Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Lager 10°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Perun] Lager 10°

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, lekko zamglony. [4.5]
    Piana: Całkiem obfita, jasno beżowa, drobne pęcherzyki, średnio trwała, gęsto zdobi szkło. [4]
    Zapach: Umiarkowanie słodowy, lekka chmielowość - chyba ziołowa, trochę zielonego jabłka. Niezbyt intensywny, zapach młodego piwa trochę psuje doznania, ale tragedii nie ma. [3]
    Smak: Słodowo-chlebowy, średnia goryczka ziołowa, średnio długa, całkiem przyjemna, dość pełne jak na 10° blg. [3.5]
    Wysycenie: Umiarkowane - nawet pasuje, jakby było troszkę wyższe też by było dobrze. [4]
    Opakowanie: Ładna etykieta, brakuje tylko dokładnego składu. [4]
    Uwagi: Smakowo w porządku, aromatem nie zachwyca, choć ogółem nie jest złe, to nie jest warte prawie 9 zł. Warka do 22.07.2017.

    Moja ocena: [3.475]

    Comment

    • Rzeszowiak
      Piwny Radykał
      • 04-2009
      • 1596

      #3
      Świetna cena jak za "desitke".

      Comment

      • legart
        Senior
        • 06-2012
        • 913

        #4
        Ja tam w Warszawie płaciłem 6 pln za butle

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Cenę zobaczyłem dopiero przy kasie, ale tam gdzie kupuje piwa to chyba wszystkie Peruny są za 8,90 zł, podobno hurtownia dużo sobie za nie liczy, bo inne piwa są w normalnych cenach. W innych miejscach są zwykle za 7+ zł.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, średnio zmętnione. [4]
            Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, średnio wysoka, trwała, ładnie zdobi szkło. [4]
            Zapach: Rzeczywiście jest zielone jabłko, ale jakoś nie przeszkadza. Bardziej przeszkadza brokuł i kalafior. Ratuje to piwo zbożowe doznania, niczym spacer po mazurskim polu. [3]
            Smak: Wyraźna goryczka, ziołowa i lekko trawiasta, słodu zbożowego sporo, piwo nad wyraz syte. [4]
            Wysycenie: Trochę za niskie. [3.5]
            Opakowanie: Obecnie piwo ma czeską nazwę, chyba że coś pomyliłem. Brak pełnego składu, szczególnie konkretnego chmielu. Sama etykieta ładna i dobrej jakości. [4]
            Uwagi: Całkiem smaczne, wady w zapachu na finiszu jakoś uleciały, choć nie do samego końca. Z pewnością jeszcze spróbuję.
            Warka 22.07.2017.

            Moja ocena: [3.625]

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              #7
              Zastanawiam się, czy nie powinno się w tytule wątku zmienić nazwy na Desitka, bo taka stoi jak byk na etykiecie największymi literami, i dopiero potem "lager".
              Świetne piwo jak dla mnie, w zapachu (zarówno po otwarciu butelki jak i w szkle) raczej nie warzywa wyczuwam, ale masełko. Masełko też w smaku, choć bez przesady, w sam raz jak na chęć nawiązania do czeskiego pierwowzoru plus dość intensywna goryczka, choć w żadnym wypadku nie drażniąca, gładka, lekko zalega, tyle żeby czuć w ustach jej walory.
              Piana drobna, gęsta, utrzymuje się dość, długo, zostawia obrączki.
              Obstawiam to piwo gdzieś na 30 IBU.
              Kolor jak na dziesiątkę zaskakująco ciemnożółty.
              Kolejny dobry wypust zupełnie nierewolucyjnego piwa.
              Wady: brak wyczuwalnej nuty chlebowej.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                Po czesku lager to leżak a desitka to nie leżak tylko lekkie piwo....
                Babol. No ale u nas wypuścić na rynek piwo "jasne lekkie" to takie obciachowe...


                Chyba w Ameryce wymyślili początkowo light lagery na koncernowe siki,
                a potem gładko przeszło na wszelkie piwa dolnej fermentacji jak widać

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4305

                  #9
                  No tak. Ja pamiętam, że za komuny bywało "jasne pełne" (tyle że nie pomnę czy "pełne" zaczynało się od 11, 11, 5 czy 12 blg). Zatem nic by się wielkiego nie stało, gdyby było "jasne lekkie". Równie dobrze mogłoby być proste tłumaczenie, czyli "Dziesiątka".
                  Co w niczym nie zmienia mojej oceny tego piwa.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    #10
                    Drugie podejście. Nie wiem, czy wypuścili więcej niż jedną warkę, to piwo ma datę do 22.07.2017.
                    Równie pozytywne wrażenie jak przy pierwszej degustacji, z tą różnicą, że jednak goryczka zdecydowanie przebija wszystkie inne doznania smakowe. Może tym razem wydaje się ciut ciut zbyt inwazyjna. Inna sprawa, że piłem w temperaturze też odrobinę za niskiej. Ale piwo jak najbardziej do powtarzania.

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: żółtawy, zamglony. [4]
                      Piana: wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, średnio trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
                      Zapach: niezbyt intensywny, słód, owoce i delikatny chmiel. [3.5]
                      Smak: słodowy, lekko owocowy z mocną, lekko zalegającą goryczką, dość przyjemną w piciu. Piwo nieźle treściwe jak na 10. [3.5]
                      Wysycenie: średnie [3.5]
                      Opakowanie: nieciekawa etykieta, brak pełnego składu, ładny firmowy kapsel. [3.5]
                      Uwagi: Niezłe piwo, trochę za drogie, żeby mogło byc piwem codziennym.

                      Moja ocena: [3.575]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎