Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moje kufle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • vociek
    • 09-2002
    • 119

    Moje kufle

    Postanowiłem też pochwalić się swoją kolekcją. Kolekcja do obejrzenia na : http://www.mojekufle.web-album.org/
    Zdjęcia przedstawiają wszystkie moje kufle, a więc także dublety. Jeśli są chętni do wymiany to zapraszam.
  • beerek62
    Senior
    • 04-2010
    • 1036

    #2
    Piękna kolekcja, gratulacje. Ja kufli raczej nie zbieram, ale i tak niektórych sztuk Ci zazdroszczę. Może uzupełnisz braki w dziale kolekcjonerstwo? Kilku Twoich szkieł tam brakuje.
    Życzę powiększania się kolekcji
    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
    Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Zbierasz ziemie po zachodniej stronie Wisły czy po prostu jest tego więcej niż po wschodniej części? Z wyjątkiem Okocimia.

      Comment

      • Warzywo
        Senior
        • 08-2016
        • 955

        #4
        Ładna kolekcja. Kilka takich kufelków, że ślinka cieknie

        Comment

        • vociek
          • 09-2002
          • 119

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Zbierasz ziemie po zachodniej stronie Wisły czy po prostu jest tego więcej niż po wschodniej części? Z wyjątkiem Okocimia.
          Elbląg też jest po wschodniej stronie, a tak serio to nie było żadnego założenia. Tak po prostu się zebrało.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
          Może uzupełnisz braki w dziale kolekcjonerstwo?
          Postaram się uzupełnić, ale najpierw muszę sprawdzić czego brakuje.

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2866

            #6
            Piękne kufle, wiele z nich widzę po raz pierwszy zatem fajnie, że stworzyłeś galerię.

            Co do kufli z II RP to poza nielicznymi wyjątkami jest to raczej waga ciężka, zatem pewnie w wielu wypadkach decydująca jest dostępność i cena.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Zbiorek piękny. Dużo mocnych pozycji.
              Też zastanawiam się nad kryteriami tego zbioru. Zdecydowana przewaga kufli okupacyjnych i z tzw ziem odzyskanych (tak, w sumie wiem że takiego szkła jest chyba więcej niż polskojęzycznego). Niby wszystko sprzed 1945 ale np Żywiec jest ewidentnie PRL-owski.
              Kufla tłoczonego Haberbuscha nie widzę a jest znacznie popularniejszy od wielu innych jakie posiadasz. Uprzedzając pytanie niestety nie mam go w dublu jednak.

              Jeszcze raz gratulacje.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • centon
                † 2017 Piwosz w Raju
                • 03-2004
                • 575

                #8
                Witam
                Bardzo zacny zbiór. Kufelki w stanach dobrych i bardzo dobrych, wiem ,że nie tak łatwo w tym stanie ustrzelić egzemplarze.
                Gratuluję zbioru.
                Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
                Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


                https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

                Comment

                • tyskikufel
                  Senior
                  • 04-2003
                  • 772

                  #9
                  Ładna kolekcja, myślę że każdy kolekcjoner szkła chciałby mieć te egzemplarze w zbiorze, szacunek !!!!

                  Comment

                  • vociek
                    • 09-2002
                    • 119

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    Też zastanawiam się nad kryteriami tego zbioru.
                    Hm, początkowe założenie było takie, że zbieram Wielkopolskę i Dolny Śląsk. Czasami jednak, gdzieś na starociach lub allegro, pojawiało się coś co skusiło. Album przedstawia wszystkie egzemplarze, które umieściłem w witrynie. Stąd np. kufelek z Nowej Soli, który jest samoróbką, czyli naklejka na gołym kuflu. Ponieważ jednak pochodzę z Nowej Soli, więc sentymentalnie i on awansował do kategorii extra.

                    Comment

                    • Krakus
                      Senior
                      • 04-2007
                      • 167

                      #11
                      Zacna kolekcja, godna pozazdroszczenia.

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #12
                        Nie chcę mi się sprawdzać czy masz ale możliwe że będziesz miał wydatki już na początku roku takie jak ten, ten albo ten
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎