo przyjemny dla mnie trudny do zidentyfikowania zapach [4.5]
Smak: W smaku świetnie zbalansowana słodowość dobrze współgrająca z przyjemną goryczką . W tle posmaki karmelu i kwiatowo miodowe . Piwo jest bardzo pijalne .
Po mocniejszym ogrzaniu pojawia się także solidna chmielowość . [4.5]
Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
Opakowanie: ładna butelka , wszystko jak trzeba. [5]
Uwagi: Kupione w Tyskim świecie piwa za chyba 6.50 .
Bardzo dobre piwo , warto spróbować .
Będzie co jakiś czas gościć na moim stole .

Moja ocena: [4.55]
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2014, 11:28
Firaxis Firaxis is offline
Member

Miejscowość: Łódź

Kolor: kolor miedziany, klarowny [4.5]
Piana: ładna, srednipecherzykowa, szybko opada [3.5]
Zapach: slodowy z lekka nuta chmielowa [3.5]
Smak: głownie slodowosc znutami chmielowymi, goryczka nieduza ale sprawia, ze piwo nie jest meczace [4]
Wysycenie: odpowiednie [4.5]
Opakowanie: jak to u Pinty, wszystko jak trzeba. [5]
Uwagi:

Moja ocena: [3.875]
Odpowiedz cytując
Stare 14-02-2014, 18:53
Fotka Użytkownika: Seta
Seta Seta is offline
Piję piwo

Miejscowość: Biłgoraj

Kolor: Mocna herbata, klarowny, bardzo ładny i stylowy. [5]
Piana: Ładna, trwała, średnio intensywna, nieźle brudzi szkło. [4]
Zapach: Słód, estry i żywiczny chmiel w zbliżonym średnim natężeniu. Lekka kukurydza na pograniczu wyczuwalności, ale w alcie bym ją dopuszczał. [4]
Smak: Bardzo dobry balans między sporą pełnią, lekkim karmelem i kwaskiem oraz sporą goryczką, finisz średnio-goryczkowy, ale [4.5]
Wysycenie: Średnio-niskie. Super! [4.5]
Opakowanie: Fajna nazwa, kompletne informacje, stonowane kolory, tylko ten rysunek średni. [4.5]
Uwagi: 2014-07-15 - zmienili datownik! Świetne, oryginalne piwo. Za rzadko je piję!
No, Pinta opisana.

Moja ocena: [4.3]
Stare 14-02-2014, 20:49
zolt zolt is offline
Junior

Kolor: Kolor miedziany, przejrzysty, idealnie klarowny. [4]
Piana: Piana początkowo obfita, po jakimś czasie opada i tworzy kożuszek. Podczas picia nieregularnie oblepia szkło - plackami, nie pozostawiając obrączek. [4]
Zapach: Zapach głównie słodowy z karmelowymi akcentami. Nic wybitnego, ale taki styl. Chmieli nie wyczuwam w ogóle. [3.5]
Smak: W smaku podobnie jak w aromacie, głównie słód i karmelowe akcenty. Goryczka niewielka i w żaden sposób nie próbuje dominować smaku. Raczej go dopełnia. Wolałbym jej trochę więcej. ;-) [3.5]
Wysycenie: Wysycenie jest średnio-niskie. Odpowiednie, nie zapycha żołądka. [4.5]
Opakowanie: Sama etykieta nie zwraca mojej uwagi. Jest, bo musi być. Nie zachwyca. Wszystkie najważniejsze informacje są zawarte na etykiecie. [3]
Uwagi:

Moja ocena: [3.6]
Odpowiedz cytując
Stare 16-02-2014, 19:05
Fotka Użytkownika: BartekBraku
BartekBraku BartekBraku is offline
Junior

Kolor: barwa ciemnomiedziana, pod światło wciągające rubinowe odmenty [4.5]
Piana: obfita, średnie pęcherzyki, biel złamana żółcią, ładnie oblepia szkło [4]
Zapach: To altbier więc szału "ni ma" i "nie bydzie" wyraźna nuta słodowa i drożdżowa [3.5]
Smak: typowo słodowy, goryczka nie jest wysoka ani niska ale wyraźnie zalega na podniebieniu, brakuje temu wszystkiemu jakiegoś wyrazu [3]
Wysycenie: średnie [3.5]
Opakowanie: Pinty standard, ale utrzymanie tonacji brązowej sprawia, że pominie się takie coś wzrokiem [3]
Uwagi: Nie jest to wybitnie pijalne piwo, jest z rodzaju tych: "jak już otwarłem to wypijem" Do zapomnienia.

Moja ocena: [3.375]
Odpowiedz cytując
Stare 27-02-2014, 22:30
Fotka Użytkownika: Aanruvo
Aanruvo Aanruvo is offline
Member

Miejscowość: Trójmiasto

Kolor: Miedziano - czerwony, bardzo ładny. [5]
Piana: Niska na początku, redukuje się do naprawdę znikomego kożuszka. Delikatnie oblepia ścianki szkła. [3.5]
Zapach: Zbożowość przeplata się ze słodowością, a do tego bardzo delikatne akcenty ziołowe. [4]
Smak: W pierwszym planie słodowa słodycz, która zaraz jest kontrowana przyjemną, dosyć solidną goryczą. Kojarzy mi się też z jakimiś ciasteczkami, chociaż to odczucie z pewnością jest subiektywne. [4]
Wysycenie: Średnio wysokie. [4]
Opakowanie: Pinta jak zwykle trzyma poziom. [5]
Uwagi: Bardzo dobre, "normalne" piwo

Moja ocena: [4.05]
Odpowiedz cytując
Stare 13-03-2014, 20:52
Biniauer Biniauer is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Łódź

Kolor: Miedziany, piwo klarowne [4]
Piana: Wysoka, obfita, drobnopęcherzykowata, długo utrzymuje się na piwie, oblepia szkło. Brawo. [5]
Zapach: Słodowy, lekki karmel, melanoidyny. W tle przebija się również delikatny kwasek. Ogólnie jednak aromaty są dość słabe. [3.5]
Smak: Również słodowo. Goryczka średnia, krótka, fajnie kontruje słodowość. [4]
Wysycenie: Średnie. [4.5]
Opakowanie: Estetycznie i jak zwykle w przypadku Pinty komplet informacji o piwie. [4.5]
Uwagi: Bardzo przyjemne piwko. Warka do: 2014-07-15. Świetnie, że oprócz różnej maści piw nowofalowych Pinta warzy takie piwa.

Moja ocena: [3.975]
Odpowiedz cytując
Stare 16-03-2014, 04:52
gebruiker gebruiker is offline
Senior

Kolor: Miedziany, przyjemny [4]
Piana: Ładna, dość trwała, ładnie oblepia szkło [4]
Zapach: Głównie słodowy, pojawia się również lekki karmel, chmiele niewyczuwalne [3.5]
Smak: Przede wszystkim słodowy, podobnie jak w aromacie pojawia się lekki karmel, goryczka średnia, nie zalegająca, mogłaby być nieco wyższa [3]
Wysycenie: w sam raz [4.5]
Opakowanie: Lubię pintowe etykiety, ta niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale plus za standardowy zestaw informacji [4]
Uwagi: Dzięki temu piwu polubiłem alty, określane często jako nudne, ale czasem trzeba odpoczac od chmieli z USA. Warka do 15.07.14.

Moja ocena: [3.45]
Odpowiedz cytując
Stare 08-06-2014, 13:15
Puszek_72 Puszek_72 is offline
Senior

Miejscowość: Kraków

Kolor: Miedziany klarowny,ładny [4.5]
Piana: Ładna średnio trwała piana, solidnie oblepia szkło [4]
Zapach: Słodowy, w tle karmel ogólnie bardzo delikatny.Troszkę da się wyczuć karton [3.5]
Smak: Bardzo przyjemny wyczuwalna słodycz kontrowana goryczką fajny balans [4.5]
Wysycenie: odpowiednie [4.5]
Opakowanie: Profesjonalnie i staranie wykonane, pełny skład. [4.5]
Uwagi: Dobre piwo przyjemnie się piję, jest solidne ciało niezalegająca goryczka, solidne piwo warte powtórzenia.

Moja ocena: [4.1]
Odpowiedz cytując
Stare 29-11-2014, 19:46
Fotka Użytkownika: yassmen
yassmen yassmen is offline
Senior

Kolor: Miedziane, klarowne. [4.5]
Piana: Raczej symboliczna. Kremowa barwa, drobna tekstura, stosunkowo szybko znika. [3.5]
Zapach: Przede wszystkim słody. Mocno zaznaczona chlebowa skórka, owoce, karmel, lekki chmiel. [4]
Smak: Słodowy charakter. Słodkie czerwone owoce, chlebowa skórka, również karmel i - podobnie jak w zapachu - delikatna goryczkowa kontra. [4.5]
Wysycenie: Niskie, podoba się. [4.5]
Opakowanie: Stonowane barwy, dedykowany kapsel, styl Pinty. [4.5]
Uwagi:

Moja ocena: [4.225]
Stare 30-01-2015, 23:36
Fotka Użytkownika: rgrzech
rgrzech rgrzech is offline
Senior

Miejscowość: Biały Dunajec

Kolor: Coś pięknego! Miedziana barwa w połączeniu z klarownością. [5]
Piana: Drobna, kremowa, o lekkiej i zwiewnej postaci, zwarta i trwała. Dobry lacing. [4.5]
Zapach: Nuty słodowe i tostowe. Duża intensywność aromatu podczas całej degustacji. [4]
Smak: Zdecydowanie słodowy z akcentem tostowym i karmelowym. Goryczka niska, wyczuwalna jedynie w tle. Piwo jest półpełne, dla mnie ciut za słodkie. Finisz długi, przyjemny, słodki, słodowo-tostowy. [3.5]
Wysycenie: Średnie, pasujące do smaku. Unoszące się bąbelki, podczas całej degustacji, to kolejny walor estetyczny. [5]
Opakowanie: Etykieta bardzo nudna. Plus za ciekawą nazwę. [3.5]
Uwagi: W założeniu, piwo miało być kompletnie nie w moim stylu. Miłym zaskoczeniem był fakt, że piło się je bardzo dobrze. Myślę, że stylowi ortodoksi będą zadowoleni.

Moja ocena: [3.925]
Odpowiedz cytując
Stare 28-03-2015, 22:14
Fenix

Standardowy

Kolor: Miedziany, ładny i przejrzysty [5]
Piana: Niezbyt obfita, za to lacing jak najbardziej na plus [4.5]
Zapach: Z butelki nieco chmielowy, później bardziej słodowy, karmelowy. Niezbyt wyrazisty. [3,5]
Smak: Słód, karmel, wyczuwalna choć niska goryczka. Bardzo przypomina mi mocne słodkie lagery typu Warka Strong. [3]
Wysycenie: Niskie, bez zarzutów [4.5]
Opakowanie: Klasyczny styl Pinty, tym razem etykieta kremowa z beczką w koronie. Jedynie nazwa jakoś mi nie pasuje bo czytając ją myślę o jakimś reaktywowanym stylu (np Grodziskie) [4]

Uwagi: Warka do 11 września 2015.

Czuję się lekko rozczarowany, kupując nowy styl spodziewałem się czegoś ciekawszego a dostałem piwo które "kiedyś już piłem" (i myślę tu o wspomnianych mocnych koncerniakach) z nieco wyższą goryczką, dużo lepszym aromatem i barwą. Ale jeśli tak właśnie ma smakować alt to nie mam żadnych zastrzeżeń, zwyczajnie trafi na półkę "style które poznałem i których zgłębiał nie będę".
Odpowiedz cytując
Stare 11-01-2017, 21:59
rafalek21 rafalek21 is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Warszawa

Kolor: Ciemniejszy odcień miedzi, klarowny. [5]
Piana: Umiarkowanie obfita, drobne pęcherzyki, beżowa, co najwyżej średnio trwała, ładnie i gęsto zdobi szkło. [3.5]
Zapach: Słodowy, trochę karmelu, delikatnie melanoidynowy, niezbyt intensywny, ale całkiem przyjemny. [3.5]
Smak: Jak w aromacie: zdecydowanie słodowy, dalej karmel, melanoidyny, lekki kwasek, półwytrawne, dość niska szlachetna goryczka, ciało średnie. Dość prosty, ale również w porządku. [3.5]
Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
Opakowanie: Ładna etykieta w stylu Pinty, komplet informacji. [4.5]
Uwagi: Może być, nawet całkiem smaczne, tylko to taki niezbyt ciekawy styl(przynajmniej według mnie). Warka do 02.10.2017.

Moja ocena: [3.65]
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 10:46
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Wreszcie alt wrócił...
Z notatek wczorajszych wynika, że miałem jednak gorsze wrażenia niż przy poprzedniej warce. Zbyt niski jednak poziom goryczki nawet jak na ten styl. Ale pije się gładko, "łagodnie", tak jak na alta przystało. Gdzieś w tle plącze się ziołowość. Poprawne.
Wraca poza tym jeszcze jedna stara Pinta. Trzeba sprawdzić, czy mamy do czynienia z minimalną obniżką formy.
Odpowiedz cytując
Stare 25-02-2017, 20:56
Admirador Admirador is offline
Senior

Miejscowość: często w trasie

Kolor: Miedziany/mocna herbata. Piwo klarowne. Takie jakiego się spodziewałem. [5]
Piana: Raczej słaba i nie najbardziej trwała. Pod tym względem słabo. [2.5]
Zapach: Karmel, melanoidyny (ogólnie ciemne słody) plus estry, a w tle chmiel (zioła). Nie jest to spektakularny zapach, ale bardzo przyjemny i jak na styl powyżej oczekiwań. [4]
Smak: Słodkawe, treściwe, istotnie pełnosłodowe. Goryczka nie jest wysoka, ale jak na alta to wcale nie taka niska. Piwo pije się bardzo przyjemnie. Niby nudne, ale smaczne. [4]
Wysycenie: Nie za wysokie, bardzo dobre. [5]
Opakowanie: Jedna z gorszych etykiet Pinty, mało pomysłowa. Ale strona informacyjna jak zawsze bez zastrzeżeń. [4.5]
Uwagi: 02/10/2017/
Wiadomo, w tym stylu trudno o zaskoczenie. Ale to jest dobry (mocny) alt, jeśli ktoś ma ochotę na takie piwo, polecam.

Moja ocena: [3.975]
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak