Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzka 15, Nasz Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #31
    Wydaje mi się, że znów jest nieźle. Może nieco za duże wysycenie, goryczka tak jakby była pod 30 IBU, podbudowa słodowa daje wrażenie takiej specyficznej kleistości w ustach, co nie znaczy, że słodyczy.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #32
      A tym razem przyznaję rację wszelkim malkontentom, także śledząc swoje doświadczenia na przestrzeni jakiegoś czasu. To piwo jest najzwyczajniej w świecie nieustabilizowane.
      Tym razem goryczka bardzo wyraźna, bardziej "piołunowa", ale brak nut chlebowo-słodowych, jak to często bywało.
      Piwo, jak na pilsa, za bardzo wypełnia i syci, a w smaku jest bardziej puste niż kiedyś, piana nikła, zbyt wysokie nagazowanie. nieco ciemniejsza barwa niż zwykle.
      Trója z minusem.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #33
        Jest jak było, czyli niemal za każdym razem piwo to wydaje się nieco inne. Zapach odsłodowo-zbożowy, chmielowy aromat śladowo (podczas gdy na etykiecie piszą o delikatnym chmielowo-ziołowym aromacie). W smaku równowaga, choć piszą że "słodkie" i jedynie kontrowane na końcu bardzo łagodną goryczką (to chyba dla wschodnich upodobań masowej publiczności piwnej). Jak na niefiltrowane bardzo przejrzyste.
        11,9 ekst, 4, 9 alk. W sumie lekkie, choć wypychające brzuch... wodnistością. Takie dziwne wrażenia. W sumie do wypicia, choć wolałbym dziesięć innych w tej kategorii.
        I już nie nazywa się "Nasz Pils", tylko po prostu Pils.

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2294

          #34
          Najnowsza wersja nazywa się Pilsner, ma 4,5% alkoholu. Warka do 12.08.17 w bączku 0,33 l. bardzo smaczna. Rześkie, trawiasto-chmielowo-chlebowe. Takich pilsów nam trzeba.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #35
            Zgadzam się, byłem, spróbowałem, zakupiłem też butelki. Bardzo dobry kierunek, bezpretensjonalne, tak trzymać.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #36
              Obecnie poziom przyzwoity, w zapachu głównie nuty zbożowo-słodowe, w smaku słodowość plus solidna goryczka. Piana niestety szybko opadająca. Dałbym czwórkę.

              Comment

              • sandacz
                Senior
                • 01-2007
                • 345

                #37
                Potwierdzam, fajne piwo, przede wszystkim ma swój konkretny smak, a to już dużo. Chociaż Naszym Pilsem nie nazywa się już od dawna

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #38
                  wypity ponownie po wielu latach zachowuje nadal świetny i rewelacyjny poziom, bardzo smaczne klasyczne piwo jakich mi brak na rynku
                  Attached Files
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎