Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Porter Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, Porter Bałtycki

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny nieprzejrzysty. Być może wpadający w brunatny, ale to bardziej intuicyjnie . [4]
    Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka i niezbyt trwała. [3.5]
    Zapach: Kawa, chyba z mlekiem, karmel i słód palony. [4]
    Smak: Posmak winny i suszonych owoców, czekolada i znowu kawa z mlekiem. [4]
    Wysycenie: Niskie, choć śladowe musowanie gdzieś się plącze... [4]
    Opakowanie: Ciekawa eta, wyłamuje się z porterowego standardu. Wyróżnia się, i dobrze . [4]
    Uwagi: Szacun dla browaru, zgodnie z tekstem na ecie - zmierzyli się z legendą polskiego piwowarstwa. I wyszło. Drugą butelkę odkładam na dwa lata, może nawet na trzy... Zobaczymy, co będzie .

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny jak noce pod Częstochową [5]
      Piana: jasny brąz, drobna, dość zwarta, opada powoli ale zauważalnie [4]
      Zapach: lekki, paloność i suszone śliwki [3.5]
      Smak: pełne, treściwe choć momentami ciało zanika, dobra palność, nieco zbyt mocno goryczkowa momentami, sporo pestkowej wytrawności, momentami leciutkie winne posmaki, dalej odrobina kawy, gorzkiej czekolady, przebłyski winnych posmaków [4]
      Wysycenie: ciut za duże [4.5]
      Opakowanie: świetna etykieta, brak do szczęścia firmowego kapsla [4.5]
      Uwagi: Smaczny porter choć momentami dały sie wyczuć niezbyt właściwe winne nuty

      Moja ocena: [3.925]
      Attached Files
      Last edited by becik; 28-03-2017, 22:28.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Między czarnym, a brunatnym, nieprzejrzysty. [5]
        Piana: Niewysoka, szybko opada, brązowawa, słaby lacing. [3]
        Zapach: Leciutko palony, łagodna kawa i trochę karmelu - niespecjalnie intensywny, ale w porządku. [3.5]
        Smak: Całkiem pełne(jak na 21°), czuć rozgrzewanie alkoholu, ale nie ma nut spirytusowych, kawa zbożowa i czekolada, wyraźnie palone, średnia goryczka, trochę ciemnych/suszonych owoców, całkiem słodkie, dość gładkie, na finiszu lekko winne. [4]
        Wysycenie: Lekko poniżej średniego, może ciut za wysokie. [3.5]
        Opakowanie: Oryginalna grafilka, ale nie do końca mi się podoba, może nawet lekko tandetna, dość dokładny skład. [3.5]
        Uwagi: Nie idealny, ale całkiem niezły porter, mam nadzieję, że będzie jeszcze warzony. Na szczęście mam jeszcze dwie butelki. Warka do 08.06.2018.

        Moja ocena: [3.725]
        Last edited by rafalek21; 10-04-2017, 19:08.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Prawie czarny. Pod światło nic nie prześwituje. [4]
          Piana: Średnio duża, początkowo są duże bąble, później jednorodna, drobna. Brązowa. [4]
          Zapach: Trochę słaby i ubogi. Przede wszystkim czekolada i ciemne słody. Odrobina skórki ciemnego chleba. [4]
          Smak: Smak także dość ubogi. Ciemne słody, czekolada, lekko słodki. Paloność niska. Niestety nieładnie przebija się alkohol, w postaci nieprzyjemnej gorzkości. Posmak krótki, lekko gorzki, trochę alkoholowy, palony. [3.5]
          Wysycenie: Chyba ciut za wysokie. Zagazowuje lekko. [3.5]
          Opakowanie: Niezła etykieta z marynistycznymi elementami i morską kolorystyką. Chociaż trochę tandetnie wygląda złoty kolor, ale niech im będzie. Parametry podane, wykonanie staranne. Brak jedynie firmowego kapsla. [4]
          Uwagi: W tym porterze mało się dzieje, a do tego nieprzyjemnie wyszedł alkohol.

          Moja ocena: [3.775]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #6
            Zgadzam się, że tu się mało dzieje. W zapachu i smaku głównie czekolada plus nuty alkoholowe, trzeba przyznać, że nieagresywne, ale jednak dają się we znaki. Może trzeba byłoby przeleżakować. Warka do 02.10. 2018. Ciężkli, przęciętny porter.

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brunatny, nieprzejrzysty. [5]
              Piana: wysoka, gęsta, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
              Zapach: niezbyt intensywny, przyjemny, suszone owoce, czekolada, lekko palony, lekko wyczuwalny alkohol. [3.5]
              Smak: palony słód, czekolada, owoce. Goryczka jest średnia, dość przyjemna w piciu, alkohol lekko wyczuwalny. Piwo jest gładkie, średnio treściwe i smaczne. [4]
              Wysycenie: niskie. [4]
              Opakowanie: bardzo ładna etykieta, podany pełny skład, minus za kapsel bez nadruku. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.875]

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Powtórzyłem sobie warkę 08.06.2018, no i w sumie niewiele mam do napisania, taki sobie gorzko-czekoladowy i palony porter, szczątkowo jakieś miodo-owoce, do tego lekko cierpkawe, na minus alkohol(na szczęście nie chamski). Wcale nie lepszy niż taki roczny Porter Żywiecki.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Czekolada, trochę paloności, szczątki kawy i chleba razowego.
                  Jak pisze rafalek21, nie lepszy od wypustów Cieszyna, co nie znaczy, że nie warto próbować a nawet powtórzyć

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                    Piana: Wysoka, beżowa, grubopęcherzykowa, dość trwała, zostaje mały kożuch. [4.5]
                    Zapach: Dość słaby, nuty winne, kawa z mlekiem, zboże. [3.5]
                    Smak: Karmel, nuty winne, kawa zbożowa, nuty palone i opiekane. Końcówka palono-kwaskowa. Goryczka palona, długa, ale niska. [3.5]
                    Wysycenie: Niskie. [4]
                    Opakowanie: Ładne, efektowne. [4.5]
                    Uwagi: Warka do 02/10/2018. Hmm, trochę pustawy ten porter. Dominują nuty winne i karmelowo-kawowe. Brak bakalii niestety. Czuć moc, ale nie alkohol. Generalnie ok, ale bez szału.

                    Moja ocena: [3.725]

                    Comment

                    • Puszek_72
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 269

                      #11
                      Warka do 08/06/2018
                      Mało się dzieje. Mleczna czekolada, kawa ale bardzo z mlekiem ciut ratowały kwaskowate winne posmaki które ogólnie nie pasują ale jakoś przełamywały monotonie.
                      Plus nie zbyt słodki ogólnie alkohol ładnie schowany tylko na finiszu trochę wylazło.
                      Opakowanie rzuca się w oczy ale mi się nie podobało.
                      Dość poprawny porter ale za grzecznie za gładko nudnawo

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2291

                        #12
                        Nowa warka 30.06.20
                        Przyjemny aromat kawy i kakao, w smaku dominują podobne kllimaty.
                        Bardzo ładna wysoka piana, oblepia całe szkło do końca picia.
                        Wysycenie za wysokie, przeszkadza nieco podczas degustacji.
                        Jest przyzwoicie, ale to nie jest specjalnie złożony smakowo porter.
                        Obecny poziom alkoholu to 10,0%.
                        8.50 zł. Używki Świata, Bukowińska.
                        Last edited by kosher; 26-02-2019, 11:48.

                        Comment

                        • legart
                          Senior
                          • 06-2012
                          • 913

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nowa warka 30.06.20
                          Przyjemny aromat kawy i kakao, w smaku dominują podobne kllimaty.
                          Bardzo ładna wysoka piana, oblepia całe szkło do końca picia.
                          Wysycenie za wysokie, przeszkadza nieco podczas degustacji.
                          Jest przyzwoicie, ale to nie jest specjalnie złożony smakowo porter.
                          Obecny poziom alkoholu to 10,0%.
                          8.50 zł. Używki Świata, Bukowińska.
                          Warka 8.06.2018, faktycznie piwo nie jest specjalnie złożone, ale całkiem przyjemnie się ułożyło. W smaku i zapachu głównie czekolada, trochę kawy. Owoców specjalnie dużo nie ma - trochę wisienek i śliwek, prawie na granicy autosugestii. Dosyć gładkie, ale ze sporą palonością. Dla mnie po prostu smaczne bez udziwnień. Po Komesie wręcz świetne piwo.

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            #14
                            Owoce suszone, bakalie, nawet winogrono, sznyt suszonych owoców i takaż konsekwencja w nucie dolnej. Korzennie. Smak wytrawny, pikantny, finisz czekoladowo-korzenny.
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Drugą butelkę odkładam na dwa lata, może nawet na trzy... Zobaczymy, co będzie .
                              ...słowo się rzekło.
                              Szału nie ma, z … bata nie ukręcisz.
                              Brakuje treści, mięsistości, głębi. W smaku dominuje popiół i ziemistość.
                              W sumie dobrze, że otworzyłem, bo dalsze chomikowanie nie ma sensu .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎