Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Żurawia 47/49, Spiskowcy rozkoszy [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zerom_ol
    Member
    • 10-2011
    • 50

    #31
    Piwa nawet ciekawe były na kranach w niedziele ale tak wypiliśmy tylko jedno odstraszył nas klimat (wystrój oraz ludzie którzy tam siedzieli) nie mój klimat. Na dodatek barman wychłeptujący piane

    Comment

    • Antylop
      Senior
      • 10-2009
      • 1415

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
      Dzięki za wsparcie od - jak widzę - najbardziej zaangażowanego i entuzjastycznego miłośnika piwa na browarbizie. Do zobaczenia w Gdańsku we wrześniu i w grudniu. Przyjemnie będzie spotkać się i pogadać z prawdziwym fanem piwa - Twoje zdrowie /wznoszę RJ/ Antylop.
      W jakim terminie we wrześniu planujesz pojawić się w Gdańsku ?
      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #33
        Na dole jest naprawdę całkiem sympatycznie (ech gdyby nie towarzystwo garniturowców i odstawionych w garsonki panienek to nawet można by przyjemną melino-spelunkę tu zrobić).

        Czerwony Kapelusz - nic specjalnego, ot do wypicia i zapomnienia. Nie wiem czy to nie sugestia ale czułem posmaki jabłkowe (od jabłoni?). Piwo niczym specjalnym nie ujęło.

        Babie Lato - wspaniałe i świetne pijalne piwo. To taki trochę mocniejszy, bardziej korzenny, przyprawiony Pacific. Ma więcej "ciała", jest trochę mniej lekkie ale za to trochę ostrzejsze i wyraziste. Świetne piwo.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • TTOP
          Senior
          • 03-2013
          • 449

          #34
          Byłem w ostatnią niedzielę (15.09) na szybkie piwko. Na plus - na kranach na dole był Black Hope i Atak Chmielu (po 10zł), na minus - ludzie pijący Sweet Cowa z butelki...

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
            na minus - ludzie pijący Sweet Cowa z butelki...
            I to jest na in minus lokalu?
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • TTOP
              Senior
              • 03-2013
              • 449

              #36
              no niestety tak, było to już poruszane w tym wątku, poczytaj. Ja tym jednym zdaniem przekazałem (wg mnie jasno), że nic się nie zmieniło

              Comment

              • pizmak666
                Senior
                • 12-2006
                • 1898

                #37
                Aha nie zauważyłem, że przesiadują tam krestyni pijący wieśniacko z butelki przy aprobacie baru. Wszystko juz jasne.
                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #38
                  Bo butelki w knajpie powinny być tylko po to, żeby walnąć w łeb klienta chcącego je zamówić.

                  Comment

                  • TTOP
                    Senior
                    • 03-2013
                    • 449

                    #39
                    tak, ewentualnie nasikać do pustej, jak jest kolejka do WC.. Ale przynajmniej temat odżył;P

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                      I to jest na in minus lokalu?
                      Tak, to jest zdecydowanie wina lokalu. W sobotę byłem ze znajomym, który zamówił na dole właśnie Sweet Cow z lodówki. Na co typek za barem bezczelnie powiedział, że jak chcemy szklankę to musimy się sami kopnąć na górę, bo on ma mało szkła i tylko do piw lanych. Kolega to oczywiście uczynił, jednak trudno się dziwić tym mniej świadomym...
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
                        Byłem w ostatnią niedzielę (15.09) na szybkie piwko. Na plus - na kranach na dole był Black Hope i Atak Chmielu (po 10zł), na minus - ludzie pijący Sweet Cowa z butelki...
                        Może Bóg im wybaczy... Ja nie.
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • Antylop
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1415

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak, to jest zdecydowanie wina lokalu. W sobotę byłem ze znajomym, który zamówił na dole właśnie Sweet Cow z lodówki. Na co typek za barem bezczelnie powiedział, że jak chcemy szklankę to musimy się sami kopnąć na górę, bo on ma mało szkła i tylko do piw lanych. Kolega to oczywiście uczynił, jednak trudno się dziwić tym mniej świadomym...
                          Barmanie - [ciach], może odezwiesz się na forum...
                          Last edited by Maggyk; 18-09-2013, 15:58. Powód: proszę mi tu warzyw nie przywoływać :P
                          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                          Comment

                          • filipgun
                            Member
                            • 03-2012
                            • 99

                            #43
                            Wczoraj na kranach było:

                            - Amber Koźlak 0,5l za 9 zł
                            - Czarny Kot 0,5l za 9zł
                            - Smadny Mnich 0,5l za 10 zł
                            - Artezan Imperialny Grodzisz 0,5 za 10 zł
                            - Pinta Oto Mata IPA 0,5 za 10 zł

                            Plus jeszcze jakiś Lambic, coś truskawkowego (fruli?) ale te już były droższe

                            Comment

                            • yoda79
                              Senior
                              • 01-2013
                              • 861

                              #44
                              Bardzo często odwiedzam ten przybytek i nie ma już ciastek, picia z butelki itp. Przyjemna knajpa, chyba najstarsza z tych, które oferują rzemieslników.
                              Na górze 2 krany, na dole 6, spoko obsługa (piwowar jednego z kontraktowców często za barem), nie mam zastrzeżeń. Poza cenami

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                #45
                                Mam ambiwalentne odczucia po dwóch wizytach. Tłumy ludzi, miejsca czasem pojedyncze wolne, ale za stary jestem do klienteli jaką tam spotkać można. Obsługa bardzo miła i sprawnie dająca sobie radę.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎