Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Clockwork Orange

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga] Clockwork Orange

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Orange TeaPA - lekkie IPA nachmielone tylko na goryczkę. Resztę zabawy smakami i aromatami zapewnia duża dawka czarnej herbaty z pomarańczą. To cytat z kontretykiety. Pozwoliłem sobie przytoczyć, bo rzeczywiście ten opis pasuje do piwa. Wyraźnie, choć nie przesadnie goryczkowe z intensywnym smakiem pomarańczy, bynajmniej nie słodkim, lecz wytrawnym. Słodycz na poziomie zerowym. Pomarańcza zdecydowanie tłumi herbatę, bo smak herbaty jest słabo wyczuwalny, przynajmniej dla mnie. W mojej opinii piwo ciekawe i pijalne.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4]
      Piana: Średnia, trwała. [4.5]
      Zapach: Pomarańczowy - jak świeżo odkapslowana oranżada. W tle karmel i słód. [4.5]
      Smak: Pomarańczowy, kwaskowy, suchy, drzewny posmak (herbata?), na koniec ziołowo-łodygowa goryczka, średnia, długa. [3]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Jak to Raduga, grafika ok, kontretykieta trochę mała. Szkoda, że nie dorobili się kapsla firmowego. [4]
      Uwagi: Specyficzne, szkoda, że brak mu balansu. Pomarańcza fajnie pachnie i smakuje, ale piwo jest przegięte w goryczkową stronę i trochę brakuje słodowości. Nie wiem, czy winić za to herbatę, czy chmiel, ale goryczka jest sucha, ściągająca, drzewno-łodygowa. Do poprawy. PS. Pomarańcza w takim oranżadkowym wydaniu pasowałaby idealnie do milk stouta - taka mała sugestia

      Moja ocena: [3.825]

      Comment

      • Jetwro
        Junior
        • 05-2015
        • 24

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty klarowny [4]
        Piana: trzyma się [4]
        Zapach: oranżadka, trochę masełko/mleko. Dosyć jednowymiarowy [3.5]
        Smak: oranżada, trochę czarna herbata, herbaciana, zalegająca goryczka. Smukłe, łatwo się pije, ale brakuje skontrowania herbacianych tanin. Mogłoby być kwaśniejsze by wzmocnić wrażenie pomarańczowości. [3.5]
        Wysycenie: średniowysokie [4]
        Opakowanie: ładne, komplet informacji [4.5]
        Uwagi: Ciekawostka, ale warte wypicia. Można by zmniejszyć goryczkę (mimo że tylko 30 ibu).
        3.7.17

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny pomarańczowy. Piwo mętne. Pasuje do stylu. [4]
          Piana: Duża, drobna, beżowa. I do tego całkiem trwała. [4.5]
          Zapach: Mocny pomarańcz (skórka), herbata i słód pszeniczny. Pomarańcz trochę taki chemiczny, trochę guma balonowa. Generalnie jednak to całkiem przyjemny zapach. [4]
          Smak: Na początek przyjemna herbata z mocnym pomarańczem, później wchodzi dziwny nieprzyjemny smak (chyba mieszanka słodu i herbaty). Na koniec goryczka, trochę zalegająca trawiasta/ziołowa. [3]
          Wysycenie: Wysycenie umiarkowane, pasujące i trwałe. [4]
          Opakowanie: Ładna etykieta, kolorystycznie współgra z piwem. Parametry podane. Brak firmowego kapsla i staranności wykonania. [4]
          Uwagi: Byłoby całkiem dobre, gdyby nie ten nieprzyjemny posmak. Piwo ewidentnie na lato.

          Moja ocena: [3.65]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowy, zmętniony [4]
            Piana: jasna niezbyt obfita, ale zwarta, opadając pozostawiła ślad na szkle. [4]
            Zapach: od początku bardzo owocowy: pomarańczowy, odrobina słodowości i ziołowe nuty chmielu. Minimalnie czuć herbatę. [4]
            Smak: też początkowo zdominowany przez pomarańcze. Z czasem dochodzi lekko ścigająca podniebienie czarna herbata. Kontrą słodową są nuty karmelkowe i zbożowe. Na to nachodzi skórka pomarańczy i żywiczno-ziołowe nuty od chmieli. Z czasem wraz z herbacianym wsadem nadają piwu pikantności i sprawiają, że piwo „odchodzi” od słodkawego profilu pomarańczy. [4]
            Wysycenie: Wysokie do średniego [4.5]
            Opakowanie: Stylowe jak na Radugę przystało i b. dobre info na kontrze. [5]
            Uwagi: Kolejny tytuł potwierdzający, że browar Raduga nie zawodzi i warzy co najmniej poprawne/dobre piwa.

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎