Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, [Pracownia Piwa][Podgórz] Baran z Jajem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, [Pracownia Piwa][Podgórz] Baran z Jajem

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny (baran?). [4]
    Piana: Beżowa, bardzo drobna, wysoka i trwała, jak na nie-hipsterskiej kawie. [4]
    Zapach: Imperialny powiew chmielu na klasycznym, porterowym, karmelowo-kawowym tle. Oryginalny. [4]
    Smak: Ślad sosnowo-chmielowej goryczki, może echo wędzonki..., suszone owoce i karmel. Jest też czekolada i kawa... Na bogato . [4.5]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Mała flaszka, kalkomania, zabawna nazwa, mnie kojarząca się z "sytuacją napiętą jak baranie jaja". [4]
    Uwagi: Ten porter także piłem symultanicznie z "Argusem", który - po poleżakowaniu - jest nieco mniej imperialny, ale w zasadzie równie smaczny... .

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [4]
      Piana: wysoka, gęsta, drobna, średnio trwała, zostawia ślady na szkle. [4.5]
      Zapach: średnio intensywny, przyjemny, kawa, gorzka czekolada, lekki karmel, delikatnie wyczuwalny alkohol i trochę żywicy. [4]
      Smak: podobnie jak w zapachu przewaga smaków od słodów: kawa, czekolada, karmel do tego owoce i lekka chmielowa goryczka. Piwo jest treściwe, oleiste i bardzo smaczne. [4.5]
      Wysycenie: średnie. [4]
      Opakowanie: pite w pubie. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
        Piana: Brązowa, redukuje się do warstwy na powierzchni, oblepia szkło. [4]
        Zapach: Czekolada, likier. Nutki nowofalowego chmielu i utlenienia. Pachnie świetnie. [4.5]
        Smak: Gęste, gładkie, słodkie. Suszone owoce i iglaki. Goryczka wysoka ale krótka. Lekkie alkoholowe rozgrzewanie na finiszu. [4.5]
        Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Fajna etykieta, niedokładny skład. Przekierowanie na stronę a na stronie informacji brak. [4]
        Uwagi: Warka 13.10.17 Smaczne, ułożone. Sama przyjemność.

        Moja ocena: [4.425]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 19-12-2016, 01:24.

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne, nieprzejrzyste i to już przy nalewaniu. [5]
          Piana: Ładna, gęsta, barwy zła­ma­nej bieli. Struktura piany to prak­tycz­nie same drob­niut­kie pęche­rzy­ki. Zostawia bar­dzo ładny lej­sing i bar­dzo powo­li opada. Równa, pół­cen­ty­me­tro­wa war­stwa zosta­je do końca szklan­ki. [4.5]
          Zapach: Belgijska czekolada, jakieś czekoladki z lekko alkoholowym nadzieniem. Do tego wyraźna chmielowość, ale nie w typie cytrusów, ale raczej w stronę lasu. [4.5]
          Smak: Przede wszyst­kim kar­mel i inten­syw­na sło­do­wo­ść. Chmielu w smaku nie ma zbyt dużo, spo­dzie­wa­łem się jego więk­szej inten­syw­no­ści. Profil sma­ko­wy jest tro­chę “chro­po­wa­ty”, zie­mi­sty – zapew­ne dzię­ki uży­te­go słodu żyt­nie­go. Piwo jest bar­dzo tre­ści­we, syro­po­wa­te, wręcz tro­chę ulep­ko­wa­te. Na szczę­ście na fini­szu mamy inten­syw­ną gorycz­kę, rów­no­wa­żą­cą sło­dy­cz. Co cie­ka­we, alko­hol w tym piwie w żad­nym stop­niu nie prze­szka­dza. [4.5]
          Wysycenie: Niskie, co wzma­ga pijal­no­ść. [4.5]
          Opakowanie: Wszystko byłoby ok gdyby nie zbyt niska sugerowana temperatura serwowania, niepełny skład oraz odesłanie po więcej informacji na stronę internetowej, gdzie tego piwa niestety brakuje. [3.5]
          Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 13.10.2018 r.

          Moja ocena: [4.475]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • Warzywo
            Senior
            • 08-2016
            • 955

            #6
            Pity w Hoppiness podczas Święta Porteru smakował mi znakomicie, gęsty, oleisty, o głębokiej czarnej barwie, mega przyjemny w zapachu - kawa, czekolada, suszone owoce. To samo w smaku plus, o ile nie zabrzmi to jak oksymoron - bardzo łatwo wchodzący imperialny porter. W zasadzie można by go pić jak APĘ czy dobre jasne pełne...
            bardzo byłem zadowolony.

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardziej to stout. Kompletnie czarne, nic nie prześwituje. Lejąc widać, że jest naprawdę bardzo ciemne. [4.5]
              Piana: Dość przeciętna. Niewielka, brązowa, drobna z dużymi bańkami, średnio-trwała. [3.5]
              Zapach: Idealna mieszanka ciemnych słodów, czekolady, skórki ciemnego chleba, śliwki i wyraźnego aromatu chmielu (żywiczny). Wąchanie tego piwa to prawdziwa przyjemność. [5]
              Smak: Ciężki i mocny. Ciemne słody, karmel, skórka ciemnego chleba, gorzka czekolada, paloność, leciutka popoiołowość. Lekkie nuty alkoholowe. Na koniec wyraźna goryczka. Posmak średni, palony. Nie do końca stylowy porter, ale bardzo dobry. [4.5]
              Wysycenie: Ok. niskie i w miarę trwałe. [4]
              Opakowanie: Dokładnie wykonane, parametry podane. Brak firmowego kapsla, grafika może i ok, ale mając kilka piw Pracowni przed oczyma na półce jest problem z szybkim rozpoznaniem. Trzeba się wczytywać. I do tego jeszcze ta mała butelka. [4]
              Uwagi: Bardzo dobre piwo. Moim zdaniem, porter nie do końca klasyczny.

              Moja ocena: [4.525]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • KlossJ23
                Senior
                • 08-2013
                • 136

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny jak smoła, w cienkiej warstwie ciemnobrązowy [5]
                Piana: Wysoka, drobnopęcherzykowa, trwała [5]
                Zapach: Niezbyt intensywny, czekolada, karmel, nutka chmielowej żywicy [4]
                Smak: Gęsty i zawiesisty, na pierwszym planie gorzka czekolada i mocno prażony karmel, na drugim nieco popiolowa średnio intensywna goryczka, wyczuwalne nuty estrowe, lekko wytrawny. [4.5]
                Wysycenie: Idealne w kierunku wysokiego [5]
                Opakowanie: Estetyka etykiety na kolana nie rzuca ale wszystkie niezbędne informacje o piwie są [4]
                Uwagi: Można mieć niejakie wątpliwości jeśli chodzi o zgodność smaku z deklarowanym stylem ale przyjemność z picia jest naprawdę spora, a balans między słodowością a wytrawnością IMO idealnie zachowany, co jest rzadkoscią wśród rodzimych porterów

                Moja ocena: [4.4]
                Last edited by KlossJ23; 24-03-2018, 22:25.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎